Пилатес

Дискусија во 'Фитнес' започната од Viiiiip, 11 јануари 2010.

 1. Kay Scarpetta

  Kay Scarpetta Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2015
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  Па не би сакала сега да испадне реклама, па да почнат да ме напаѓаат. Како што кажав ова е мое лично искуство. Претходно немав воопшто ни слушнато за студиото, ниту ја познавав инструкторката. Отидов на слепо. Се работи за пилатес студио Лебед. Среќа што излезе позитивно искуство ^_^
   
 2. Rose-tulip

  Rose-tulip Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2014
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  286
  Пол:
  Женски
  Ове е во к.вода така? Ако е тоа, те молам пиши ми колку пари е, зашто го меркам више подолго време :) тенкс :*
   
 3. mizerija

  mizerija Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  SDP-dali znaete kade ima casovi po aerobik/pilates vo Skopje,vo blizina na naselba Kapistec?
   
 4. hubabuba

  hubabuba Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Девојки, дајте предлог за студио по пилатес во карпош 3 или 4, влае или хром.
  Стие што ги најдов беа во центар, аеродром или к.вода
  Благодарам однапред :)
   
 5. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  698
  Ребис во Влае
  https://www.facebook.com/Rebis.Vlae/?fref=ts
   
 6. hubabuba

  hubabuba Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
 7. nadelinka

  nadelinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  239
  Девојки, одев со години на пилатес во Powerhouse во Аеродром, ама ми треба промена.
  Не сакам да ослабам, само сакам да се зацврстам, малку да набијам кондиција и грбот да го исправам.

  Ќе може да ми предложите студио на реон Аеродром -Ново Лисиче... Особено ќе ми одговара ако имаат комбинација на пилатес со аеробик и слично...

  Фала.
   
 8. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.929
  Допаѓања:
  3.158
  Пол:
  Женски
  Имам одено кај овие, многу се добри. Имаат во Љубен Лапе, Лазо Ангеловски и во Блаже Конески.
  http://www.fitone.com.mk/ZaFitOne/ZaFitOne.html
   
  На nadelinka и Petar80 им се допаѓа ова.
 9. ModernMuse

  ModernMuse Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  499
  Пол:
  Женски
  Слушнав за ново отворено студио во Влае, ама не разбрав каде точно се наоѓа... контакт, anyone?
   
 10. Freya123

  Freya123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  121

  Како си задоволна од Powerhouse? Имам слушнато за нив и претходно па ме интересира искуство дали се слабее или повеќе се зацврстуваш?
   
 11. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.411
  Пол:
  Женски
  Сите инструктори што работат во Powerhouse се супер. Само правилно вежбање дава резултати. Може да зацврстиш мускулатура а со самото тоа ке намалиш во обем, но за да ослабнеш сепак треба друг режим на исхрана да спроведеш.
   
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.411
  Пол:
  Женски
  Зарем од толку години одење како што велиш не си успеала да ги постигнеш саканите резултати???
   
 13. nadelinka

  nadelinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  239

  Од резултатите сум повеќе од задоволна, особено што се вратив на вежбање после породување, од инструкторките уште повеќе.... Пилатесот е одличен за тие што не сакаат кардио, у принцип мислам најдобар за жени, телотот се зацврстува, мускулите се обликуваат, а и е најдобро нешто за грбот - посебно за мене што седам на компјутер или држам дете во раце.

  Единствено ми треба промена - change of scenery, да сменам простор на вежбање и донекаде да пробам нешто друго...
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Doonnaa

  Doonnaa Нов член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Oprema imas vo.... jumbo jas iman tegovi I lastici od tamu ne se skapi ...
   
 15. Doonnaa

  Doonnaa Нов член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Tamu vo power house instrukrorkata martina e top ako vezbas I ja slusas ama mene ne mi se svigase bas ... zosto casovite bea porano sekoj den isti za site grupi sega devojki baram na drugo mesto kaj sto ima poseriozen instruktor kaj sto stvarno se vezba .... ovde mozes da se zezas I nemas rezultati sakam atrogi instruktor da imam rezultati za kratko vreme
   
 16. Doonnaa

  Doonnaa Нов член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Da ima
   
 17. Doonnaa

  Doonnaa Нов член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  1000
   
 18. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  5.250
  Oкoлу или вo Автoкoмaндa дaли имa некaде кaј штo би мoжелa д oдaм нa пилaтес?
  Студенткa сум, и сум вo Стив. Пa некaде некoк дa предлoжи?
   
 19. nearMe

  nearMe Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2016
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  38
  во основното училиште стив наумов има пилатес зумба и аеробик, побарај на интернет fit one студио. и на фејсбук
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. hubabuba

  hubabuba Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj ima info za ova studio?