Пилатес

Дискусија во 'Фитнес' започната од Viiiiip, 11 јануари 2010.

 1. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.816
  Допаѓања:
  7.339
  Пол:
  Женски
  Јас вежбам пилатес имам Max 3 од Т-Мобиле и таму имат бесплатно да ги гледаш и ти да вежбаш како нив и така вежбам по 2h днево сега не знам со учењево дали ќе имам време :)
   
  На plava.90, Neodlucna и simoncelicius им се допаѓа ова.
 2. Leo83

  Leo83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  21
  Девојки дали знаете Пилатес-клуб во Автокомада?
   
 3. Neodlucna

  Neodlucna Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  906
  браво за тебе и за 3max што им текнало. јас за жал немам 3 мах. а баш би го користела.
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  926
  Допаѓања:
  5.005
  Пол:
  Женски
  ај ако сакаш пиши ми порака. :*
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.816
  Допаѓања:
  7.339
  Пол:
  Женски
  Аа многу е убаво а и пари не трошиш многу месечно евтино е баш ќе прашам и ќе ти кажам ако не ела лп ќе ти кажам :)
   
 6. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.816
  Допаѓања:
  7.339
  Пол:
  Женски
  Ајде сега :*
   
 7. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.263
  Допаѓања:
  652
  Јас планирам деновиве да почнам со пилатес.Ама кажете ми дали се слабее од пилатесот? Пошто тоа е последното нешто што ми треба,бајаги сум слабичка
   
 8. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  24.650
  Пол:
  Женски
  Па, не. Има многу други подобри алтернативи за слабеење, од пилатесот. Пилатесот според мене е за затегнување на мускули, на некој начин размрдување на целото тело...Јас секогаш после пилатес сум се чувствувала како препородена, како нова. А не сум забележала дека сум слабеела.
   
  На ana-sweet и honest girl им се допаѓа ова.
 9. thegirld

  thegirld Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2014
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  девојки препорачајте кај да вежбам пилатес, некаде во центар? ( и притоа ако може цена да ми кажете) фалаа однаппред
   
 10. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  698
  Powerhouse Pilates, позади пазарчето Буњаковец. Месечно е 1000 ден, одиш три пати неделно.
  https://www.facebook.com/POWERHOUSE-PILATES-by-Irina-Mitevska-43089327534/timeline/
   
  На plava.90 и thegirld им се допаѓа ова.
 11. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.704
  Скоро година дена вежбам пилатес и сум презадоволна. Телото целосно ми се обликуваше и сите мускули ми се зацврстија. Јас сум доста слаба, и пред да почнам да вежбам не бев толку затегната, а сега сум и слаба и со мали стегнати мускулчиња. Само од пилатес и ништо друго, ни теретана, ни вежбање кардио.
  Значи го препорачувам, а освен тоа е и многу забавно и тој еден час вежбање не го ни чувствувам колку брзо ми поминува.
   
 12. Kay Scarpetta

  Kay Scarpetta Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2015
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  Веќе две години вежбам пилатес и многу ми се допаѓа. Забавно е, и ДА, некогаш ми беше многу напорно, но откако сменив студио ми е супер. Можам да кажам дека претставуваше прилично малтретирање во претходното, со дерење со сè, и реквизити кои мене лично не ми одговараа.
  Кога почнувам во септември секогаш слабеам, но потоа се навикнувам и се стабилизирам, па како што напишала девојката во постот погоре, си уживам во стегнатите мускулчиња и големата самодоверба.
   
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.858
  Допаѓања:
  10.608
  Пол:
  Женски
  Јас вежбам пилатес и многу ми се допаѓа :)
  Одам веќе 3 месеци,и за кратко време има резултати секако ако ги правите вежбите правилно,што порано почнав со вежбање тоа поубаво мислам :)
  Веднаш некако почнав да се "обликувам" што би се рекло ми се појавија и abs имам два стомачни мускула на стомакот,слабо се гледаат ама ефективно е најмногу ги сакам стомачните вежби. :D
  Нема поубаво од пилатес :inlove:
   
 14. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.774
  Допаѓања:
  36.441
  Пол:
  Женски
  Кое е тоа студио каде што си дозволуваат да се дерат на вежбачите? Барем да знаеме ние останатите кога ќе бираме, и така ова е анонимен форум ;)
   
 15. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  452
  Пол:
  Женски
  сакам да се запишам во пилатес студиото на ирина митевска во дебар маало
  дали е добро, има ефекти и може да се ослабе и зацврсти телото и дали ти даваат совети за исхрана таму ?
  ако знаете било каква информација пишете за таму
   
 16. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  698
  Јас имам одено пред неколку години. Мене ми беше супер. Напорно е вежбање, особено ако редовно не вежбаш. Ми се допаѓа тоа што користат различни реквизити. А за ефекти има, ама ако редовно одиш .
   
 17. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  452
  Пол:
  Женски
  епа јас сум пуничка и сакам да ослабам и по можност да се зајакнам и ме интересира за колку време ќе има ефект и што исхрана би требало да имам?
   
 18. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  698
  Мислам дека ќе ослабиш а и ќе зајакнеш. За ефект, по 3 или 4 месеци минимум. Во однос на исхраната внесувај повеќе јаглехидрати (зеленчук, овошје), протеини ( пилешко, риба, мисиркино).
   
 19. Kay Scarpetta

  Kay Scarpetta Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2015
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  Се работи за студиото на Ирина. Имав прекрасно искуство со една нејзина инструкторка, но замина во странство, па дојде она да држи. Мене лично ми пречеше што многу малку време се посветуваше на загревање и што се немаше основно разбирање дека не можеш секогаш да вежбаш со ист интензитет. Зборувам за денови со циклус, кога си преморен и тн. Плус што го запоставија најновото студио и не носеа реквизити во него за разлика од другите 3 студија. Не е фер, на сите четири локации плаќавме исто.
  Значи не го напаѓам студиото, само кажувам свое мислење :) На секој му одговараат различни работи.
  Откако сум во друго студио се преродив. Воопшто не ми е напорно, а имам подобри резултати.
   
  На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
 20. nearMe

  nearMe Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2016
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  38

  a vo koe studio si sega ako ne ti e problem da kazes? da znaeme kade da se obratime