1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пинк (Pink)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Belen, 16 август 2010.

 1. Belen

  Belen Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  Веројатно сите сте слушнале за Алиша Бет Мур, но ја знаете како Пинк. Сите сте чуле барем неколку од добропознатите Just Like A Pill, Don't Let Me Get Me, Family Portrait, Trouble, Stupid Girls и Leave Me Alone (I’m Lonely). Моментално е актуелна со нејзиниот петти албум Funhouse и сингловите: So what, Sober, Please Don’t Leave Me, Funhouse, I Don’t Believe You… Сигурно и знаете дека беше во Скопје, на градски стадион во 2007 година и одржа свој концерт.

  Она што исто така вреди да се спомене, е нејзиниот препознатлив стил и јазик без влакна. Оваа поп-рокерка во своите песни не се воздржува да го искритикува се она што не го сака, па дури и низ иронија да плука по познатите џет-сетерки (Парис Хилтон, Џесика Симпсон...) и американските претседатели (Џ. В. Буш).

  Она што го очекувам во оваа тема, се вашите мислења за популарната американска пејачка. Дали ви се допаѓа Пинк? Колку ги знаете и слушате нејзините песни? Кажете се што имате во врска со неа.
  Ве поздравувам. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • pinkfire.jpg
   pinkfire.jpg
   Големина на фајлот:
   50,4 KB
   Прегледи:
   536
  На Hkikica му/ѝ се допаѓа ова.
 2. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Ја обожавам Pink.. а исто така и нејзините песни ..
  респект најголем до неа !
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Не ја обожавам нешто посебно, но е исклучителна како пејачка. Можда не толку по изведувачките способности, туку по единственоста. Од постарите песни и ја сакам Just like a pill, а од поновите I don't believe you со преубав текст.
  Иначе во глобала сите нејзини текстови ми се свиѓаат, пошто се интересни и добро обмислени.
   
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.587
  Ја почитувам, баш пред некој ден си симнав нејзина дискографија . И бев и на концерт и е вистински професионалец, иако траеше многу кратко, само 60 минути.
  Како и да е, омилени песни
  U + Ur Hand
  You make me sick
  Who knew
  Last to know и
  Family portret.

  Стајлингот нешто посебно не ме воодушевува, зашто не е воопшто мој стил, ама спотовите и се интересни. ;)
  Добра е, има каде каде бетер од неа. :D

  p.s. Го редактирам мислењето само за да ја прикачам нејзината венчаница од времето, зашто посебно ми се допадна. :)
  [​IMG]
   
 5. Kaliopi

  Kaliopi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  5
  just like a pill ... омилена ми е од неа за сва времена :)
   
 6. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.142
  Допаѓања:
  5.439
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа девојката што е дива, карактерот и е :rock:.И има добри текстови на песни.
  А од песни си ги слушам:
  Please Don't Leave Me;
  So What;
  Sober;
  Just like a pill;
  Family portret;
  Who knew. :)
   
 7. Belen

  Belen Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  За мене девојкава е ептен уникатна и баш затоа многу ја сакам. Бев на концертот во Скопје, и тоа дефинитивно беше една од најдобро поминатите ноќи во животот. Од тогаш уште повеќе ја ценам, подобро кажано, Пинк ми е идол. Освен што пее, таа пишува неверојатно добри текстови, едноставно ја пее вистината. Додека другиве пеат: "Кажи зошто ме остави" или прават текстови со первезњачка односно манијачка содржина, текстовите на Пинк се навистина длабоки во нивната вредност. Освен креативноста која ја има во големи количини, ми се допаѓа премногу нејзиното однесување и начин на размислување - навистина е паметна, тоа го проценив од многу интервјуа што ги имам гледано, и слушајќи ја секоја нејзина песна. Секако, го обожавам и нејзиниот хумор, кој е изразен особено во некои песни и спотови. И конечно, луда е - и тоа ми се свиѓа уште повеќе! :D

  П.С. Нема да кажувам омилени песни, зашто ги сакам сите до една. Има некои кои особено ги сакам, посебно поради текстот, но за нив во следен пост. :)
   
 8. The.Fame.Monster

  The.Fame.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  24
  Ја обожавам... :clap:
   
 9. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Луда беше, луда си остана... зато ми се бендисвит. Имат свој стил. Имат добар глас.
  Омилени песни: u + ur hand, Who Knew.
  [​IMG]
   
 10. Belen

  Belen Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
 11. flawless

  flawless Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2010
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  5
  Ја обожавам, не поради вокалните способности, туку поради уникатноста, нејзиниот хумор и текстовите кои се единствени и значајни.  I don't Believe You
  I don’t mind it
  I don’t mind at all
  It’s like you’re the swing set
  And I’m the kid that falls
  It’s like the way we fight
  The times I’ve cried
  We come to blows
  And every night
  The passion’s there
  So it’s got to be right
  Right?
   
 12. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  23
  Ја обожавааам !! Секад се издвојувала и била своја. Не се замара со ништо типката. Има препреубави песни и ми се свиѓа посебно што откога почна па до сега си остана тоа што беше, не се смени за 360 ко некои други.
  Омилени песни : Family portrait, So what, Don't let them get me, God is a dj, Last to know, Who knew ..
  Многу се ;)
   
 13. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Ја обожавам!!! Супер е, си има свој стил, секогаш го кажува тоа што го мисли, не се замара што ќе кажат другите за неа, преубави песни има, откачена е, се гледа дека има изградено супер карактер, едноставно ми се допаѓа целосно како појава и како музичка ѕвезда. Омилени песни ми се Nobody knows, Who knew, Just like a pill, Family portrait, Sober, So what, Fun house, Dont believe you, и уште многу други, нема промашај песна. :clap:
   
 14. FortuneTeller.xD

  FortuneTeller.xD Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  381
  Одсекогаш сум ја слушала P!nk.. Ми се допаѓа нејзината музика ии нејзиниот стил..
  Омилени песни.. Има многу.. U+Ur Hand,Please Don't Leave Me,Sober.. Aa посебно многу ја сакам Dear Mr. President

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/4eRApNHSRRk?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/4eRApNHSRRk?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
   
 15. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Ја обожавам...Како пејачка,текстописец,продуцент..како личност...Има топ карактер..свој стил..секогаш знае да направи бум,но да остане оригинална..Песните..ахх..обожавам да ги слушам..Знае како да се однесува на сцена и има супер настапи..Sober,Family Portrait,Funhouse,Plase don't leave me,So what,U & Ur hand,Who Knew,Don't let me get me,I don't believe you....
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 16. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.244
 17. IvanaIvanchica

  IvanaIvanchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  82
  Ја обожавам Пинк! Посебна е во секој поглед! Најмногу впечаток од сите нејзини песни ми оставиле Who knew, Fun house и дефинитивно една од поновиве U & Ur hand :)
  http://www.youtube.com/watch?v=z-ZWSNLe7Bo
   
 18. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.876
  Допаѓања:
  13.392
  Имам некои песни кои ми се убави ама не ја сакам толку многу. :)
   
 19. LifeLove

  LifeLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  141
  Ја обожавам!Најубава ми е песната Who knew која ја напишала за некој пријател кој починал од предозирање.Има преубав текст,не знаев дека таа може да биде толку нежна :)
   
 20. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.045
  Допаѓања:
  72.153
  Пол:
  Женски