1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пижами

Дискусија во 'Мода и стил' започната од doktorka-an, 3 септември 2010.

 1. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
  ова е нова тема,бидејќи сум голем љубител на пижами па би сакала да ставеме некои идеи и сликички тука.......поздрав

  еве јас ќе ставам прва а вие продолжете
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На annnni и Lina24 им се допаѓа ова.
 2. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
 3. little.girl

  little.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  пижами

  mnogu mi se svijgaat tretite :D iaku jas nesum mnogu golem ljubitel na pizami ....pozz :**
   
 4. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  пижами

  Што бара темава во се и сешто :^) ?
   
 5. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  пижами

  грешка е нека се преместе во мода и стил.....
   
 6. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  пижами

  [​IMG]
  е ова ми е топ за спиење....
  [​IMG]
  [​IMG]леле колку ми е прекрасна наметката.... :inlove:
  [​IMG]
   
 7. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  На butterfly.mimi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
 9. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  |-)
   

  Прикачени фајлови:

  • pijama.jpg
   pijama.jpg
   Големина на фајлот:
   141,9 KB
   Прегледи:
   2.048
  • pijamas (1).jpg
   pijamas (1).jpg
   Големина на фајлот:
   21,8 KB
   Прегледи:
   2.047
  • pijamas2.jpg
   pijamas2.jpg
   Големина на фајлот:
   39,7 KB
   Прегледи:
   2.047
  • v248964_093.jpg
   v248964_093.jpg
   Големина на фајлот:
   37,5 KB
   Прегледи:
   2.048
 10. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] многу сакам да носам вустани за спиење најомилени ми се.....
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На TeAmoTeAmo му/ѝ се допаѓа ова.
 11. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
 12. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  На christina му/ѝ се допаѓа ова.
 13. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
 14. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
 15. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.646
  Пол:
  Женски
 16. zanes35

  zanes35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  1
  Viktoriassecret najdobri pizami.
   
 17. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
  [​IMG] :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Многу сакам пижами :lol: овие последниве баш се слатки :D
   
 18. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  [​IMG]особено ми се убави моделите со панталончиња за преку лето, особено свилени.
   
  На christina му/ѝ се допаѓа ова.
 19. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  Обожавам пижами!!! Последните ми се најубави!
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818