Пилатес

Дискусија во 'Фитнес' започната од Viiiiip, 11 јануари 2010.

 1. mizerija

  mizerija Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Во Капиштец има едно Eat the beat,пилатес и стомачни танци.1300 за пилатес,термините се Понеделник и Четврток во 20,а Вторник,Среда и Петок од 19 саат.
   
 2. Morena 20

  Morena 20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Zdravo zenski,sakam da prasham za Powerhouse Pilates Aerodrom dali nekoj od vas odi tamu i kako ste zadovolni,kolku vreme trae casot i so kakov intenzitet se vezbite,so kakvi rekviziti se vezba?
   
 3. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.949
  Допаѓања:
  29.534
  Пол:
  Женски
  Јас идев во тоа студио ама во Дебар Маало и не сум баш задоволна. Не знам колкави се салите во Аеродром, ама во Дебар Маало се премали а има многу големи групи бидејки никој не си го почитува терминот во кој што се запишал. Некој пат сме биле 5 девојки во сала некој пат и 15 зошто на некој му текнало да си дојде порано или покасно во термин за вежбање. Исто така се дешавало и мајки со деца дојдат па децава да трчаат да урлаат по сала, кај вака од гужва немаш место за вежбање уште и децава треба да ги мислиш да не ги удриш со некој тег по глава или да ги згазнеш. Од друга страна не можам да го судам студиото ради ваквите вежбачи кои тотално немаат осет ни за термин ни за мајкиве со децава ама ете јас ради тоа престанав да вежбам таму. Често се случувало да ми се снеможи на сред вежбање пошто загушливо од многу луѓе и не циркулира воздух. На крај со другарка ми се рековме батали ќе бараме друго место за вежбање овдека повеќе е губење време него конструктвно вежбање.

  Од друга страна сакам да ја пофалам Снеже Велков иако е многу хејтана како личност, она кога ни држела тренинзи тие неколку пати бидејки јас не бев во нејзин термин, многу добро ги покажуваше вежбите и не мотивираше. Баш онака како што еден тренер треба да биде. Со водење сметка дали ги правиме како што треба, со мотивации, со убаво објаснување која вежба за што е буквално презадоволна од нејзе и штета што само неколку тренинзи имав со нејзе. Таа Ана на наша група што беше тренер буквално мртво пувало беше девојката. Нит ти води сметка дали ги праиш како што треба, нит те мотивира абе ништо. Не викам дека треба душата да ти ја зеде и да те напиња додека не истегнеш мускул некој ама што знам некако многу лења беше ко за инстуктор.

  Од прилика ова е моето искуство со тоа студио, се надевам ти помогнав. Јес да со 1000 денари месечна членарина е од поефтините во Центар ама сепак по мој вкус ич не е.
   
  На twilight123 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. nadelinka

  nadelinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  277
  @Morena 20 Јас одев до лани 4 години по ред во Powerhouse Pilates Aerodrom од 19h. Морам да кажам дека групите од 16, 17h се поопуштени и во однос на луѓе и во однос на интензитет. Јас одев на вежбање кај Мартина и бев пре пре задоволна, ниту еден час не личеше на претходниот и никако не може да ти биде досадно.
  Се вежба со тегчиња, јаже, пилатес топка, медицинска топка, степери....
  Едно термин ти е еден саат и некогаш знае да биде напорно, ама затоа и резутатите се видливи.

  Јас не можев толку да се придржувам до терминот на кој што бев запишана, а не сакав да улетувам во туѓи термини заради гужвите и се откажав од таму и се запишав во теретана...
   
 5. meri11

  meri11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Потполно си во право, баш мртво пувало,хаха сега доаѓа во Аеродром
   
 6. Margott

  Margott Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Сакам да почнам со пилатес во powerhouse, дали некој од вас моментално оди таму и колку сте задоволни?
   
 7. Zumbulce9

  Zumbulce9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2014
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  508
  Јас вежбам таму, супер е. Сега има понуда со уплата од 1800 денари може да се вежба до крајот на август,секој ден од понеделник до петок
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Syzane

  Syzane Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  14
  Kje ve zamolam dali nekoj znae kade ima studio kaj sto ima kombinacija d casovi za vezbanje pilates i aerobik? I da bide evtino, barem do kaj 600 - 700 den najvekje da bide. Ne e vazno kade e odaleceno. Sekoe vase spodeleno iskustvo, info, upatuvanje bi mi bilo od korist. Sakam.da pocnam vo najbrzo vreme ao vezbanje,uste od slednata nedela da startuvam. Treba malku da oslabam i da.se zategnam bidejkji kozata mi e mnogu opustena :( Fala uste ednas
   
 9. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Женски
  дали знаете пилатес инструкторката ирина митевска од што почина?
   
 10. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.856
  Допаѓања:
  46.150
  Од смрт.
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Женски
  а причина за смртта
   
 12. Syzane

  Syzane Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  14
  Zdravo devojki,
  Kje ve zamolam dali nekoj znae kade ima studio kaj sto ima kombinacija od casovi za vezbanje pilates i aerobik? I da bide evtino, barem do kaj 600 - 700 den najvekje da bide. Ne e vazno kade e odaleceno. Sekoe vase spodeleno iskustvo, info, upatuvanje bi mi bilo od korist. Sakam da pocnam vo najbrzo vreme so vezbanje,uste od slednata nedela bi startuvala...samo da najdam evtino studio. Treba malku da oslabam i da se zategnam bidejkji kozata mi e mnogu opustena :( Fala uste ednas
   
 13. teressa

  teressa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  346
  Пол:
  Женски
  мислам дека од инфаркт во сред спиење, не знам точно дали инфаркт беше не ме држи за збор ама знам дека од удар беше. Баш греота а млада беше..
   
 14. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.298
  Допаѓања:
  3.504
  Пол:
  Женски
  Која цена е вежбање аеробик и пилатес во Fit one и колку пати неделно е? Без зумба.
   
 15. Liky

  Liky Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2014
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Женскии, можете да ми предложите пилатес негде во центар? Освен Ирина пилатес...тој реон, центар, капиштец . Однапред благодарам :)
   
 16. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.079
  Допаѓања:
  37.643
  Пол:
  Женски
  Топ форма, имаат супер инструктори ;)
   
  На Liky му/ѝ се допаѓа ова.
 17. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.326
  Топка од каде да набавам?
  Која е нејзината намена?
   
 18. carangigia

  carangigia Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2017
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  4.720
  Пол:
  Женски
  Пилатес топки има во аптеките (Зегин) во Jumbo, во Runners и во секоја продавници кога продава опрема за вежбање. Пилатесот е наменет за затегнување на телото .
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. AnаR23

  AnаR23 Активен член

  Се зачлени на:
  6 март 2019
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Знаете број од инструктор по пилатес кој доаѓа дома? Со мало дете сум и не ми е изводливо другачие.
   
 20. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  А за што да прави инструкторот дома кај тебе, да чува дете или!??

  Имаш на јутуб еден куп вежби, пушти ако ти се вежба, барем и малото ке се забавува додека те гледа.