1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пирс на веѓа

Дискусија во 'Лице' започната од annah8, 12 јануари 2011.

 1. annah8

  annah8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Епа дечки, значи јас многу сакам да си ставам пирс на веѓа но не сум доволно информирана дали има некои последици, дали боли, колку чини отприлика а и од друга страна не сум се консултирала дома сеуште мислам дека нема да ми дозволат али ке видам. =] Па ако може да ми објасните се што знаете за темава. Ве сакам <3
   
 2. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  едно типче, т.е. тип на сликите на Хај Фајв со кој се допишував лани го видов со пирс на вега и му кажав дека може да добие од присот Хепатитис Ц -жолтица, и ме послуша и го извади :$
   
 3. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  267
  Може да се добие и хепатит, и сида и сите можни заразни болести, ако иглата со која те бушат е нестерилна, а ако била нестерилна-веќе си се заразил со нешто, така да вадењето отпосле нема врска.
   
 4. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  267
  Јас имам веќе 6 години, како дел од мене ми е, многу си го сакам. Тогаш бушењето ме чинеше 600 ден, и пирсот 200ден, се бушев во едно студио во Скопје.
  Боли секунда-две, додека да ти го стават, после само се чисти со јод и со некоја маст се мачкав.
  А за дома и мене не ми даваа, па кога се избушив почна да им се допаѓа како ми стои :)
   
 5. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  :^) :^) :^)
  Ако иглата со која се пирсал била нестерилна, џабе му е и да го извади пирсот.
  Инаку имам повеќе другари што имаат пирсови на веѓа, едно време сакав и јас, баш ми беше типски. Не чини којзнае колку, боли само малку и можно е да ти се јави оток што поминува за неколку дена. Така што не е страшно :)
   
 6. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.576
  Не боли воопшто, барем од шо ми имаат кажувано.
  Бидејќи и онака кожата ти ја стегаат и затегнуваат.
  Но, малку е ризично според мене бидејќи е во близина на окото, сепак убаво делува.
  http://www.youtube.com/watch?v=478C10pYZuc
  ево ја постапката, ништо комплицирано за минута-две готов си..
  но треба хигена после тоа
   
 7. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  530
  Солкосерил.. И јас си го мачкав папокот со таа маст првите недела дена.

  Инаку annah8 ќе те посоветувам да се пирсаш на проверено место. Во Буњаковец има пирсинг и тату студио. Распрашај се можеби има уште некое место, јас го знам само ова. Немој да те пирса било кој, можеш да добиеш некоја инфекција или болештина а не дај боже и компликација.
   
 8. od-samrak-do-zori

  od-samrak-do-zori Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  58
  И јас одамна сакам пирс,меѓутоа некако немам храброст.Се надевам дека во скоро време ќе ставам,пошто супер изгледа.Ќе се распрашам по студијата сто ги спомнавте.Фала.
   
 9. ivushh

  ivushh Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  8
  многу убаво мене ми изгледа сакам многуу ама моите од дома -.- има доста нервии таму може да се повреди нешто..па можело некоии инфекции ии затоа немам а многу сакам :(
   
 10. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Мене многу убаво не ми стојат пирсовите и сепак не би сакала да си ставам :) (сепак не велам ти да не си ставиш... ;) )
   
 11. al4e

  al4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2011
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  11
  Јас ставив пирс пред 3 години, околу 500-600 ден ме чинеше пирсањето и воопшто не ме болеше. Го носев отприлика година ипол и го извадив :D
   
 12. Hell0.kitty

  Hell0.kitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  40
  Многу сакам :worried: решена бев готово пред некој месец да одам да се пирсам но како и на повеќето од дома не ми дадоа :@ :@ страв им било можело нешто да ми се случи -.-
   
 13. al4e

  al4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2011
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  11
  И мене не ми даваа, но кога наполнив 18 веднаш трк на пирсање, и за чудо некое немаше којзнае какви расправии.
   
 14. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  На веѓа ми се допаѓа пирсот,ама ми е убаво за гледање а за носење не :lol:
   
 15. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Никогаш не би ставила пирс :^)
   
 16. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.624
  Допаѓања:
  31.355
  Пол:
  Женски
  Си имав на веѓа , ама го извадив...Сега несакам да ставам на друго место
   
 17. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  416
  аууу, многу ми е секси кај машки.
   
 18. My.Cloud

  My.Cloud Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  59
  Привлечно е на некој начин :rofl:
   
 19. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.175
  многу ми се свиѓа,планирам да си ставам :D :D
   
 20. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.336
  На мене никогаш не ми се допаѓало :o Како да не можеш да се покажеш со друго па со пирс! :fubar:
  Но, сепак секој си има свое мислење и го почитувам...