1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пирс

Дискусија во 'Тело' започната од MadeinHeaven, 9 февруари 2010.

  1. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Имам 4 :)
    на уста,на јазик,на нос и на веѓа.
    ги обожавам. :)
     
  2. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    еееееј коа се радував на пирсови, времиња... сеа ич не ги сакам :D
    иначе имав на стомак :inlove: , на нос и на јазик... сега нигде немам :rock: :D
     
  3. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    И јас на времето многу сакав пирс на стомак но сега како поодминува времето и желбата ми се губи...
     
  4. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Јас на јазик, не би се осмелила да ставам пирс, а и не знам, ми изгледа некако невкусно...
    [​IMG]
     
  5. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Ах тоа беа времиња... :inlove: навремето имав 6, 3 ми ги стави механџиски (папок, јазик, под усна на на ресичката), еден другар ми стави на веѓа, и сама си ги дупнав усната и носот. (каналите на уши и пирсовите таму не ги бројам) На мене поголго останаа само тој на јазик и папок, но тој на јазикот морав да го извадам кога се запишав на факултет поради проблемот со дикција..(Ах колку си го сакав тој пирс, се инатев со професорот по сценски говор дека јас ќе бидам првиот актер со пирс на јазик и чиста дикција) :D :D Но по некое време се разубедив и го извадив.. еве веќе 3 години сум само со пирсчето на папок :inlove:
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ludoooto

    ludoooto Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    1
    јас прво имав на нос ама ми се здосади по извесно време си ставив на веѓа и го обожавааамм :D
     
  7. Guinevere

    Guinevere Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    25
    Пирсови сега толку баш и не обожавам а порано многу сакав..Сама си ставив пирс под усна воопшто не ме болеше се зачудив и сама, си мислев кизнај колку боли :) имав и на нос и на левото уше повеќе.Немав некако храброст да ставам на папок а толку сакав ;)
     
  8. macaaaaa

    macaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    267
    Имам веќе 5год пирс на веѓа, и многу си го сакам, како дел од мене ми е, не можам да се замислам без него. Но во скоро време ќе треба да го вадам заради работата, ама ќе си со носам пак во слободно време :)
     
  9. Madrastra

    Madrastra Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Јас имам два пирса едниот ми е на папок а другиот на нос...
    Посебно си го обожавам тој на папок....
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  10. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    MadeinHeaven јас само да ти кажам дека ти го обожавам пирсот!! :l:
     
  11. Psihoo

    Psihoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    пирсингот е супер само што е многу штетен мозе од него разни болести да се добијат и рак на козата.иначе и јас имав под усната и сега усната ми е малу попуна некако иначе многу убаво изгледаат пирсовите. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  12. sweety.86

    sweety.86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    21
    Отсекогаш сум сакала пирс на папок ама никако не сум можела да соберам храброст да ставам :)
     
  13. nela.oh

    nela.oh Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    270
    sweety.86 и јас одсекогаш бев луда за пирс на папок, со години немав храброст да ставам, па ова лето еден ден од чиста мир се решив и СТАВИВ. Немам коментар лудило е, секси, ептен го сакам. Инаку се на се ме кошташе 1200 ден (со средства за чистење) болка при редење имаше минимална како мал убод и само првиот ден малце напнато се чувствував во тој предел, понатака.... по неколку месеци еве нема гајле се е супер, а за изглед немa што да коментирам. Башка од кога го ставив се мотивирам да го затегнам екстра стомачево за поубав изглед па секој ден вежбам стомачни.... :rofl: Без гајле стави си, верувај мн ќе си задоволна, тоа е чисто за самата себе. Поззз
     
    На littlevampire му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Сакам пирс на веѓица.
    Боли ли?
    Искуство има некој да ми каже?
     
  15. macaaaaa

    macaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    267
    Боли секунда-две, само додека те бушат, после тоа мака немаш :)
     
  16. sunnygirl

    sunnygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    19

    jas si go dupnav nosot 4 pati sama (prviot pat so pomos na drugarka) boli samo koga go dupcis poledniot sloj od kozata. Imav pirs na vega koj mi go stavi drugar (vi prporacuvam studio) ni toa ne bolese, imav i pirs pod dolnata usna (pak drugarka :D ) drzev mraz na mestoto pred piranjeto i ne me bolese ic i imam 4 dupki na levoto uvo
    (2 ili 3 gi napraviv sama) ni edno od tie ne bolese. A imam i tetovaza koja ja napraviv sama....
    Znaci od iskustvo vi kazuvam RAZMISLI DOBRO
    Napraviv se zatoa sto mi bese merak ama posle nekoe vreme toa pominuva (pirsot pod usnata go nosev edna nedela) sega imam samo edna obetka na uvo i tetovazata (mala i znacajna no sepak...)
    Vazno e ako se resite da stavite pirs ili da se tetovirate ODETE VO STUDIO
     
  17. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    се напалив пак :o оф јадна јас :(
    уште си го имам пирсчето што требаше да си го ставам, и никако храброст да покажам и да отидам :(
     
  18. petra

    petra Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Jas imam pirs na pupak i go nosam 10 godini...momentalno mi e izvaden bidejki sum trudna,no dupcinjata stojat,ne se zatvorija.....se nadevam deka uste eden mesec nema da se zatvorat bidejki mnogu si go sakammmm
     
  19. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Нема да се затворат ти гарантирам. 10 години се доволен период дупката да се оформи и телото да ја прифати како своја. Јас пирсот на јазик трета година не го носам, но без проблем ставам пирс, дупката ќе ми стои така цел живот бидејќи е оформена. Проблем ќе имаме само кога би сакале да се затвори дупката, бидејќи може само со ласерска или хируршка интервенција.
     
  20. big.mama

    big.mama Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    imam 21 god i si staviv pirs na popakot na 16 god doma me iskaraa(iako pred toa vikaa ako se pirsash ne se vrakaj doma)i posle nekolku dena se naviknaa na mojot pirs.Pirsot go sakam odlicno mi stoi pa i mnogu maski se palat na mene i mojta drugarka( zaedno se pirsavme :D :D ) koga odevme ova leto na plaza prekrasno ni stoese.
    vo mesec juni na polovinata se istetorirav tetovazata e super :* :* za onie koi obozavaat pirsovi i tetovazi a od doma ne im dozvoluvaat neka ne se zamarat slobodno neka se ispirsat pozz ke se palat na vas :D :D