1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пинк Ѕвезди (Алфа)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 18 септември 2014.

 1. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  320
  "Пинк ѕвезди" е ново музичко шоу, продуцирано од телевизија Пинк, а ќе се емитува до мај во сите земји во регионот.
  Жирито го сочинуваат Цеца Ражњатовиќ, Марина Туцаковиќ, Бора Џорџевиќ, Харис Џиновиќ и Мирослав Илиќ. Во секоја емисија ќе се натпреваруваат дваесет кандидати од кои жирито бира десет кои одат понатаму, а другите десет испаѓаат. Изборот на кандидатите се базира само на гласот, затоа што жирито не ги гледа кандидатите туку само ги слуша а откако одбира преку тастер дали кандидатот оди понатаму, тогаш столиците на кои седат се креваат во воздух, жирито се врти и ги гледа кандидатите во лице. Доколку тројца членови од жирито го притиснат тастерот и нивните столици се кренат, тогаш кандидатот ја поминува првата препрека. Потоа следи уште една препрека, односно уште една песна која новата ѕвезда треба да ја испее. Во секој момент, жирито може да се предомисли и да не го пушти кандидатот понатаму.
  Во одлуката на жирито не се меша никој, а доколку тие изберат повеќе од десет тогаш на сцена се става стаклената соба во која жирито тајно се договора кои ќе бидат финалните десет.
   
  На atala и ivancekitty им се допаѓа ова.
 2. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  899
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Ова шоу е како voz mexico.
  Ми се допаѓа
   
 3. mila25ve

  mila25ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  ја гледав првата епизода на нет и ми се допадна шоуто поразлично е од идол или ѕвезде гранда, а од кога ќе почне дА се емитува на алфа?
   
 4. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  912
  Пол:
  Женски
  Шоуто на Алфа почна да се емитува од овој вторник од 22.00 часот и трае по еден час.Мене ми е многу интересно и забавно и затоа ќе продолжам да си го гледам и понатаму на Алфа!И мислам дека е многу поразлично и поинакво од другите забавни музички емисии што сме ги гледале досега на телевизија! :* :inlove:
   
  На mila25ve му/ѝ се допаѓа ова.
 5. fashion.girl.13

  fashion.girl.13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  359
  Пол:
  Женски
  оваа недела ја гледав секоја епизода и многу ми се допадна интересно шоу е и ќе продолжам да го гледам само не ми се допадна што помина таа женската во последната епизода последна или претпоследна што пееше ич не пееше убаво :)
   
 6. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.975
  Пол:
  Женски
  На Алфа го кратат, на јутуб ги има двете епизоди до сега што се искочени, по 2 ипол саати траат.Не е лошо, не е толку сељачко како Ѕвезде Гранда, а има луѓе што стварно убаво пеат.
   
 7. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  486
  Не го кратат, туку го делат на три дела кои се даваат во вторник, среда и четврток
   
 8. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.902
  Пол:
  Женски
  Супер си е шоуто, Милан Калиниќ епен добро го води, судиите се супер а и навистина добри кандидати има.
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 9. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.356
  Допаѓања:
  28.498
  Пол:
  Женски
  Милан ме пукнува од смеа..мајке ми он није нормалан :D
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.901
  Допаѓања:
  20.384
  Пол:
  Женски
  Не знам дали го гледате Пинкове Ѕвездички, мене то ми е многу поинтересно од другото со големите, децата се невeроватни таленти.

  Детето е феноменално :clap:
   
  На atala, Marossa и mileystar им се допаѓа ова.
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.324
  Пол:
  Женски
  Гледам Пинк Ѕвезди. Ми се допаѓа шоуто, особено тоа што членовите на жирито се зафркаваат.
   
 12. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.581
  Допаѓања:
  702
  Пол:
  Женски
  Gi gledam i malite i golemite :) interesni mi se...osebono zakackite pomegu Hari i Miki :D Kalinik e super voditel,zabaven,interesen.
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.