1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пинкови ѕвездички (Pinkove zvezdice) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Snow-Queen, 19 април 2015.

  1. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Кaкви гoсти, кaкo пo дoмa дa си се чуствувате.
     
    На cresa-jagoda, Tajnaotrovna и elimkd им се допаѓа ова.
  2. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    7.862
    Пол:
    Женски
    inace sto e fso vegite na antonija?
     
  3. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    5.306
    Пол:
    Женски
    Не го сакам Марко ама не можам да кажам дека е местенка затоа што не е :P
    Реално Марко добро пее, тоа што мене не ми се допаѓа и не сакав да победи е ствар на вкус. Плус што имаше "добар избор" на песни (севдалинки и сл) кои палат кај народот и си победи поштено :?:
    Уште еднаш ќе кажам иако сакав некоја од Македонките да победи, сепак најголем впечаток ми остави Ирнес и многу ми е мака што не зема подобро место :(
     
    На rhcpfan и s&s им се допаѓа ова.
  4. Cool_Girl

    Cool_Girl Активен член

    Се зачлени на:
    4 јули 2016
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Океј е Марко, иако сакав да победи или Мартија или Жарко. Антонија во почетокот многу ја засакав, односно не ги следев многу често, но сосема случајно ми се пушти врати ми го сонцето во нејзина изведба, после тоа ми беше фаворит, емотивни настапи и се тоа. Но после ја запознав (сплет на околности, преку мои роднини) и буквално девојчето леташе во облаци, од тогаш некако ми се одмили. Но морам да кажам дека Марко има навистина добри вокални способности, мислам дека немаше местенки.
     
    На rhcpfan му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Tajnaotrovna

    Tajnaotrovna Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    3.071
    Допаѓања:
    33.623
    Пол:
    Женски
    Kasno palam, samo shto se vrativme od Sk:)
    Ke gi dogledam nekogash samo da sum poodmorena, denes kapnavme.
     
    На elimkd и sanjaeva им се допаѓа ова.
  6. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.694
    Допаѓања:
    42.896
    Пол:
    Женски
    Исцитирај ме коа фише пола пост ми го спомнуваш.
    Нема врска фаворити не фаворити.И на Мартија и на Антониа и на Елена им се трескаа од земја како и на Марко.Ќе подзнапеат малце и одма на нозе браво,аплауз,солзи..ќе им дадат надеж на децана и после?
    Незнам кога ќе победиме ние..лани Марија победи исто со пеење вакви песни како Марко.Може видел дека работи таа цака..
     
  7. rhcpfan

    rhcpfan Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    1.027
    @Feminka22 да мислев само на тебе ќе те цитирав,без гајле. Очигледно не си ги читала предходните постови,нема врска. И пред тоа го имам кажано своето мислење за тоа форсирање и слично. Ако тебе не ти се допаѓа победникот и сега и лани,не значи дека цел Балкан така мисли.
    И очигледно од тоа си патиме, се на нас не ни дават да победиме ајде бре...Ете победи дечко во Ѕвезди, Даниел во X-фактор и ова Твое лице звучи познато... Некогаш чувствувам како само да се плука без везе,сепак мое мислење е тоа. Ние секогаш сме напатени нели :D
    И Марко за разлика од Марија имаше некои промени во стил и песни. Па и реално тажно е таков глас да не победи. Ако гледате само квалитетни сценски настапи тогаш ни Трајче лани не требаше да победи зошто беше горе-доле исто како Марија just sayin...
     
    На s&s, cresa-jagoda, elimkd и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Avokado

    Avokado Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    363
    Еве Ви ја местенката
     

    Прикачени фајлови:

  9. allaround

    allaround Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Мене уште ме чуди за Урош имаше можеби и најмногу фанови - гласачи и од Македонија гласавме некои за него а го исфрлија толку рано. Хммм .
     
  10. Ane-Goki1

    Ane-Goki1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    2.307
    Допаѓања:
    29.033
     
    На cresa-jagoda и elimkd им се допаѓа ова.
  11. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.848
    Допаѓања:
    47.942
    Пол:
    Женски
    На Ane-Goki1 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.769
    Допаѓања:
    259.712
    И на она за постари Никад није касно мислам, победил Македонец?
     
