1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пирс

Дискусија во 'Тело' започната од MadeinHeaven, 9 февруари 2010.

  1. babygirl77

    babygirl77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2016
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Женски

    Има ли лажни пирсови што се лепат? Баш вакво нешто сакам ама не сакам да правам дупка а не сум баш информирана
     
  2. blondie100

    blondie100 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2016
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    458
    Пол:
    Женски
    Во септември го бушев увото горе на р'скавица и од тогаш до сега ја немам извадено медицинката, секој ден ја чистам со вода само не и ставам алкохол, и си планирав да ставам бижутерија но велам ај ќе почекам уште малку оти кога и да бушам уво веднаш ставам бижутерија и добивам мала инфекција и крв секогаш ми тече.. И пред малку си ја вадам медицинката и гледам горе увото ми се инфекцирало и тоа многу, ми се појави едно кругче позади кај што ми е бушено, а пред да ми се појави, пред неколку дена гледав на youtube една девојка како зборува за инфекција како добила и го добила ова и кога го видов топчето подувано лелел колку се уплашив:( Ми е страв да не ми израсне вакво, тешко мене.. Не знам што да му правам?
     
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.822
    Допаѓања:
    102.691
    Пол:
    Женски
    Па за нос имам гледано , имаше порано по бижутерииве , види и по пазариве , баш кога бев мала со другаркиве се зафркававме :D
     
  4. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.204
    Пол:
    Женски
    И јас имав топче едно 2 месеци додека не ми заздрави целосно, а и јас имам проблем со учниците и затоа медицинските уште си ги носам, а и со нив едното малце ми имаше загноено, ама среќа на време го приметив и го исчистив. Само да напоменам дека мене не ми е р'скавицата туку доле имам 4 ушничиња. Сепак не сум информирана многу, нека ти каже некој ако знае подобро.
     
    На blondie100 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки

    Извади ја и не ја ставај некое време додека не ти се среди тоа а ако уште имаш проблеми со тоа по одредено време иди на доктор да ти кажат што како ...
    Не ми се верува дека има некоја опасност али остај малку увото да размисли дали сака пирс на рскавица.:)
     
    На blondie100 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки

    И што ќе се случи ако кивне ? Магнетот во синус ќе и отиде ? :) Не се зафркавајте со глупи работи.
     
  7. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Baby, биди оргинал, направи си дупка како сите нормални луѓе...
    Со пирсче на магнет во нос не е безбедно да се шеташ во никој случај.:smirk:
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.822
    Допаѓања:
    102.691
    Пол:
    Женски
    @Prijatelot

    Абе што сака нека прави , штом прашува јас и одговарам , и пишав дека тоа го правев како мала, како 10 годишник а не сега :D
    Јас пред некој месец си го дупнав носот и не беше ништо страшно, сега ми се здосади и ја тргнав обетката.
     
    На Prijatelot му/ѝ се допаѓа ова.
  9. babygirl77

    babygirl77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2016
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Женски
    Хаха за проба де, како ќе ми стои.
     
  10. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Имав на веѓа десна, над усна црн пирс како бенка сакав.
    Имав на стомак и на нос, на стомак го извадив кога бев 5 месец бремена бидејќи ми растеше бебче,додека се породив зарасна и сега има лузна, на веѓа го носев околу еден месец и фати инфекција,бев да сменам да стават зелена боја едното топче другото метално и оттогаш се инфицира со гној итн и сама се отвори раната и излезе пирс и со маст за изгореници заздраве само сега на тоа место немам влакненца за веѓата па доцртувам,за на нос имав ставав ситно светликаво бело камче кога се гушкав со ќерками еднаш се боревме и несакајки се удрив со носот и ми се изгреба одвнатре ми се разрани и го извадов, сега имам само над усни еве слика, но некогаш го вадам, веќе скоро сите мои слики се без,го ставам за да не зарасни дупчето.

    Едит го скријав ликов да не ме гледаат ,предтоа ставив без срце :D
    2016-11-01 01.15.22.jpg
     
  11. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Како ти зарасна? И јас во 5ти месец ја извадив, гинекологот инсистираше иако почнав да носам пирсинг за трудници, и откако се породив без проблем ја вратив.
     
  12. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Имав испакнат папок скроз ми излезе нанадвор ,не ми беше како кај некои само раширен, и мачкав кремови постојано за да немам стрии и сега имам само лузничка, планирам бременост за скоро време па после тоа здравје би ставила пак
     
  13. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Да, те разбирам но чудно ми е за 4 месеци да се затвори ако си го носела подолго време. И јас мачкав креми, се оптегна кожата ептен, ама све се врати во нормала после тоа, а пирсингот без проблем одма го протнав кога се породив.
    Ти всушност ќе мора сега пак да го бушиш ако планираш да носиш :tmi:
     
  14. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Па не го носев долго време околу 6,7 месеци го носев , над усните го носам веќе 6 години
     
  15. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Ееее значи затоа се затворило, тоа е краток период :) Јас го носев 13 години до тогаш.
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.204
    Пол:
    Женски
    Сакам да ставам две дупчиња на р'скавицата горе (helix piercing), ама имам читано дека тие требале да се ставаат со игла, а не со пиштолче. Ако може да споделите искуства и мислења и да ми кажете како се движат отприлика цените за ставање со игла?
     
  17. monami74

    monami74 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Вака.значи јас 1 год имам пирс на уста,и да кажам секој месец си ги мењавам ,и моментално овој сто ми е не сум го извадила едно 4мес зашо немозе топцето да ми се одврти,т.е топцето се врти ама како да е заглавено.многу значи се нер.не дека саакам д аго вадам туку сакаѓ да го сменам .
    АКО ЗНАЕ НЕКОЈ НЕКА МИ ПИШЕ ШТО Д АПРАВАМ секој ден се испомачувам но нејке да се одврти!
     
    На Tanjchica му/ѝ се допаѓа ова.
  18. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    1.446
    Од лошо напишаното речиси и да не те разбрав што имаш напишано. Обиди се да ставиш зејтин но само кај винтот зошто ако ставиш на топчето нема да можеш да го држиш за да го одвртиш. Нека отстои некое време. Ако не успее, повторно пиши, ќе бараме опции.
     
  19. Little Pony

    Little Pony Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2016
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Порано обожавав пирсови и имав на стомак , но после 2 години носење некако ми помина ќефот и го извадив :inlove:
     
  20. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Lele luge dali uste postojat pirsovi ahahaha ...mn mi e nekako 1990-2001 hahahaha :D
     
    На Little Pony и ЕденЧлен им се допаѓа ова.