1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пинкови ѕвездички (Pinkove zvezdice) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Snow-Queen, 19 април 2015.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Искрено Ѕвездите на гранд воопшто не ги погледнував, пинкови ѕвезди и да, ама од кога ги загледав ѕвездичкиве ништо освен нив не гледам. Толку интересно, детска радост, смеа глума, палавост досетливост, искрени детски интересни одговори, прекрасно жири кое знае да работи со деца, и Марјана водителката која ме воодушеви имав мн.поинакво мислење за неа.
    Искрено не гледам на Сител, туку онлине на Yt секој петок веднаш ги следам по завршувањето на емисијата директно што се случува вечерта. Таму се стигнати до топ 28, поделени во група А и група Б. едноставно уживам додека ги гледам, а и син ми си се игра и мн.се радува на најавната шпица.
     
    На Mr. Right, atala, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Најдобро шоу ми е од српскиве.
     
  3. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Ептен ми е мерачко да гледам, толку се слатки и талентирани дечињава, таква радост ми носат, ми се топли срцево кога ги слушам. Скоро секогаш се расплакувам на некоја преубаво испеана балада од нежно гласче, како во петокот на малиот Тодор. Ги гледам на Сител, не сум љубител да седам пред лап топ и било што да гледам.
     
    На atala и Snow-Queen им се допаѓа ова.
  4. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    :(

     
    На Oscar Lady, atala, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
  5. citiesinflames

    citiesinflames Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    272
    Допаѓања:
    391
    Пол:
    Женски
    Mene ovaa izvedba mi e edna od omilenite , i alal da i e na izvedbata :)
    (Se izvinuvam za latinicava ali na ovoj tel nemam kirilica)
     
    На atala и kjukli им се допаѓа ова.
  6. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Koga bev vo mak gi gledav :) navistina interesna a ima decijna koi navistina peeat ubavo :)
    Voditelkata od sekogas mi e odna od ubavite srpski voditelki :)
     
  7. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Дали нашиот Трајче е стигнат до топ 28?
     
  8. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Да, иако киксна со последните песни и не е тоа што беше. Сите други испаднаа подобри.
     
    На joy1 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  9. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    До сега немав прилика редовно да ги гледам,само повремено ги погледнував по малку,но отсега ќе гледам поредовно да ги гледам бидејќи има навистина талентирани деца коишто знаат емотивно да допрат до мене со својот талент за пеење на балади,како што,на пример малата Лена ме расплака и мене и жирито на шоуто!:hug::l:И многу ми е драго што дознавам дека нашиот Трајче влегол во Топ 28-те најдобро пласирани кандидати на шоуто,само среќа за понатаму му посакувам!:hug::l:Се сложувам дека шоуто е едно од подобрите српски шоуа што сега се популарни во регионот!:hug::l:
     
  10. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Трајчето има ли испеано нешто ново, ќе го биде или затупи. Последните настапи не му ги гледав само прочитав оти е незадоволно жирито. Сепак треба да свати Трајчето оти секој настап треба да биде пожив и поинтересен а не да живее на стара слава од предходните песни. Некако мислам оти почна да се укочува, пее како ради реда без никакви емоции и движења што не беше во случај со првите песни. Трајчееее опрај се, инаку супер си.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Катастрофа му се новите настапи, едвај по три столици креваат.
     
  12. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636


    Мене ова ми е нај срцкасто.
     
    На joy1, kjukli, Oscar Lady и 2 други им се допаѓа ова.
  13. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Јас сум заразена со нив, ги имам прегледано на јутуб сите емисии до последната, барем тие што ги имаат прикачено. Дури и на сител знам да ги загледам некогаш кога нема да излезам.
    И мене Дуња и Павле ми се најслатки, ми доаѓа да ги утепам од штипење по тоа образите.
    Ама Марија ми е дефинитивно нешто невидено од талент. Мене ме воодушевува. Она е за спремна за такмичење рамо до рамо со воздрасни, над сите е.
    Трајче ми е, онака. Некогаш супер, некога просечен. Нехаризмачитен ми е, глупо е што вака зборам за дете ама ми е. Здрвен, исплашен и пресрамежлив. Не ми е во топ 5 мене искрено.
    Има едно детуле од Босна не знам како се вика, пее просечно ама родено е за на сцена. Значи какви покрети, однос со камера, движења на сцена, не бре тоа е феноменално, родено да биде пеач. Трајче треба да учи од него.
    И Уна, Уна е толку харизматична, опуштена секогаш облечена ко бомбонче. За изборот на песни немам коментар, секоја чест. Да имам такво дете ко неа сакам и она ми е родена за сцена.
     