    На cresa-jagoda, rhcpfan, Victorian и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. s&s

    s&s Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2015
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    1.066
    Пол:
    Женски
    Имаше тројца победници, победник според фб гласови, победник според жири и според смс гласови од публика (што е најважно) и од публикава победи македонецот Горан Кукиќ :)
     
    На CameliaMiller и elimkd им се допаѓа ова.
  14. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.848
    Допаѓања:
    47.942
    Пол:
    Женски
    Се на се два дена ми требаа да ги изгледам ѕвездичкиве(facepalm)
    Браво за Марко и за македонските песни што ги испеа
    Требаше и парична награда да му дадат:wasntme:
     
    Последна измена: 5 јули 2016
    На cresa-jagoda, allaround и anaja1 им се допаѓа ова.
  15. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Лелее, сте се изнапишале бе. :o Требаше уште 400 и кусур пораки да читам. :worried:

    Шо ви реков јас дека е наместено. Истото што се случи со Марија лани, се случи и со Марко годинава. И двајцата пееја само балади цела година и двајцата беа исфорсирани уште на почетокот и знаев дека годинава Марко ќе победи. Детето може пее, не викам не, ама реално имаше и други кандидати подобри од него и кои пееја од секој жанр, а не само балади кои ќе те успијат. На пример, Тома, Жарко, Ирнес и Мартија можеа да бидат победници, ама не како каже Леонтина.:nod:

    Не ги гледав последните 4-5 емисии, се откажав. И од септември не ги ни гледам. (n)
     
    На Victorian, Feminka22 и Someonespecial им се допаѓа ова.
  16. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Како децава станаа нафурани од шоуво и мислат којзнае кои се, тоа страшно... Иначе Марко заслужено си победи, на толку малку години каков глас има, а не па понатака :)
     
    На karak, skorpija123, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  17. Ane-Goki1

    Ane-Goki1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    2.307
    Допаѓања:
    29.033
    Јас мислам дека не е наместено,Марко уште од прва емисија ја освои публиката,и не пееше само балади
    Mamma knows best,Црно и бело и со нив покажа дека може да пее и побрзи песни.Него one night only како ја испеа,ни Марија не ја испеа толку добро.После таа песна со денови не можев да се соземам,ваква бев :oИначе и мене не ме наежи со Што те нема.Кога ја пееше Као моја мати и Недостајеш,а секако и Оne night only ме наежи,предобро ги испеа
    Да беше местено немаше ни да победат ни во Пинкови ѕвезди,нити пак Даниел,ни во Никад није касно.
    А во Звездичките заслужено си победи Џејла,иако и нашиот беше добар,ама имам приметено дека Босна многу ги гласа
    А иначе во Пинкови звездички,само поп смее да се пее?Ако да како може Индира се шабански песни да пее.И она се балади пееше,па никому ништо си дојде до финале 8)
     
    На eutixismena и rhcpfan им се допаѓа ова.
  18. rhcpfan

    rhcpfan Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    1.027
    Само да ве поздравам.:D Нема подобро од ова :bow::clap:




    Ги направија подобри од оргиналот, од мерак да ги слушаш :D
     
    На Victorian, Feminka22, JustFun и 2 други им се допаѓа ова.
  19. ЕДНА убавица

    ЕДНА убавица Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2016
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    797
    Дефинитивно имаше многууу мноогуу подобри од Марко: Мартија, Томислав, Жарко... Ама тој уште од почетокот беше форсиран од страна на сите, па си се уфилма детево дека е од друга планета, како што во една прилика го нарекоа, па кутриот мислеше стварно е така. Убаво пее секако, ама имаше подобри
     
  20. Blazenka.G

    Blazenka.G Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2016
    Пораки:
    1.021
    Допаѓања:
    4.886
    Пол:
    Женски
    Мартија ќе ја претставува Македонија на Детската Евровизија
    • [​IMG]
    • [​IMG]
    24.07.2016 17:59 |






    По "Ѕвездичките на Пинк", нов предизвик за нашата омилена



    Феноменот од дете, Мартија Станојковиќ е избрана да биде претставничка на Македонија на овогодинешното издание на Детската Евровизија кое ќе се одржи во ноември во Малта. Големото изненадување беше откриено во првиот дневник на Македонската телевизија денеска. Инаку Мартија е нашата надеж и гордост чиј пат кон славата само што се отвора.



    [​IMG]



    Учеството во "Пинковите ѕвездички" и' донесе голем успех, а за балканската публика стана омилена меѓу натпреварувачите и дете од кое секогаш се очекуваше нешто ново, поинакво и најдобро.






    Честитки до Мартија. И' посакуваме голем успех и на овој голем европски натпревар - јуниорската Евровизија. Мартија е наш победник!
     
    На eutixismena, mode-kristina, Victorian и 3 други им се допаѓа ова.