1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пилинг на тело

Дискусија во 'Тело' започната од anu666ka, 2 август 2011.

  1. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Си го зедов гелот за пилинг Phuket од Oriflame пред некој ден ,има многу интензивен мирис што не ми се допаѓа ,ама кожата ја прави перфектно мазна.
     
  2. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    13.417
    Лилит, те сакам!

    Неверојатно. Факинг. Многу.
     
  3. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    На божественот пилинг на Лилит му додадов плус една кесичка цимет и плус етерично масло од лаванда неверојатен е :)
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  4. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Јас долго време практикував пилинг на лицето со мед и шеќер. Нешто слично на овој пилинг што го постирала Лилит, со тоа што малку потешко се размачкува, ама многу полесно се мие. Го тријам лицето се додека не зацрвени, а потоа ми е бебешко нежно.
    Го пробав и пилингот на Лилит, со тоа што јас наместо маслиново, ставив масло од кантарион. Планирам сега да си го усовршам според вкусот, па уште утре ќе одам да купам етерични масла. :)
     
  5. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Што туку излегов од бања. Го пробав пилингот со шеќер, само што место обично млеко јас ставив чоколадно. Немам коментар, прекрасно! И на лице си ставив и за малку ќе го изедев :lol:
    И мојата цимерка се воодушеви... Прекрасно навистина..
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Loritaa

    Loritaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    661
    еве сега се спремам да си направам пилинг и ке ве прашам едно глупаво прашање..немојте да се смеете...... :$
    сега ставив една шоља шеќер,од око зејтин и млеко,. ама не ми е јасно дали треба да се стопли на огин за да се растопи шеќерот или така само да се нанесе? :$
     
  7. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Не да се стопи,така да се нанесе за да биде пилинг да гребе ако го стопиш нема да биде пилинг :)
     
  8. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    (мазни) девојки (како свила), а да го смениме имево на темава - сосема е заслужено после толку воодушевување нели? ;) :lol:

    _____
    Некој спомна дека и на лице го користела. Да не греба многу шеќерот?
     
  9. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    ^ Јас правам пилинг на лицето со мед и шеќер. Го тријам лицето додека да не зацрвени. Гребе малку шеќерот, ама верувај ние девојките сме навикнати и на поголема болка. Потоа лесно се вади, иако е мед во прашање. Само со млака вода се поминува лицето и се вади, а кожата е мекана. :)
    Јас овој пилинг го прочитав некаде на интернет, со тоа што, комбинацијата беше со сол. Арно ама, солта ја суши кожата, па затоа ставам шеќер.
     
    На Bright му/ѝ се допаѓа ова.
  10. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.421
    Допаѓања:
    4.983
    Од мое искуство не би го препорачала пилингот за лице ако имате почувствителна кожа. (за тој со мед, не знам, не сум го пробала :$ )
    Не е ради болката, туку шекерот е многу јак, а лицето е многу нежно. :(

    За мене важи тоа "додека не пробраш, нема да знаеш" :fubar: па така јас си направив пликови од толку што сум го триела со шекер маслиново и млеко лицето. Два дена неможев да го доведам во нормала.
    А убаво ми викаше мајка ми, прави си го тој за тело, за лице нека ти тој стариот (овој демек нов ми е, и се пофалив што прочитав). -пченкарно брашно, жолчка, маслиново масло и лимонче.
     
  11. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Jас за на лице правам пилинг со сода бикарбона и млака вода,и убав ми е ,1 неделно го правам :)
     
  12. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    На лице кога ставав не триев многу, само нежно поминав и исплкнав, преубаво ми беше лицето.
     
  13. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Лилит, Лилит, Лилит... Ти, жено, си најубавото нешто што и се случило на мојата кожа последниве неколку месеци! Да ти даде Господ се што ќе посакаш!

    Прво се чудев што сите се воодушевуваат и паѓаат во несвес и дали е можно до толку да стане мека и мазна кожата. Неможам да престанам да се галам бре! Мазно, меко, лизга! Како бебешка кожа!
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  14. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Синтија, ама е двосмислено ова :D
    Јас денес планирам пак да го правам, ама се повеќе се плашам дека ќе биде објавен во некое женско списание, а ние сеуште не сме го патентирале :(
     
  15. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски

    Без безобразлуци, ве молам! :wasntme:
     
  16. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Одличен е пилингот на Лилит, само што јас имам осетлива кожа па ми беше малку груб. Вториот пат шеќерот го заменив со пченично брашно и одлично испадна :)
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  17. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    Јас го користам пилингот од Лилит и за лице еднаш неделно и потоа си ставам сосем малку од оригиналната павловичева.Комбинирана кожа имам и не ми е груб, повеќе тријам на мрсните делови, најдобро ми ја чисти кожата од сите пилинзи купечки . :D Инаку јас го правам со оние масла на галафарм, сите се маслиново масло плус екстракт (чичково, ореово, бадемово, итн). И за тело ми е совршен! Се мислам дали да додадам и една лажица мед за на лице, ама се плашам да не е многу лепливо. А пилингот од кафе ли беше за целулит? Како го подготвувате него?
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  18. feferona

    feferona Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    94
    Пофални зборови за Лилитовиот изум!
    Никогаш не сум користела пилинг за тело, имам мазна кожа, ама не е како пред 5-10 години :lol: , си ја пролистав цела тема, и ајт да не останам покуса, се нашљапав цела, да можев и забиве ке ги замачкав, да ги исполирам, хахаха, се шалам - Ефектот позитивен, мека и сјајна кожа, без адитиви , киселини и триста чуда, баш на природна база и башка економичен. Пробав и лицето да го поминам, ама грепка.
    ( Се смеев кога ве читкав како се галите, а јас не бев поарна по пилингот :D )
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Nymeria

    Nymeria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.659
    Уште една пофалба до пилингот на Лилит. Со маали измени бидејќи немав маслиново масло, си ставив невеново ама пак супер е, мазно мазнооо, кај стигнав се шлапнав и на лице си ставив да се освежам. Па после и кога си ставив од кремата за тело оргазми се доживуваа :lol:
    All hail Lilit!!!

    Пилингот на Лилит- затоа што вашата кожа го заслужува тоа :D
     
    На LittlePinky, glosipgirl, mims-89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Wiliams

    Wiliams Активен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    12
    хаха ах девојки ви ги читам коментарите и од срце слатко се смеам, едвај чекам да го пробам и јас пилингот за некој саат време 8) само јас немам маслиново масло па ке го пробам со бебешко масло на Нивеа ;)