1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пирс

Дискусија во 'Тело' започната од MadeinHeaven, 9 февруари 2010.

 1. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70
  Mojot najsaaaaakaaan pirs:D
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  чекав да ја ставиш па да искоментирам
  сличево е устав, и морам да ти кажам многу убави усни имаш, а и пирсот супер ти стои :D
   
 3. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70

  ti blagodaram naaaajmnoguuuu :) :*:*:* ama najvekje go sakam pirsot :D xD od celoto telo ej so maki go dobiv doma raat vodev :D
   
 4. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Јас кога имав 17 год си го дупнав носот, дома никој не ме примети, освен кучето мое , тоа одма ме примети. Легнав јас да спијам и осеќам нешто ме чепка, се будам а кучето мое ме лиже по мос :D :D :D морав одма да ја извадам медицинката и да ја дезинфицирам а вечерта излегов во диско и ми паднала некаде, немав резерва и така заврши мојата бунтовничка кариера :D
   
 5. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70
  хахахах јас мојот го ставив на 02,10,09 и неможам да ја опишам радооооста за овој пирс скакав по ѕидови што се вика хахахахах ... инаку за да го добијам ветив дека неам да рпавам изостаноци ... и дека ќе сум одлична :D:D:D тоа е моментот во она што се нема да вети бунтовникот иако родителот знае дкеа нема да се случи ветеното онака во празно верува :D
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.669
  Допаѓања:
  64.954
  Пол:
  Женски
  еееј топ ти е пирсот :D Ја поради работата и ред други работи не можам да ставам а баш би сакала...
   
 7. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Голем љубител сум на пирсови и тетоважи и имам голема желба да ставам пирс на веѓа,арно ама татко ми ми вели: 'Дур живееш во моја куќа,дур те ранам јас - ти пирс НЕ ставаш"! Секогаш се инаетам меѓутоа џабе е ! Ама ај ќе дојде и мојот ден :lol:
   
  На elenkata20 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  Аааах и мене најголема желба ми е да си ставам пирс на јазикот.Додека бев малолетна татко ми ми викаше уште си малолетна така да ќе правиш како што ќе ти кажам јас...и сега кога сум полнолетна им викам на моите е сега можам да се истетовирам и да си ставам пирс пошо сум полнолетна...аха да! И ми викаат епа ако ставиш може слободно да си одиш од дома и да си живееш сама, зошто си полнолетна нели? Е ај сеа?! :?
  хахахахаха :lol:
   
  На BarbaraMorii му/ѝ се допаѓа ова.
 9. monnka11

  monnka11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Fallen Angel zbori so tvoite doma,rechi videte kolku ubava kerka imate so pirs ushte poubava ;) i sigurno ke ti dozvolat,jas istoto go napraviv i vo rok od 10 minuti mi dadoa dozvola pirs na vega da stavam....koga go staviv bev presreka,sega imam mal problem,strav mi e da go izvadam ,a treniram rakomet i me imaat udreno ednas ama toa e ...probaj da zborish so tvoite i bidi uporna koga togash ke dobiesh pirs....se najubavo !! :D
   
 10. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Ај ќе пробам да ги начекам некој момент расположени кога ќе бидат.А инаку и јас им викам кога ќе бидам полнолетна ќе си ставам ама ми викаат дека тогаш демек меракот ќе ми поминел...ама знам дека знаат дека кога сакам нешто не ми поминува ама ај...па крај краева еден другар на брат ми знае да става пирсови ќе отидам и кога ќе дојдам дома со пирс - биднало :)
   
 11. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Да ве прашам,има ли некој повеќе обетки нагоре на увото.Јас имав 2 и во средината на октомври си ставив уште 2 одеднаш.Првите неколку дена ме болеше мн и неможев да спијам на таа страна.Сега сеуште ме боли увото а дури и е заклемпавено малце :lol: прашањето е Може ли да ми биде нешто бидејќи сеуште ме боли увото ? (арно ми текна сирота со месеци ги трпам...трпи од лепота :lol: )
   
 12. Depchu

  Depchu Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Значи мојот сон е да ставам пирс на веѓа!! :lol: АМА..(зборчево секогаш постои ко за беља) моите не ми дозволуваат :(
  Планирав да отидам со другарка и двете да се испирсаме ..АМА постои ризик да си ја преспијам вечерта на чергичка пред врата :lol: :lol: :lol: Нема везе..шизик на ризик..кад тад моите ќе се помират со тоа дека ќерка им има пирс ;)
  Ииии..ве молам за препорака..кај кого да одам на пирсање..и колку отприлика би чинело тоа..Фала однапред :D
   
 13. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  А јас па најповеќе шо сакам е пирс на нос.. само ми е страв да ставам, а и знам дека ако ставам ќе бидам исфрлена од дома :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ElenI777

  ElenI777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  125
  Нова сум на форумов,не можам баш да се снајдам... :lol: Здраво на сите :D
  Сакам пирс на нос,меѓутоа многу ми е страв :lol: Може ли некој да ми каже дали боли дупчењето???
  Исто така ми кажаа дека не е препорачливо да ставам овој период поради температурни промени,надвор е ладно,а дома топло и тоа можело да предизвика некои проблеми...Дали ова е точно?
  Со нетрпение го чекам моментот кога ке ставам,но ми препорачуваат тоа да биде во летниот период :? што да правам??
   
 15. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  5.383
  Не боли воопшто ако се направи професионало а за тоа треба да имаш и одредена возраст само немој никако сама или во нестерилни услови бидејќи може да дојде до проблеми. препорачливо е зимски период или пролет на лето не бидејќи се поголеми шансите од инфекција. и секако мора редовно да се внимава на него и да се негува
   
 16. ElenI777

  ElenI777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  125
  Значи можам да одам и сега...Баш сум среќна :D
  Фала многууууу!!! :)
   
 17. ElenI777

  ElenI777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  125
  А уште нешто..таа нега,од што се состои?? :/
   
 18. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  5.383
  Го чистиш на почетокот неколку пати на ден со Бетадине раствор и го мачкаш со антибиотик крема ама ке ти објасни лицето што пирса. На почетокот внимаваш да не го иритираш со облека, и да не го допираш со нечисти раце тоа е од прилика
   
 19. ElenI777

  ElenI777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  125
  Фалаа :)
   
 20. E.C.I

  E.C.I Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  7
  хаха не е ништо страшно на нос и немаш баш некој обврски околу него така да шибај уште утре :D