Пикник во Скопје

Дискусија во 'Слободно време' започната од strelec231992, 31 мај 2016.

 1. strelec231992

  strelec231992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  16
  Девојки, предлог места во Скопје за пикник? Не многу далечни (негде каде се оди оди со такси или бус). Некое мирно, изолирано место, за со саканиот да избегаш еден ден од гужвата. :):)
   
 2. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  29.001
  Пол:
  Женски
  Козјак? :) Тоа ти е баш прав пикник е сеа не знам за автобуси како одат .
   
  На КикиМаус и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 3. strelec231992

  strelec231992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  16
  Да, размислував на Козјак, ама некако мн е далеку за со такси - 40km е, а и јас незнам дали има автобуси што идат натаму...
   
 4. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.881
  Допаѓања:
  279.848
  Езеро Треска.
  Имаш автобус до таму, ама незнам број.
  Прекрасни сенки, имаш и масички дрвени со клупи за да си седнеш.
  Чиста трева.
  Има посетители, ама слабо е, нема гужва и културна дистанца меѓу ,,чергите,,
  Има вода (чешми), има два мали ресторани за кафе и сладолед.
  Има и отворени места за да седиш а има и скришна ладовина за ,,гугање,,

  Ова е за пикник.
  Предлог за ручек на интимно место далеку од сите -Регент клуб -Марков Манастир.
  Имаш и до таму автобус.
  Има базен со лежалки.
  Отмено и луксузно место со пристојни цени
   
  На КикиМаус, minne992, Роберт 7 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.918
  Козјак, Матка, Кучково, Марков Манастир
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kiki-Angel

  Kiki-Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2016
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Матка ----> едноставно и преубаво :inlove:
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Ова пристојни цени да споредиш со некое место во Скопје? И ме интересира претпоставувам треба да се резервира маса за викенд, посебно сега, гледам дека е баш убаво местово.
   
 8. Mia.MGK

  Mia.MGK Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2016
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Женски
  Некој да ми објасни со која бројка се оди до матка како што?
   
 9. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.918
  http://www.jsp.com.mk/VozenRed.aspx - 60-ка. Еве ти возен ред, кога како тргнува.
   
 10. Mia.MGK

  Mia.MGK Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2016
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Женски
  Фала :)
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. strelec231992

  strelec231992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  16
  Матка е преубава, ама има премногу гужва, особено за викенди е хаос. Јас барам некое мирно местенце во природа за пикник :)
   
 12. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  7.106
  Пол:
  Женски
  За мене е убаво и мирно место Бродец и има едно етно ресторанче,не ми текнува како се вика....ама ми се бендиса:)
   
  На Quuen му/ѝ се допаѓа ова.
 13. strelec231992

  strelec231992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  16
  Да си знаеш дека ако одиш викенд на Матка со автобус, за назад автобусите што ги пишува не тргаат од горе, ако е премногу гужва и има мн автобуси и коли. Од искуство. Викендов моравме пола саат пешки да одиме за да сфатиме дека е предалеку станицата и си отидовме стопер...
   
  На Mia.MGK му/ѝ се допаѓа ова.
 14. strelec231992

  strelec231992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  16
  Каде е тоа? :)
   
  На veteruska му/ѝ се допаѓа ова.
 15. strelec231992

  strelec231992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  16
  И како се оди до таму, има ли автобус или? :)
   
 16. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  7.106
  Пол:
  Женски
  Јас со кола бев,а има и автобуси од тие селските.Тоа е на Скопска Црна Гора,а Бродец е нај високо.Ресторанчето се вика вила Елена,ги разгледав сликите и ми текна:)
   
  На Quuen му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  12.266
  Пол:
  Женски
  @strelec231992 За жал, автобус има само до с. Побожје, а до Бродец има уште 5-6 км кои треба пешки да се изодат... Не е баш изводливо... Единствена опција ви е кола.
  Ако сум грешка нека ме поправи некој.
   
  На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  2.598
  Пол:
  Женски
  1.Бродец
  2.Кучково
  3.Марков Манстир
  Матка не би ти ја препорачала има премногу гужва,и не е баш за пикник
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Dennings

  Dennings Популарен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2013
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  2.640
  Пол:
  Женски
  Знае некој кој автобус оди до Езеро Треска?
   
 20. strelec231992

  strelec231992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  16
  Колку што видов јас, 12 оди до Треска :)
   
  На Dennings му/ѝ се допаѓа ова.