Пилатес

Дискусија во 'Фитнес' започната од Viiiiip, 11 јануари 2010.

 1. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.327
  Допаѓања:
  9.440
  Пол:
  Женски
  И јас почнав на пилатес, комбинирано со аеробик. Се ме боли... значи буквално секој еден мускул од моето тело :D Штом боли значи има ефект :)
  И јас се сложувам со тие феминки што велат дека подобро е да се вежба во фитнес центар отколку дома. Прво заради тоа што ќе излезеш од дома, ќе запознаеш нови луѓе, забавно е кај што има и други. Второ, имап инструктор кој те прати дали правилно ги изведуваш вежбите или не. Трето.... а бре само си ветував за дома и никако.... од сега ќе почнам, ај по еден саат, ај не сега - утре. Ај сега гости ми идат, итн итн. Блазе на тие што ја имаат таа одлучност за дома и се доследни на тоа, па со месеци да практикуваат, без утка. :)
   
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 2. hubabuba

  hubabuba Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  сакам да почнам на пилатес кај ирина во powerhouse pilates, има некој сто оди таму да ми каже кој цена е?
   
 3. cocopuff

  cocopuff Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  206
  јас сакам да одам во La Bellezza во Ново лисиче на пилатес и аеробик, дали некој има некакво искуство?

  а иначе за powerhouse pilates имам многу позитивни коментари слушнато, тоа ми беше првиот избор ама подалеку ми е од дома па се одлучив за La Bellezza.
   
 4. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  1.893
  Допаѓања:
  6.855
  Пол:
  Женски
  Јас си знам неколку вежби од пилатес,reborn сум кога ке ги направам :lol:
   
 5. D-Ana

  D-Ana Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Pilatesot e super resenie za onie devojki koi se slabi i koi sakaat da go zacvrstat svoeto telo, pa taka kje dobijat na muskulna masa, no nikako ne praktikuvajte za slabeenje, ne se slabee odpilates, muskulute bolat no nema potenje i pobrzo rabotenje na srceto sto znaci deka ne slabeete samo nabivate muskuli. -licno iskustvo
   
 6. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
  па не дека нема потење, можеби не си ги правела вистинските вежби доколку почнуваш со warm up (да не речам кардио) ќе се испотиш и тоа како и плус доволни ти се 15 минути загревање и немаш гајле ;) исто и јас зборам од искуство. И јас имав слушнато дека пилатесот е наменет за слаби девојки кои сакаат да се затегнат , ама заради можностите со превозот ова ми беше најблиску па викам ќе пробам .... веќе 3 месеци одам само еден час имам пропуштено до сега, јадам најнормално леб,благо,грицки но се умерено и имам симнато 4 кила.. за мене е доста 170-60 кг... се што ќе симнам е плус ама сакам уште некои 3-4 :)
   
 7. MonikaIlieva

  MonikaIlieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2014
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  4
  ако може некој да ми прати да ги симнам вежбите, сакам дома да почнам да вежбам, пошто неможам да одам во финтнес клубови многу се скапи во минхен
   
 8. ana.n18

  ana.n18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  56
  Јас ги вежбам вежбите на Casey, Pop Pilates за почетници и многу ми се допаѓаат. За ефект е рано да зборам, има ли некој друг што ги правел?
  Станува збор за овие https://www.youtube.com/watch?v=lCg_gh_fppI
  Има своја веб страна/твитер/фејсбук/инстаграм. На нејзината страна има многу корисни работи има и месечни календари за вежби како и календар за почетници. Сето тоа може да го најдете на страната blogilates.com Јас сум 4ти ден од календарот за почетници. Сепак вклучувам и други дневни активности како возење велосипед, трчање па се надевам дека ќе има резултати :)
   
 9. slimsblue

  slimsblue Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2014
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  36
  значи висока сум 160цм а тешка 43кг сакам да качам некое килце +
  Што мислите дали да почнам со пилатес или со теретана?
   
  На RSG му/ѝ се допаѓа ова.
 10. xexo

  xexo Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  22
  Девојки да не знаете колку е членарина во PowerHouse Pilates?
   
 11. RSG

  RSG Нов член

  Се зачлени на:
  10 август 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Моја препорака е да почнеш со Пилатес. Според твојата висина идеална тежина би ти била 50 килограми.
  Поздрав :)
   
 12. RSG

  RSG Нов член

  Се зачлени на:
  10 август 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Ова е страната на Кети Фит, повелете.
  https://www.facebook.com/keti.aerobik?ref=hl
   
 13. RSG

  RSG Нов член

  Се зачлени на:
  10 август 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Повели!
  https://www.facebook.com/keti.aerobik?ref=hl

  Пилатес во Карпош 3, гим. Никола Карев.
  Поздрав
   
 14. RSG

  RSG Нов член

  Се зачлени на:
  10 август 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Здраво,
  Има Пилатес во спортската сала на гимназијата Никола Карев во Карпош 3.
  Големата сала се користи за аеробик, а има и мала сала во истиот комплекс наменета само за Пилатес.
  Повели линк од клубот.
  Поздрав!
  https://www.facebook.com/keti.aerobik?ref=hl
   
 15. RSG

  RSG Нов член

  Се зачлени на:
  10 август 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Има пилатес во Карпош 3 во спортската сала на гимназијата Никола Карев. Има мала сала наменета само за Пилатес.
  Повели линк, поздрав.
  https://www.facebook.com/keti.aerobik?ref=hl
   
 16. matejaaa

  matejaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2014
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  132
  Сакам да почнам со пилатес но не знам каде, па доколку знаете некој центар за вежбање во Кисела Вода пишете ми :)
   
 17. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.016
  Имаш во Црниче кај црквата Св. Петка. Ако ти одговара локацијата пиши ми ќе ти дадам бројче. :)
   
 18. hubabuba

  hubabuba Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Дали има некоја што оди или одела на пилатес во Борис Трајковски?
  Имам некој попуст да го искористам.
  Незнам некој што одел таму, за да ми пренесе позитивно или негативно искуство.
  Можеби има некоја од вас :D
   
 19. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Јас одам . 1500 е за еден месец а ако платиш за 3 месеци тогаш е 3000, односно еден месец ти е бесплатно :) Кога првпат почнав платив за еден месец затоа што не знаев дали ќе продолжам , и од тогаш плаќам за три месеци одеднаш :D Мене ми е супер, има термини од 5,6,7 и 8 :)
   
  На hubabuba му/ѝ се допаѓа ова.
 20. hubabuba

  hubabuba Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Да не му ја мислам тогаш :D
  А кажи ми, има ли гужва или си е онака расететено?