1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пилинг на тело

Дискусија во 'Тело' започната од anu666ka, 2 август 2011.

  1. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    @sesilija се надевам. Ај можеби во наредниот ќе е на акција. :D
    Ако некој забележи дека повторно го нудат, нека пише во темава. За секој случај, ѕирнете во онлајн каталогот, можеби го пропуштив.
     
    На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Еве, го има- ама како што кажав не е намален.
    http://mk.oriflame.com/products/product?code=18483
    Кога ќе го намалат веднаш ќе споделам, ги следам овие работи]:).
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  3. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    @LivingGlam @sesilija И јас потврдувам за ефектот од позитивното искуство од пилингот за тело Swedish Spa од Oriflame.
    На ваше приjaтно изненадување, истиот може да го најдете по намалена цена од 279 ден. (каталошки) во следниот каталог кој започнува од 17 ноември ;)
     
    На sesilija и LivingGlam им се допаѓа ова.
  4. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Талогот од турското кафе може да се користи како пилинг за тело.
     
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Јас не правам домашен пилниг, купувам. Не ни го користам често иако со него кожата ми е совршено мазна, некако не ми се чека додека се впие убаво па затоа не преферирам често да го користам. :D
     
  6. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.073
    Допаѓања:
    17.216
    Пол:
    Женски
    Го направив пилингот на Лилит, и многу сум задоволна, пред тоа го правев со кафе ама овој повеќе ми се допадна, некако кожата е поубава и помека, поубав ефект дава плус и не ми се валка кадата - леле како некоја домаќинка сум :lol:, пред тоа од тој со кафе лом ми се правеше.
    Сега кожава ми е мека и хидрирана, од како го направив пилингот си ставив од авон путерот на планет спа, и уште помека ми е кожата и морам да кажам преубаво мириса путеров, ептен сензуален мирис, мераци сум сега :inlove: штета што дечко ми не е тука (|(:doh:(facepalm)) :$
    [​IMG]
     
  7. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.068
    Пол:
    Женски
    Пилинг за тело користам при секое туширање, дома никогаш не сум правела обично ги купувам. Досега ги имам користено овие на Боди шоп и Натура сиберика , и двете ми се допаднаа многу , сега го имам овој на Боди шоп од мандарина и сум премногу задоволна , цела бања мириса кога нанесувам од него

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На H.VAGA и joy1 им се допаѓа ова.
  8. tea20

    tea20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2014
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    365
    100_-spa-peeling-jagoda-390x730.jpg
    Девојки пилингов е феноменален, јас ја користам веќе 3тата туба и стварно е предобар, после користење кожата е мека, нежна на допир, после тоа ставам само од мусот за тело од истата колекција и мислам дека недела дена мирисам на јагода, интензивен мирис+ врвна нега на тело=Афродита Козметика, префекција
     
    На crazylady, sorbet, Rose96 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    • Ве молиме пишувајте на кирилица
    А јас баш сега сакав да прашам дали некој користи пилинг и да препорача некој добар
     
    Последна измена од модератор: 31 мај 2017
  10. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Препорачајте ми добар пилинг за тело, за ексфолијација, од ДМ што сте го користеле и сте биле задоволни :wasntme: Тенк ју вери мач :*
    :d::drunk:
     
  11. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.701
    Допаѓања:
    14.244
    Пол:
    Женски
    image.jpeg

    Презадоволна сум од овој пилинг. Мириса свежо и цитрусно, погруб е, но поради маслото потоа кожата е многу нежна и мазна. Единствен недостаток е што маслото понекогаш избива на површина, а доле останува солта, па треба малце да се помачам да го измешам убаво пилингот. За цена, не сум сигурна, ама не верувам дека беше над 230 ден.
     
    На Anacid, marchi-cool, Summerlover и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Слушнав од козметичарка дека добро против поткожни влакна било сода бикарбона помешано со вода. Што мислите окулу тоа со оглед на тоа што содата нагризува се малку скептична сум. :?:
     
  13. Anacid

    Anacid Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2014
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    2.429
    Пол:
    Женски
    Домашен пилинг си користам .. Талог од кафе , сода или шеќер и маслиново масло ..
     
    На Salome и Biodevojka им се допаѓа ова.
  14. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    6.937
    Пол:
    Женски
    Јас имам користено сода како пилинг за лице и мене ми била ок. Јас имам комбинирана кожа. Зависи од типот на твојата кожа. И важно е да не стискаш многу кога правиш пилинг, сепак да биде благ. Според мене било коај прашкаста состојка ќе направи одличен пилинг, само треба да ја погодиш вистинската состојка. Доколку станува збор за поткожни влакна на нозете (поради депилација), може да ти кажам дека секој вид на пилинг па и оној најобичен со шеќер или сол и масло си го прави своето. Јас доста често користам машинка за депилација на нозете, така да ден пред да се издепилирам правам пилинг на целите нозе со шеќер, сол или она то имам во моментот. На тој начин ги отстранувам мртвите клетки од телото. Следниот ден (никако истиот), правам депилација. Така нема да се појавуваат поткожни влакна, или пак доколку некое имало со пилингот се ослободува. Поздрав.
     
    На Sanniii му/ѝ се допаѓа ова.
  15. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    jas kolku sto sum informirana sodata ne nagrizuva kolku sto mislis,pa luge ja pijat koga imaat kiselini i macnini vo zeludnik,zamisli da nagrizuva. deluva antibakteriski jas navecer vo mlaka voda turam soda i gi kisnam nozete preubavo deluva site infekcii isceznuvaat. zgora na toa po preporaka na dermatoog sodata ja koristev za glivicno zaboluvanje na nokte kaj sin mi taka sto ne se somnevam deka e stetno.
    bi sakala da znam kolku soda na kolku voda se stava za da se napravi smesa za piling za lice?
     
  16. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Дали ја зацврстува кожата ?
     
  17. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    6.937
    Пол:
    Женски
    Јас обично одам од око. Еве на пример една кафена лажичка помешај ја со малку мед (доколку сакаш похранливо затоа што е прекрасна со мед), или кокосово масло или пак со вода. Смесата треба да биде убава, треба сама да процениш. Почни со половина лажичка течност или масло, па додавај. Поздрав.
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  18. tea20

    tea20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2014
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    365
    После пилионгов си како бебе, мазна нежна зацврстена
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Девојки кажете какво млеко или лосион, пилинг да користам за зацврстување на тело?
     
    На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Kade moze da se najde pilingov i cena?