1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пилинг на тело

Дискусија во 'Тело' започната од anu666ka, 2 август 2011.

  1. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Јас денес пак го правев :emo:

    Што да кажам освен дека знам дека ќе им помине рокот на купечките затоа што не планирам веќе да ги употребувам, овој домашниов е врв, незаменлив :)
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    Лилит мојата кожа и јас те поздравуваме најмногу на светов :* Ти не си свесна каква услуга си ни направила со тоа што ми го кажа рецептов за овој одличен пилинг. Никогаш во овие 25 години кожата не ми била ваква, а што се не имам пробано... Тенкју вери мач :* :*
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  3. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Штом толку го фалите рецептот на Лилит, еве само што си го запишав на ливче :) (не дека не паметам, ама да ме потсети, бидејќи сум прочитала повеќе од 736282 различни рецепти за пилинг приготвен во домашни услови) Па, во најскоро време ќе биде пробан :)
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    И јас така на ливче, се‘ си документирам :D И еве за брзо одам во продавница шеќер да си купам :)
     
  5. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    И јас си правам по дома со талог од кафе, ама сега ќе го пробам и овој со млекото шекерот и маслиновото масло. Не се сомневам дека е одличен, секогаш сум била позадовална кога нешто вакво дома ќе си приготвам.

    Туку едно глупаво прашање, ама ај пак да си прашам јас - Какво маслиново ставате од оние од маркет за готвење или од тие Галафарм, Фитофарм што се малите шишенца од аптека :wasntme:
     
  6. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.833
    Пол:
    Женски
    нема врска кое и да стваиш ке го имаш истиот ефект
     
  7. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.562
    Пол:
    Женски
    Го направив тој со млеко и шеќер и си ставив по неколку капки бадемово и маслиново. Сега сум џоа бебенце. Од млекото сеуште не сум се исфрлала па се надевам и нема.
    Е фала ви!
     
  8. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Правам 2 вида на пилинг, и од дватта сум презадоволна и ми се незаменливи.

    1-(најпогоден за лето)- малку кисело млеко/јогурт и пченкарно брашно. Се меша да се добие густа смеса. (Пола филџанче е доволно за лице). По потреба за погруб пилинг, додавам малку палента.

    2-(најпогоден за зима)- топло млеко, лажица мед и пченкарно брашно.

    По желба може да се додаде неколку капки масло, но зависно од типот на кожата.

    #-Груб пилинг - го правам преретко. Палента и мед - се прави топчиња со кои се жулиш.
     
  9. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Јас овој пилинг го користам од Авон, многу убаво мириса и после кожата е мазна :)
    [​IMG]
     
    На KittyT и kate21 им се допаѓа ова.
  10. smajliX

    smajliX Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    29
    Веќе 2 пати го правев овој по рецептата на Lilit, се придружувам на групата самозаљубени :lol:
     
    На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    И јас кревам две прстиња кон групата обожавателки на шеќерниот пилинг на Лилит. :wasntme:
    Го пробав денеска, ама немав маслиново, ставив шеќер, малку кокосово масло, малку чичково и млеко.
    Смесата мирисаше преубаво, стоеше малку на парното колку шеќерот да попушти, но не и сосем да се стопи.
    Кожата е сон, мириса преубаво, мазна и сјајна, од утре ќе се опремам со маслиново масло, плус некое етерично масло за уште поубав мирис, како ванила или лаванда и мислам дека повеќе нема да купам купка или пилинг за тело... барем не наскоро.

    Одлично е. :up:
     
    На LittlePinky, bittersweet, Annath и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Ќејф сум кога вака ве читам,искрено!
    Треба да извадам уште некој продукт од мојата домашна лабараторија! :D
     
    На soffce, Veki4kaa, baguf4e и 9 други им се допаѓа ова.
  13. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Jaс за набрзинка го користам оној што го постирала Џуси, не е лош, ама не ми е мазна кожата како со овој Лилиткиниов :D Ама за тинтрање кога имам цел бољер на располагање, уууу, дури и по два пати се тријам од што не можам да се изнауживам :D Маслиновото масло само за тоа го користам и онака не го јадам :D
    И и го кажав и на другарка ми, па и кажала на другата другарка, и сега и таа го користи, што значи се шири епидемија на мазна кожа и наскоро ќе има дефицит на масло :D
     
  14. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Лилит и треба да ти е! А тек на нас како ни е ќејф! Значи прво фино не измазни со депилацијата и после не направи меки, миризливи и галежливи :D

    Сериозно секаде по пријателки па и пријатели, и на работа им го кажав пилингот и сега се од младо до повозрасно да не речам до старо го прави пилингов и ме фалат и ме тапшаат онака - од кај ти текна? Си велам не ми текна мене!!!

    Копирајт Лилит.
    Ли-кој?
    Небитно. Ништо не сум рекла. Битно е добар :D

    Жими све се чуствувам ко Хатшепсут. Па сега си имам плус и гел за туширање од козјо млеко абе....мераци бре мераци.

    Ах ах. Дај уше некој рецепт! :) Оно, не знам дали сфаќате ама станавме за степен посамоуверени и посамозаљубени благодарение на пилингов бе! Она - if I were you I'd fu*k ...егрр, овај, want myself too! :tmi:
     
    На bittersweet, Annath, Lilit и 2 други им се допаѓа ова.
  15. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    И јас сум презадоволна од пилингот на Lilit.
    Почнав да го користам во тек на бременоста, незнам дали е до пилингот или што ама освен бадемово масло и пилингот ништо друго не сум користела, стомакот после месец дена од породување ми изгледа ист како и пред бременоста, мазен без ниту една стрија.Јас од се срце им го препорачувам на сите идни мамички, ем природно, ем ефикасно.
    Јас и го фалам и препорачувам на Лилит пилингот на оваа страна на светот, на кого му го имам препорачано сите се благодарни и задоволни, нема повеќе потреба од купување пилинг,ја имаме добитната комбинација, пилингот е хит на повеќе континенти.
    Thank you Lilit :bow: :bow: :bow:
     
    На Neytiri, sesilija, Lilit и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.001
    Пол:
    Женски
    Еве дигам два прста, чекам за нешто ново! Пастата и пилингот одамна се дел од мојата козметичка колекција! 8)
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  17. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    И ја се приклучувам, да не останам покусо пробав, преубав е пилингот, меко, мазно, нежно... 8)
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ada21

    ada21 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    5.351
    Пол:
    Женски
    многу убав домашен рецепт за пилинг е пилинг со талог од кафе ...пр го собираш неколку дена талогот од кафето и потоа го помешуваш со хопла чисто да се замеша ,да стане хомогена смеса ..и си правиш пилнг ,резулатите се феноменални ,а плус го уништува целулитот :)
     
  19. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Па после толку фалење на пилингот редно е да го пробам . Постовиве ќе те натераат да го пробаш колку и да си скептик за пилинзи . ;)
    За резултати ќе бидете накнадно известени.
     
  20. invincible.06

    invincible.06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    21
    Го пробав тој пилингот со талог од кафе ...малце лом се прави све ама ПРЕУБАВ Е мнооогу е мазна кожата после....најзадоволна сум :inlove: .... газето ми е мазно ... мора да пробате ...едноставно МОРА :*
     
    На ada21 му/ѝ се допаѓа ова.