Пилатес

Дискусија во 'Фитнес' започната од Viiiiip, 11 јануари 2010.

 1. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Зависи во кој термин одиш. Во 5 нема многу ни во 8. Во 6 и 7 има повеќе гужва особено понеделнички :)
   
 2. hubabuba

  hubabuba Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Фала на одговорот :D
   
 3. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  719
  Допаѓања:
  266
  Дали некој оди на пилатес во Powerhouse во Аердром, да ми каже кои се термините? 1000ка е знам членарина, ама термините...
   
 4. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  698
  Еве што пишува на фб
  Se blizi 1vi septemvri a so toa i startot na novata PILATES sezona. Site sto sakaat da si rezerviraat termin, mozete da go napravite toa vo komentar so ime i prezime i grupa vo koja sakate da vezbate. Termini za AERODROM se slednite:
  Ponedelnik, sreda i petok od 17, 18, 19 i 20h
  Vtornik, cetvrtok i sabota od 18, 19 i 20h
  Ако сакаш во лп телефонски број да ти пратам , да се јавиш. А можеш да ги најдеш и на фб
  //mk-mk.facebook.com/pages/POWERHOUSE-PILATES-by-Irina-Mitevska/43089327534
   
 5. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Си купив конечно топка за пилатес и секој ден си вежбам најмалку по 1 саат.Интересно ми е.Особено ако паднам :)
   
 6. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  2.060
  Пол:
  Женски
  Веќе трет месец вежбам пилатес,и можам да кажам дека има резултати.
  Првиот пат,ми беше тешко,додека ги запoмнам вежбите,па воспалените мускули,но сега се навикнав и се е супер.Топката ми е најинтересна :lol:
   
  На sheis му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.018
  Одев пред неколку години, сега се запишав пак. Еве веќе еден месец одам и се чувствувам супер, посебно ми помага за грбот, бидејќи многу седев во последно време и осеќав болки во грбот и кичмата, почнав и згрбавено да седам ама сега сум супер.
   
 8. Regenbogen

  Regenbogen Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Женски
  Случајно да не знаете некое студио за пилатес во близина на влае-горче што има термини во текот на денот на пр 13-14часот?
   
 9. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Одам на пилатес веќе две години и премногу сум задоволна.Со помош на пилатес можеш да ги зајакнеш сите мускули, но исто така добар е и за грбот.Но пилатесот не би имал ефект доколку не се води ред за исхраната.
   
  На barbiegirl.24 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.443
  Пол:
  Женски
  На режим сум, слабеам, вртам орбитрек секој ден и сакам да се запишам на пилатес. Ме интересира дали се слабее со пилатесот, или само се затегнува? Искуства? :*
   
 11. deskarada

  deskarada Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  514
  Допаѓања:
  3.677
  Со пилатес само ќе се затегнеш, нема со него ослабување, јас одам на пилатес и на аеробик во комбинација некаде 2месеци. Доколку сакаш да ослабиш оди комбинација фитнес и аеробик + внимавај на исхраната, така ги советува инструкторката тие што сакаат да ослабат, само сепак треба време да помини :)
   
  На barbiegirl.24 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.443
  Пол:
  Женски
  Фала.:hug:
   
  На deskarada му/ѝ се допаѓа ова.
 13. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.269
  ртам орбитрек секој ден , ke oslabes so garancija i da ne ja smenis ishranata. Ako moze pozdrel organizam da reagira na Orbitrek, zosto da ne lmad metabolizam.
  Pilates e super, super gi definira muskulite.
   
  На barbiegirl.24 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. PreciousDiamond

  PreciousDiamond Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Женски
  Лани одев и супер ми беше, не знам некако форма ти добие телото и грбот си го чуствуваш подобро. Јас немав никакви проблеми онака одев и сега пак почнав малце воспалени мускули на почеток, но вреди. Ем најубаво ми е чувството после тренинг кога така ме болат мускулите но и си ги чувствувам поцврсти. Pilates rules!
   
  На barbiegirl.24 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  552
  Пол:
  Женски
  Како е пилатесот во Борис Трајковски? Многу е напорен?
  Треба ли да си носам простирка (чергиче) или таму имаат? Ако треба да купам, може некоја да ми каже каде има (да не лутам низ Скопјево)?
   
 16. Iv.girl55

  Iv.girl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Девојки дали знаете во близина на Карпош 3 дали има пилатес? :)
   
 17. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.350
  Допаѓања:
  47.743
  Пол:
  Женски
  Во Борис Трајковски. :)
   
  На Iv.girl55 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Iv.girl55

  Iv.girl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Дали некоја одела кај Кети (Кети Фит) Карпош 3 во училиштето Никола Карев? :)
   
 19. Zumbulce9

  Zumbulce9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2014
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  508
  јас одам, супер е, и условите во салата и вежбите-баш ем класичен пилатес, а не како на други места каде комбинираат со аеробик и сл.
   
 20. metalhead

  metalhead Активен член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Дали со пилатесот може да се намали некое килце?