Пилотот (La Piloto I)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Elinora, 22 септември 2018.

 1. Elinora

  Elinora Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски
  Се работи за крими-нарко серија, во која главниот лик е Јоланда Кадена млада, сиромашна девојка која сонува за да стане пилот и управува со авиони. Се започнува кога нејзиниот кум Ернесто се понудува да и ги плати студиите за возврат на сексусални услуги, после кое тој ја силува Јоланда а за возврат таа го убива. Бегајќи од своето родно место и запознавајќи ја Зулима, злобоумна жена која и се прави другарка, Јоланда се вработува во авио компанијата "Centroamérica Air" каде се запознава со Лизбет, Аманда и Оливиа со кои стануваат добри пријателки и со Алберто Диаз чие вистинско име е Дејв Мехија и е полицаец на мисија вработен во авио компанијата како стјуардес но со цел да го разоткрие директорот на компанијата Зеки Јилмас кој работи за браќата Џон и Оскар Лусио познати под името "Картелот на сенките". Зулима ја мести Јоланда со куфер полн милиони долари кој треба да го пренесе како стјуардеса и да му ги предаде на Џон Лусио. Работите почнуваат да стануват интересни кога Јоланда му го спасува животот на Џон Лусио и прифаќа да работи за него да пренесува дрога, пари и останато за да научи да управува авион..
  Во главните улоги влегуваат:
  Livia Brito - Јоланда Кадена
  Arap Bethke - Џон Лусио
  Juan Colucho - Дејв Мехија
  Maria Fernanda Yepes - Зулима Монтес
  Alejandro Nones - Oскар Лусио
  Маria de la Fuente - Моника Ортега

  14.jpg maxresdefault.jpg
   

  Прикачени фајлови:

 2. Elinora

  Elinora Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски
  Серијата можете да ја следите на Youtube преку Dailymotion..
  Веќе има и втор дел уште позанимлив од првиот, доколку има заинтересирани ќе отворам уште една тема на која ќе дискутираме за продолжението од оваа серија.. Очекувам мислења, поздрав! :)
   
 3. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  1.556

  А превод има ?
   
 4. Elinora

  Elinora Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски
  За жал нема, на мексикански е :$
   
  Последна измена: 22 септември 2018
 5. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  1.556

  Како на мексикански? На шпански е :)))
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Elinora

  Elinora Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски
  Meксиканска серија е, и дијалектот е претежно мексикански иако има и колумбијски, руски по некоја реченица, според улогите на актерите во серијата. Шпански си викаме ние ама не е шпански јазик, шпанскиот е со многу поразличен акцент :)
   
 7. Elinora

  Elinora Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски


  A oва е насловната песна од серијата :D
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 8. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  6.027
  Допаѓања:
  55.105
  Пол:
  Женски
  Звучи интересно.
  Членот арно ти кажа.
  Јазикот е претежно Шпански(Мексикански дијалект или просто речено верзија).
   
  На Elinora му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Elinora

  Elinora Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски
  Без разлика ;) , се надевам дека ќе ги заинтригира почетокот на сите што го разбираат јазикот.. :*

  Untitled.png
   
 10. Elinora

  Elinora Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски
  YYA9AilD_400x400.jpg

  Спремни за нова авантура и летови :D
  Има ли уште некој што го изгледа трилерот и се заинтересира за оваа содржина?
   
 11. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  Јас сега почнав да ја гледам уште сум на почеток и ми се допаѓа :D:D
   
  На Elinora му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Elinora

  Elinora Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски
  Јас сум веќе на крајта ама е преинтересна и неможеш ни да претпоставиш што следува... Едвај чекам трета сезона :D
   
  На LitttleRNBPrincess му/ѝ се допаѓа ова.