1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пиратски стил..

Дискусија во 'Мода и стил' започната од AliceVanNacht, 29 мај 2011.

 1. AliceVanNacht

  AliceVanNacht Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  :D Што мислите вие?? Јас го обожавам ама немам ништо пиратско за жал ;(
  Затоа ќе ве прашам за помош... Дајте ми некои идеи како да се претворам во пиратка xD
  Фала однапред :D :D :D
   
 2. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.603
  Пол:
  Женски
  Во секое време можеш да набавиш кука и превез преку едното око :lol: :lol: :lol:
   
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.782
  Допаѓања:
  151.413
  :o
  И папагал...
   
  На Gea и Angelche им се допаѓа ова.
 4. Missy16

  Missy16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  17
  да не сакаш да бидеш пиратите од карибите???бога ми и јас сакам ми се смачи во скопјево :lol:
   
 5. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.989
  Допаѓања:
  4.849
  Пол:
  Женски
  И шешир за капетан како оној на Џек Спероу
  Еве слика:
   

  Прикачени фајлови:

  • capitan Jack.jpg
   capitan Jack.jpg
   Големина на фајлот:
   102,4 KB
   Прегледи:
   653
 6. AliceVanNacht

  AliceVanNacht Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  уффф дааа :rofl:
   
 7. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  А каков е тој пиратски стил? :D
  Јас веднаш се префрлив на морнарскиот.

  А можеби мислиш на нешто вакво:
  :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

 8. AliceVanNacht

  AliceVanNacht Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
   
 9. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  Без навреда али стилов ми е смешен. :?:
  Можеби затоа што е премногу специфичен и немам јас на улица (освен за 1 Април) сретнато некој облечен ко пират, па вака по замислување ми делува смешно.
  Современа сум си јас, сфаќам готик, винтиџ и сл. али пиратски некако тешко, можеби затоа што ми делува валкано т.е. нечисто, несредено и сл. :doh:
  Имам јас еден познаник од друг град е, тој се облекува ко каубоец и на +40 тој е во каубојки, кожен елек, и шешир али досега не сум видела ниту еден пират :shake: освен на филм :mm:
   
 10. zabceto

  zabceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  можи некои детали.....за кај нас за во мк не е..секоја чест на тој што има храброст да го носи
   
 11. AliceVanNacht

  AliceVanNacht Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Можи делува малку чудно ама овие др со се емо, роекри, винтиџ, бла бла ми се досадни малку и сакав да пробам нешто ново... ;)

  Нешто ко во стилот на Џак Спароу или има во некои видеа Гвен Стефани копиратски, морнарски..нешто така :D :D
   
 12. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Не ми се допаѓа и дефинитивно не би носела вакви парчиња облека. Некако делува премногу специфично, привлекува многу внимание и не би имала храброст да шетам облечена на тој начин. Инаку, некои детали ми се допаѓаат.
   
 13. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Не би облекла вакво нешто поради тоа што едноставно не е мој стил...ниту пак имам сличен стил на овој.
  Зависи како за кого но мене не ми се допаѓа ниту едно парче, детал.
   
 14. Miss.Waldorf

  Miss.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  16
  јас мразам пиратиии!!!1 =)
   
 15. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Не би облекла нешто вакво |(
   
 16. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Да ми се допаѓаше без проблем би имала храброст да облечам вакво нешто..
  Ама не ми се допаѓа стилов,во тоа е проблемот.
   
 17. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.036
  Пол:
  Женски
  Не би облекла