1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пирс

Дискусија во 'Тело' започната од MadeinHeaven, 9 февруари 2010.

  1. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    Помина времето на пирсови,порано носев имав на веѓа,на јазик,на устата,на носот едноставно цел бев испирсан ама све во свое време :)
     
    На stetoskop и Little Pony им се допаѓа ова.
  2. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Постојат итоа како :D На братучед мој девојкаму има на јазик,и кога ќе дојдат на гости го исплазува јазикот и има смајли пирс и на ќерками и е интересно тоа така, а мене гадно ми е и ја прашав еднаш , ами како џвакаш, и таа вика еднаш си го запнав :D И викам ако на јадење си го запнала со забите ами ко ќе се бакнувате кизнај што се случува и само се насмеа кисело :D
     
    На biGirl и Little Pony им се допаѓа ова.
  3. mouse

    mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Имав на веѓата и под усна од страна.
     
    На stetoskop, ЕденЧлен и Little Pony им се допаѓа ова.
  4. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.438
    Допаѓања:
    1.451
    Поактуелни се отколку што мислиш. Особено станаа уште поактуелни и популарни последниве 2-3 години. За тетоважи и пирсови нема мода. Или ти се допаѓаат или не, или ги имаш или не. Има луѓе кои сакаат пирсови и ним не им е потребна мода за да ги носат.
     
    На stetoskop, La.loca, Bl0ndie и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.389
    Допаѓања:
    32.797
    Пол:
    Женски
    Носев на уста т.е под уста во средно..
    Редовно го губев топчето и стално нови купував, затоа што пред татко ми не смеев да се појавам со пирсот па го вадев:D

    И ми помина меракот, сега не би носела:wasntme:
     
  6. Dreamerbaby

    Dreamerbaby Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2016
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    1.422
    Пол:
    Женски
    Od sekogas imam zelba da stavam na nos mal pirs pa konecno se resiv da stavam no neznam kade dali mozes da mi kazes kade imas staveno i kolku te cinese?ti blagodaram
     
  7. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.135
    Допаѓања:
    17.715
    Во сите златари дупнуваат нос со пиштолче. Со нивна медицинска е 200 денари.
     
    На Dreamerbaby му/ѝ се допаѓа ова.
  8. winter flower

    winter flower Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2016
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    12.212
    Пол:
    Женски
    Имав пирс најпрво под долната усна, се испирсав сама дома со обична игла за инекции ставање, не размислував тогаш,ама ете поминав одлично,без никакви компликации :) После некојси 2-3 години, бевме на екскурзија и за време на прошетка низ еден трговски во Будимпешта се испирсав и на веѓа,а тој под устата го извадив,многу ми беше некако :^) Пошто слаба точка ми е папокот,решив дека ќе си го надминам тој страв и ќе ставам пирс и таму, што резултираше со оттисок од мојата вилица кај другарками на рака што ми правеше друштво,ама се на се ми делуваше многу симпатично така мешето :) И еве сега веќе 2 години, не носам ниту еден пирс,ама моментот кога го извадив тој на стомак отидов да се истетовирам(премногу е неприметливо) да не останам покусо (fingers)
     
    На stetoskop и Petar80 им се допаѓа ова.
  9. Pipun

    Pipun Нов член

    Се зачлени на:
    14 април 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Колку чини пирс на јазик? Дали боли? И за колку време заздравува?

    Колку ти зема за пирсот? Ми го препорачале Митко, стварно е добар...во комшии сме.
     
    Последна измена од модератор: 14 април 2017
  10. StanovaM

    StanovaM Нов член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Dobra vecer devojki, sakam da ve prasam moze ke mozete da mi dadete nekoj odgovor moze nekoj se nasol vo situacija kako mene. Pred mesec ipol staviv pirs na nosot nemav nikakvi problemi ni infekcii ni nisto,i sinoka go izvadiv da go procitam i sto me terase gjavolot fativ odunatre i odnadvor i taka izmegu kako da imav nekoe topce i pocnav da go stiskam i mi se rakrvari i stana kako eden vid rana sekako pirsot ne go staviv povtorno a ranata ja iscistiv so alkohol i betadine, sakav da prasam dali moze do nekoj komplikacii da dojde, dali ako pocekam 2-3 dena da pomine ke mi zarabi dupceto? i da napomenam toa topce seuste go imam ne e nekoe strasno golemo sega duri e i pomalo no koga go fatam go osekjam. vi blagodaram premnogu odnapred.
     
  11. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Оди на преглед, не барај помош на интернет. За твое добро.

    Инаку јас сакам да си ставам хеликс, некој да сподели искуство?
     
  12. milaaa1

    milaaa1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2015
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Здраво,сакам да прашам дали има некој искусво со tragus пирсинг ми рекоа дека било опасно,демек можело да настанат проблеми со слухот незнам колку е точно сакам да ствам таков пирс па ако има некој искуство ве молам да сподели и сакам да знам дали боли при ствање.Ви благодарам многу
     
  13. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Немам лично искуство но само ќе ти кажам дека премногу боли на било кој дел од 'рскавицата. Помалку боли пирсинг на кожа.
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Nedalija

    Nedalija Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2016
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Знаете ли каде можам да најдам циркони за на нос? Без притоа да ми го продупчат носот, туку само како лепенки?
     
  15. SelenaGomez

    SelenaGomez Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    1.478
    Пол:
    Женски
    Види на aliexpress
     
  16. Lossy

    Lossy Нов член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2018
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Здраво...Одлучив да се го дупчам увото, но каде би стоело поубаво 1 или 2 (сликс).☝[​IMG]
    [​IMG]
     
  17. SelenaGomez

    SelenaGomez Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    1.478
    Пол:
    Женски
    Со што го чистевте пирсот?
     
  18. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Првите три недели додека да заздрави само со Бетадине, при бањање (ако е на тело) со антибактериски сапун. После тоа нема потреба од ништо.
     
  19. SelenaGomez

    SelenaGomez Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    1.478
    Пол:
    Женски
    јас се пирснав на уво денес, ми рече со марисол или аква марис ама за вода со сол сама ќе си направам дома, затоа прашав дали може со нешто друго
     
  20. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    За уво можеш и хлорамфеникол да мачкаш, и врти ја менѓушката за да влезе и во дупчето.