    На ivancekitty, kjukli, sanjaeva и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. littlevampire

    littlevampire Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2015
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    699
    Пол:
    Женски
    Најубави сме со Трајче хехе:l::l:
    [​IMG]
     
    На Mina_Z и joy1 им се допаѓа ова.
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Мене оваа ми е фаворитка.

    Мислам... Сем Браун да ја пееш? Алал.


    Исто и ова детенце ми е ептен слатко такво... уф! :)


    Децава ми се попрофесионални и често подобри од возрасните.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  16. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски

    Генијална ми е,секоја изведба и е совршена.
     
    На Viktorijaaa5, cresa-jagoda и joy1 им се допаѓа ова.
  17. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Искрено кога останаа Трајче и Марија си реков Марија треба да победи, но Леонтина во последниот коментар толку ме изиритирала што се молев на бога Трајче да победи.
    Браво за Трајче и за неговиот глас и скромност.
     
    На littlevampire и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  18. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    Со ова можеме да го завршиме натпреварувањето, ова е совршено. Ги имаш сите елементи на светско пеење. Немам зборови. Ова не се опишува, искоментира Хари Мата Хари
     
    На littlevampire му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.645
    Пол:
    Женски
    ^Победник е дефинитивно. :o
    Може вода да носи на многу светски пејачи. Ме наежи, кое пеење, еј!

    Туку од жирито највеќе ми се допаѓа Гоца, а Јелена многу ме потсетува на некоја глумица ама не знам на која, хаха. :makeup:
     
    На littlevampire му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Го гледам само ова шоу, Пинкови и Грандови ѕвезди јок. Не сакам ни да ги помислам.
    Најубаво е ова шоу од проста причина што се деца со искрени насмевки, солзи и одговори. Најомилени ми се тие помалите по 7-8 години што имаат. Жирито е ОК, освен малку што Милан јаде бурек со месо и Леонтина исто понекогаш. Јелена е најблага и најскромна и повеќе знае како со деца. За Маријана немам збор, ем убава, ем убаво си ја води емисијата.

    Лани знаев дека ќе победи Марија Сердар зашто уште од почеток многу ја форсираа. Можеби убаво пее, ама за мој вкус не пее баш најдобро. Многу ме нервираше кога ќе почнеше да завива додека пее, мислам на она кога и трепери гласот. И се само балади пееше, спори некои песни. За разлика од нејзе, според мене Трајче требаше да си победи. Детето беше врв, не дека е наше, ама стварно е така. Се надевам дека ќе си продолжи со пеењето и ќе си изгради успешна музичка кариера.

    Од оваа година, за разлика од минатата има доста деца кои убаво пеат. Нашата Мартија многу ми се свиѓа како пее, а и многу е убава. Елена исто пее убаво, ама некако груб глас има за мое уво. А за Марко дека пее убаво - пее. Ама пак имам некое чувтсво дека и него го форсираат и дека на крајот тој ќе победи. Жал ми е што пред неколку емисии испадна Ксенија. Девојчето стварно убаво пее и не беше фер тоа што и го направија. Многумина во Србија мислат дека Леонтина ги влече конците во целото шоу и се потврди тоа. На нивната официјална страна на ФБ прочитав еден коментар зошто Ксенија испадна - затоа што не учествувала во хорот на Леонтина и немаше професор по музика со кој вежба. И точно е. Не е фер тоа што и го направија, дури и таа се изненади кога слушна дека испаднала.
    Еве го нејзиниот последен настап.

     
    На sanjaeva, tace73, Victorian и 1 друга личност им се допаѓа ова.