1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пирс

Дискусија во 'Тело' започната од MadeinHeaven, 9 февруари 2010.

  1. SelenaGomez

    SelenaGomez Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    1.474
    Пол:
    Женски
    Купив бетадине, океј е, фала ти
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sarahhhhm

    Sarahhhhm Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2017
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    108
    Пол:
    Женски
    Јас во средно се испирсав на јазик, моите не знаеа и го криев неколку месеци па го извадив зошто ако ми го видеа дома јазикот ќе ми го исечеа. Лани ставив на стомак и се беше ок, но после 2-3 недели една ноќ се будам од спиење со огромна болка. Околу пирсот ми беше потечено и страшно ме болеше. Го извадив, го исчистив местото и одма се смири, пирсот не го ставив од тогаш од страв. Сега сакам пак, но сеуште ми е страв. Не знам што се случи тогаш, зошто така ми се направи?
     
  3. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Инфекција. А од што, зависи од многу фактори, дали е ставан во стерилни услови, па и како си го чистела и пазела.

    Ако раната е зарасната веќе подобро почекај неколку месеци пред повторно да го бушиш.
     
  4. FlameFairy

    FlameFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    197
    Да не знаете отприлика колку кошта пирсинг на папок и на брадавица?
     
  5. Sarahhhhm

    Sarahhhhm Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2017
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    108
    Пол:
    Женски
    Зависи каде. Јас кај што се пирсав на папок беше 500 ден + 300 ден со негов пирс. За брадавица не знам. Кај Хаџи прашував 2000 ден беше на папок.

    Премногу го пазев, барем така мислам. Инаку помина година и повеќе од тогаш.

    Зависи каде. Јас кај што се пирсав на папок беше 500 ден + 300 ден со негов пирс. За брадавица не знам. Кај Хаџи прашував 2000 ден беше на папок.

    Премногу го пазев, барем така мислам. Инаку помина година и повеќе од тогаш.
     
    Последна измена од модератор: 31 март 2018
    На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Leat

    Leat Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2016
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    1.075
    Пол:
    Женски
    Како се одржува пирс на уво? Сакам да ставам три наеднаш затоа што до сега не ми се дупчени ушите да ги ставам наеднаш или една па после некое време друга? Страв ми е од болка
     
  7. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Инфициран пирс - читам на папок ,колку и да е непријатно не го вадете. Овозможува дренажа со самото присуство. Инфекцијата станува полоша без него, и обавезно на лекар, можеби ќе ви треба антибиотик.

    Причинител, лоша хигиена, неправилно одржување, пирс изработен од лош материјал и непогоден облик ( натежнува , премал , преголем - погрешни димензии на шипката ) неудобна облека која го иритира местото.
     
    На stevemila и Kitten им се допаѓа ова.
  8. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.062
    Допаѓања:
    18.016
    Пол:
    Женски
    Пирс на уво ќе те боли скоро цел месец нема да можеш да спиеш на таа страна. Одвреме навреме чисти го местото со алкохол.

    Пирс имав на јазик, нос и на уво пред 4/5 години. :)
     
    Последна измена од модератор: 5 јули 2018
    На Leat и КикиМаус им се допаѓа ова.
  9. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    20.743
    Пол:
    Женски
    Препорачајте некое добро студио за пирсинг, конкретно сакам да ставам пирс на уво.
     
  10. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.062
    Допаѓања:
    18.016
    Пол:
    Женски
    Боби тату студиото му е кај Валијант шоп близу кинескиот ресторант од карши му доаѓа. Јас таму ставав пирс на јазик. Чисто место и иглите и потребните работи кој ги користи ги отвара пред тебе.
     
    На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
  11. marty 0102

    marty 0102 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2018
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    193
    Пол:
    Женски
    Дали може некој да ми препорача стидио за пирсинг на увото и како од прилика се движат цените ?
     
  12. le.dentiste

    le.dentiste Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2013
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    538
    Пол:
    Женски
    Пред една недела се пирсав во TA2 Skin Art што се наоѓа во Буњаковец. Искрена препорака ако сакате да одете на чисто место, со стерилни инструменти и девојката што пирса си ја знае работата. На фб веднаш пишуваат доколку имаш прашање,консултација и слично. Имав мал проблем со зараснувањето(што е нормално), ме викна да ме види, ми кажа што маст да се мачкам и да одам повторно на контрола. Да не должам...нема да погрешите ако се одлучите за таму :)
    Во однос на цените знам само на една(мојата :D ) Ставив трагус пирс и е 500 ден биопласт па после 6-8 недели ќе се смени со друг титаниумски
     
    На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Ciel

    Ciel Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2019
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    2.128
    Пол:
    Женски
    Девојки јас сакам вагинален пирс да ставам. Па сега сакав да прашам дали некоја од вас има искуство со тоа и дали многу боли?
     
    На Davidmfo, Chri$s и Prijatelot им се допаѓа ова.
  14. Shmizla94

    Shmizla94 Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2018
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Што ти текна таму? :|
     
    На marty 0102 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. sinooka.bosonoga

    sinooka.bosonoga Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2018
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    108
    Пол:
    Женски
    Некој/а со пирс surface tragus? Искуство и како се движат цените?
     
  16. Unicorn_

    Unicorn_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Јас премногу сакам да си ставам повеќе пирсови на нос, уста и јазик. Ама единствен проблем ми прават мајка ми и баба ми. Премногу се строги за тоа и не ми дозволуваат. Имаат конзервативни мислења за пирсови и тетоважи, како на пример дека такви ставале само оние наркоманите, дека било непристојно, ми векат да бидам скромна и да не ставам такви работи и дека од тоа се фаќало рак на кожа. Дали и другите родители имаат вакви мислења или само моите се? И некој да ми каже колку чини пирсот на носот и што се е потребно за неговата нега. Фала однапред:)
     
  17. Pretty Woman

    Pretty Woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    Каде да си ги дупнам ушите сакам плус 2 на левото обични, негде карпош влае и дали е со пиштол или со игла ?
     
  18. glisa

    glisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2014
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    152
    Pirs na nos, dali mnogu boli ? Sakam da stavam ama strav mi e
     
  19. Chri$s

    Chri$s Нов член

    Се зачлени на:
    8 март 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Хмм интересно. Би сакал да видам како изгледа испирсана вагина во живо :D :D :D
     
  20. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски

    Имам VCH пирс нешто подолго од три години. Докажано најбрзо заздравува, докажано најмногу нега му треба. Мораш да ги почитуваш сите правила за негова нега, и да бидеш ажурна во истата. Боли како некој да те каснал на кратко за клиторис. Информирај се какви се видови постојат,
     
    На Davidmfo му/ѝ се допаѓа ова.