1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пилинг на тело

Дискусија во 'Тело' започната од anu666ka, 2 август 2011.

  1. sweetbela

    sweetbela Активен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Пилинг за тело :)

    луге дај кажете некој пилинг за тело кој ја прави кожата поеластична и помека и кажете ми колку е цената отприлика за пилингот за тело
     
  2. Butterfly.beauty

    Butterfly.beauty Активен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Го пробав пилингот на Lillit и од мене пофални зборови.Имам многу сува кожа и баш многу ми требаше еден пилинг.Го оставив да стои 10 мин и кога го нанесував не се чувствував пријатно зашто многу ме гребеше,можеби сум го оставила премалку време па кажете ми колку од прилика го оставате зашто не сакам па многу да се стопи шеќерот зашто нема да има ефект,инаку резултатите секако беа одлични :) :)
     
  3. Barbie07

    Barbie07 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2013
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    590
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Моментално го користам овој на Fruttini..Само пофални зборови..освен што мириса преубаво кожата ја прави многу мека..Пилинг користам 2 пати неделно..Е сега колку ме чини,па се зависи нели до пилингот.Овој го земав од Словенија,ме чинеше 3,25 евра..Кај нас незнам колку се движат цените на овие пилинзи.Инаку понекогаш знам и сама да си направам,обично си наоѓам доста добри рецепти на нет.Исто така се трудам барем еднаш неделно да си направам пилинг со талог од кафе бидејќи имам слушнато дека помага за целулитот,а и кожата после тоа е многу мазна.. :)
     
  4. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Јас малце касно палам, ама еве да се пофалам. Денес го пробав пилингол на Лилит и што да кажам да не ве повторувам... СОВРШЕНСТВО! Кожава како бебе да сум.. толку ми е мазна, мека. Цело време сама со себе си се мазам од што ми е убава кожата :D
    Од сега дефинитивно секоја недела ќе биде на рапертоар. Пред да се бањам го читав ова и трчав да купам маслиново масло, нели да не останам покуса и јас гледам сите се фалите :lol:
     
  5. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Едно прашање до госпожа Лилит, па и до сите господични кои си го прават пилингот редовно. :D
    Како се справувате со остриот мирис на маслиновото масло !? Мене отсекогаш ми сметал, иако убаво и темелно го чистам телото од пилингот, па си нанесувам купки, млека за тело - никако не можам да се оттарасам од мирисот на маслото. :worried:
    Посебно кога сум во ПМС, ми идат и нагони на повраќање од него, а сакам да си се дружам со ова па, ништо друго не ми е толку ефикасно за третирање на многубројните црнки и лупешките на грбот.
    Во план ми беше да ставам некое етерично масло, но да не се извитопери мирисот уште толку !? :^)
     
  6. ivanus

    ivanus Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    51
    Јас ставам бекутан масло, кога немам маслиново и ефектот е ист, само што со бекутанот мириса поубаво :)
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  7. iloveugirl

    iloveugirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    217
    Стави неколку капки есенцијално масло, по твој избор. Дали лаванда или нешто друго твој е изборот, тоа би требало да неутрализира, според мене. :)
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Мене искрено сите пилинзи за тело што сум ги користела ми се доапаѓале. Од сите сум го добивала истиот ефект. Само мирисот е различен. Од цреша најмногу ми се свиѓаше, а моментално користам од ванила. :)
     
  9. LoveIsAllAround

    LoveIsAllAround Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    92
    Да прашам за пилингот на Лилит.Дали може да се направи без маслиново масло,дека како што кажавте има некој тежок мирис кој тешко се отстранува.Сакам да го направам ,а во моментов немам друг вид на масло.
     
  10. Deemy

    Deemy Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    689
    Допаѓања:
    7.295
    Пол:
    Женски
    И јас го пробав пилингот на Лилит,навистина е супер поготово за летно време кога кожата е посува од сонцето ја чисти убаво плус млекото и маслото ја хранат,значи воопшто не е исушена кожата после пилингот како што ми се случувало со некои други пилинзи.

    Jас си правам и уште еден дома со морска сол и беби масло и тој е добар,а од купени последен што го имам пробано е пилингот за туширање од Balea и не беше лош,не ја суши кожата и може почесто да се користи
     
  11. avongirl

    avongirl Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    14
    Редовно правам пилинг на тело со кафе, без маслиново масло како што има спомнато Лилит.
    Пробајте и така, кај мене истиот ефект го има.
     
  12. Perina

    Perina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    321
    Еднаш неделно, обавезно! :)
     
  13. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    Јас користам еднаш неделно пилинг :)
    Секогаш го користам ова од авон прекрасно е :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    • 870991-0.jpg
      870991-0.jpg
      Големина на фајлот:
      16,6 KB
      Прегледи:
      494
  14. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Сакам да го пробам ова на Лилит, утре пред да се бањам ќе го направам :) И после тоа ќе ставам млеко за тело и мислам дека ќе има ефект :)
     
  15. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    9.757
    Пол:
    Женски
    Ovoj go koristam dva pati nedelo I sum pezadovolna.
    Se izvinuvam za latinicava od na tablet sum. :tmi: :(
     

    Прикачени фајлови:

    • 18483_1.png
      18483_1.png
      Големина на фајлот:
      308,4 KB
      Прегледи:
      460
  16. hurrem

    hurrem Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2012
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    10
    Лилит ти благодар ме направи да се чувствувам како бебе :angel: прсреќна сум си ја засакав кожата :inlove:
     
  17. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.346
    Допаѓања:
    8.117
    Пол:
    Женски
    Користам пилинг за тело, уствари обожавам пилинзи за тело.
    Најмногу ми се допаѓа на Лаура Вандини, бидејки гранулите се доволно големи и таман гребаат :).
    Прекрасен е, ептен ја мазни кожата, ја прави мека и нежна, а воедно мириса божанствено, во комбинација со истиот лосион и путер...сон.
    Штета кај нас нема многу избор на пилинзи, сум користела од Авон и Орифлејм, но некако се пренежни воопшто не ми се допаднаа.

    [​IMG]
     
  18. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Што мислите, мала ли сум за пилинг? Имам скоро 13 години.. :wasntme:
     
  19. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Правам пилинг на телото еднаш неделно.Кожата е помека и нежна,по отстранување на мртвите клетки од површинскиот слој на кожата.Го користам пилингот Discovery Hawaii од Орифлејм.
     
  20. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Малку е глупо прашањето ама зашто точно го користите пилингот? Инаку јас сакам овој месец да си порачам од авон.