1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пила (SAW) [2004-2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од Doberman, 27 јануари 2011.

  1. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    да да, тој детективот, солза си пуштив на него, баш ми беше супер човекот,а и убав машала за негови години, ама Xофман
    како го намести, да изгледа дека тој е уствари следбеникот на жигсо!и нели раката остана горе од телото, и си ја собра, да лепи отпечатоци насекаде!
    инаку има и уште еден филм JIGSAW FILES таму се убаво си се објаснува целиот филм,има некои делчиња што ги нема во филмот :)
     
  2. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Имам гледано само еден дел ама не ми текнува кој беше , уствари два дела имам гледано и малку ми се збунувачки :$ ама нема врска сепак ми се интересн,крвави, со некои логички задачи .
     
  3. glenn

    glenn Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    43
    единствен филм кој со толку многу продолженија е сеуште интересен :D
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Cataleya

    Cataleya Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    621
    еден од мојте најомилени филмови ,ниеден дел нема утка , едино првиот дел така малце се издвојува како по тапа ама нема врска ... Се восхитувам на тоа како е све осмислено ,направено,ефектите се изгледа толку реално . му се восхитувам и на Џигсаф што иако праи такви грозоморни дела ,поентата му е да ги научи лугето да го ценат животот ... најмногу мисе свиѓаат од 4ката па натака деловите ...

    HELLO GIRLS I WANT TO PLAY A GAME ]:)
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Уф, најдобриот филм на сите времиња.. Каква содржина :o Најдобар психолошки филм дефинитивно.... Само да се гледаат сите делови по ред без прескокнување 8)
     
  6. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Наслушнав нешто, дека се снима и осми дел. Ако е вистина-нема посреќен човек од мене. :lol:
    Знае ли некој нешто повеќе за ова?
     
  7. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ^ грешка си, има- JAC :D :D Mожеби дај боже, сега ќе е натераш и пред икона да клекнам и да се молам :D
    видов на LIONSGATE до 2013 година што планираат и го нема SAW :( може и да го чуваат во тајна да не изненадат не знам, ама има простор и за 8ми дел, мене не ми се досадни, и сакам до 20 дел да отидат, пак и пак ќе ги гледам :)
     
    На crazyinlove19 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    филмот го имам забележано порано ама не мислев да го гледам.. пред некој ден дојде брат ми од Скопје и рече дека многу добар филм бил, па почнав да го гледам и се уверив во тоа :D досега ги имам изгледано првите 4 дела а утре 5тиот ќе го гледам.. првиот беше добар, вториот подобоар, третиот на почеток беше досаден (и многу погрозен од првите два) ама крајот ме остави зашеметена и мислам дека не требаше така да заврши (искрено, го засакав Џон).. а за 4тиот немам шо да кажам, оти и овој ме остави speechless и mindf*cked.. два детективи многу си личеа, после дознав дека уште еден има шо личи на нив.. тоа беше една од причините зошто ништо не сватив, сега ќе мислам шо се случи, а ако не разберам пак, ќе треба некој да ми објаснува :D
    инаку јас сум многу страшлива и гадлива така да некои сцени со раката пред очи ги "изгледав".. Иако има грозни сцени, поуката е многу голема, така да препорачувам сите што се двоумат, да го гледаат, нема да зажалат :D
     
  9. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Се каам за денот и саатите што го потрошив на овој филм...после неможев да спијам 3-4 дена |(
     
  10. Sandokan123

    Sandokan123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    7
    Омилен хорор :inlove:
     
  11. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.040
    Пол:
    Женски
    Ова е идеален хорор за мене, колку е погадно и побрутално, толку подобро. А и се е добро осмислено, секоја чест, оценка листа 10ка.