1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пилинг на тело

Дискусија во 'Тело' започната од anu666ka, 2 август 2011.

  1. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Ooo да. И јас го пробав магичниот пилинг на Лилит, и добар е, добар е!
    Не ти треба млеко за тело, зошто и маслиновото ја хидратира и негува кожата!

    10ка од мене. :)
     
    На Vekap и Lilit им се допаѓа ова.
  2. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Место маслиново може обичен зејтин? :D Се шалам
    Го испробав, одличен е, сета р'ѓа ми ја извади :D Пак се шалам ( :shake: )
    Уште лек за мрсна коса да се измисли и би била комплетна...
    Благодарам.
     
    На crazylady, ada21 и Lilit им се допаѓа ова.
  3. sweettwist

    sweettwist Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    219
    Минатата вечер кого го прочитав рецептот за домашен пилинг, сакав да го направам и одма да го испробам ( а само што се бев истуширала) :D Ама денес го пробав и навистина се приклучувам и јас кон клубот обожаватели на пилингот на Lilit. Малку мирисот на маслиновото од секогаш не сум можела да го поднесувам многу многу, ама на крај се истуширав со Дове гел-крем за туширање и од крајниот резултат сум презадоволна. Кожата мека мека... е сега ќе барам и јас некое друго масло да додам само поради тоа да се неутрализира мирисот на маслиновото масло. Lilit имаш огромно благодарам и од мене :*
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  4. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    А мори Лилитке, ти советник за убавина да не си и била на Клеопатра во претходен живот?? :?:

    Го пробав пилингот и имав приватна сесија на восхитување со мојата мека кожичка, мислам како бебето на рекламата од Бекутан ми е.

    Милион пати благодарам!!! :) :*

    пс. Морам и ова да го допишам....ти ептен си шеќераклија се што правиш со шеќерче :D .
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Лилит има многу такви што не знаат за ова и не веруваат воопшто . Вчера го направив и еве веќе втор ден само се галам и не можам да престанам . Денес во школо раскажував за тоа каква ми е убава и мазна кожата и пак не веруваат дека од пилингов ми е :^)
    Како и да е , јас видов и верувам , фала ти :lol:
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  6. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Лилит благословена да си :) Денес го пробав пилингот ама јас плус додадов и цимет прекрасен е а резултатите се :inlove: По цел ден си се галкам :lol:
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ada21

    ada21 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    5.351
    Пол:
    Женски
    и јас истото го посакувам најмногу од се ! :)
     
  8. Meggy

    Meggy Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    387
    Се приклучувам на групата "За сите кои го пробале пилингот на Лилит и потоа не можеле да си одолеат самите себеси 8) ".
    Шала на страна, откако ги прочитав сите пофалби реков ајде да го пробам, и можам да кажам дека повеќе нема да купувам пилинг. Во ова барем знам што клавам, природно си е, а маслиновото масло е тоолку добро за кожата.. :wasntme:
    Lilith, God bless you 8)
     
  9. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Лилит господ да те благослови ,вечно мазна и мека кожа да имаш.
    Амин.
     
    На Nastjaaa4 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    И јас си го испробав,а сега си го практикувам 2 пати неделно!Предобро нешто,меко меко мекано после абе мераци..Одличен е :clap:
     
  11. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Гледам сите се фалат од твојот рецепт :D па да прашам колку време треба да остои пилингот?
    5-10 мин може?
    Инаку јас досега не сум користела пилинг за тело.Користам млеко за тело од Докторс.Многу ја прави мазна кожата :)
    Само што имам многу мозолчиња на рамениците и на грбот |( Цела сум на грбот :@
     
  12. Gluvcee

    Gluvcee Нов член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    27
    Аиии тука и доктор сме имале. Ај нека е на арно :D Иначе ќе пробам и јас :lol:
     
  13. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Пилингот не треба да стои на телото, туку со него се триеш за да ги отстраниш мртвите клетки и нечистотијата од телото.
     
    На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Браво бе Лилит бе, си го заборавив Гарниерот во Скопје и сега со што ќе го пилинзирам лицево. Кога ми текна на тоа пилингот, земав го направив, ама наместо маслиново масло му ставив - лимон!

    Резултат фантастичен, ми иде да се самоизлижам и не можам да се изнагледам колку ми обеле лицево.

    Значи, две лажици шеќер, малку млеко и цеден лимон.
    Воааала! :D

    п.с. Наредна недела го правам тој за тело. :clap:
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Лилит, јас специјално од Охрид носев маслиново масло (да не се трошам од тука :lol: ) за да го направам пилингот по твојата рецепта :)
    Еве вечерва ќе го испробам ;)
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  16. BurstBerry

    BurstBerry Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    834
    Допаѓања:
    1.462
    Одлично, одлично...презадоволна сум од рецептот на Лилит, го пробав прееска се изнабањав,не ми се излегуваше од купатило цело време си се галев :lol: . Лилит, Господ да те благослови :)
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  17. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Cи го пробав и јас :rofl: од кога планирав да го пробам,дури денеска го пробав,прво ми се свига што е од шекер,претходниот ми беше од сол и ужасно ме пржеше и чешаше,плус домашно е,ја прави кожата преубава,и премека :angel:

    A девојки некои наместо маслиново масло ставате млеко,или млекото е плус,или и тоа ако сакаш си го додаваш? :wasntme:
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    шеќер + маслиново масло + млеко (се од око, колку да се натопи шеќерот ;) ) нема шанси да ја згрешиш смесата :)
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  19. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Има еден ептен ситен шеќер, е таков да се погоди, нема промашај, не мора да чекаш да се подрастопи, така убаво лизга и мазни :inlove:
     
  20. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Лилит душо, Лилит златна, често си помислувам на тебе под туш :$ .

    Абре ова пилингов ми прави џоа самовила да се чуствувам, ќе се испилингувам, и штом почнам да се туширам секогаш си велам, од ВЦ правец на Фемина да ја поздравам Лилит, ама се заборавав, сега ја видов темава и ми текна да ти изразам голема Благодарност за споделувањето на овој рецепт.

    А инаку девојки јас прибидејки немам дома маслиново масло, скоро секогаш ставам дали Ореово, дали Чичково, од оние на Галафарм, на коса што ги мачкаме де.
    И поготово тоа Ореовото ко што има некој симпатичен мирис, уживам самата со себе, се самовозвишувам, се гушкам, се мазам...Уф... :rofl: срамотилуци како опишав :rofl: :rofl: :rofl: .
     
    На rossonerka и Lilit им се допаѓа ова.