1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пирс

Дискусија во 'Тело' започната од MadeinHeaven, 9 февруари 2010.

  1. anu6kaa

    anu6kaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    429
    Пол:
    Женски
    Јас имам 14 години и сакам пирс на уше уште еден ама ако си клам пирс дома да не се враќам :rofl: :D :D
     
  2. 2manydjs

    2manydjs Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    11
    Обожавам пирсови, имав на нос и под јазик, на носот намерно го извадив ми здосади, а на јазик ми излезе афта баш на тоа место кај што ми беше пирсот и викам ај ќе го извадам додека да помине, али толку брзо ми зарасна местото што немаше шанси да го ставам пак. Планирам пак на исто место да се пирсам и одамна имам мерак на онаа малечка рскавица кај што почнува дупчето на увото.
     
  3. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Обожавам пирсови....имав под устата ама нешто се искомплицира и не го носам...
    Цел живот сакав на јазик и си ставив пред 4 години...неприметлив е и си го сакам...се играм со него, некогаш и заборвам дека е тука па кога ќе ми текне па се играм... :lol:
     
  4. sweetyears

    sweetyears Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    45
    И јас сакам пирсови би сакала да си ставам на уво уште некој и на веѓа :^)
     
  5. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    немам пирс, ама мн би сакала да ставам на јазикот, ама дома треба да воен фронд да се отвори :D , ај можи некогаш ;) . . .
     
  6. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Многу сакам пирсеви. Имам еден на веѓа, скоро 5 години веќе. Ама брзо помина времето. :^)
    Сега сакам следно на јазик, многу ми е секси таму.
    Ајде ќе биде и тоа. :)
     
  7. sugar.nn

    sugar.nn Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    15
    Сакам пирс на папок али сум неодлучна малце :?:
    Ама сакааааам сепак :D
    Мајка ми рече ќе размислела али ако ставам на доктор :^)
     
  8. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Јас имам пирс на папок се испирсав пред 4 години и уште го носам никако да ми помине меракот за да го извадам и се си викам ај уште ова лето.. хаха Инаку кога отидов да се пирсам не знаеа ни мајка ми ни татко ми, на мајка ми и кажав после недела дена, а татко ми не знае сеуште :D
     
  9. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Еххх имав пирс на јазикот пред 6-7 години. Од дома нормално не знаеја. А јас толку многу си бев заљубена во пирот :inlove: но се случи што се случи и поради бишиот мој морав да го извадам, му сметаше (смотан, сите го сакаат пирсот на јазик, на него му сметаше).
    Имав и на папокот, го извадив оти ми здосади, имав на увото на рскавицата, ме болеше многу и тој го тргнав.
    Тетоважи немам.
    Сега обетки носам само на ушите, на тој нормалниот дел :rofl:
     
  10. sugar.nn

    sugar.nn Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    15
    Ти зарасна дупчето на папок??
     
  11. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    имам пирс на папук.. многу сакам пирсови на папук и мајка ми ми дозволи да си ставам :)
     
  12. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    И мене од дома ми дозволуваат да ставам пирсови но во овој мојот смотан град Штип никаде не можам да најдам каде ставаат,а сакам да ставам на веѓата.Некој случајно да не е информиран каде може во Штип да ставам ? :?:
     
  13. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    Кенди прашај во темата сакам да прашам.... таа е поактивна можеби тие ќе ти одговорат а иначе јас незнам :?:
     
  14. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    девојки имам пирс на папокот ѕвездичка и преслатка е мн.убаво седи си ја ставив кога бев 2 година средно и ја немам извадено еве веќе околу 8 години не ја ставив со дозвола изгледа бев премногу луда :) па не ни размислував но си ја ставив во просторија легална за пирсинг и немав никакви проблеми мајками дозна случајно пред неколку години и немасе војна :D со разговор решив а таткоми ни ни знај а и не би сакала искрено можеби некогаш ќе ја извадам ама сега не мн.си ја сакам и мн.убаво ми стои :$ подршка од мене до сите што сакаат да си стават :*
     
  15. andzelikaa

    andzelikaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    6
    на папок, на нос,тетоваза
    све си имам :D
    и многу си ги сакам пирсевите си ги менувам скоро секој месец
    така да ако некој сака да си стави прис или тетоваза нека не се мисли ;)
     
  16. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Знам тренди прашав и тмау пред некој ден,но не добив одговор :| :|
     
  17. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Zdravo Candy :)

    mislam deka e ok toa sto sakas da stavis pirs, ama vnimavaj oti treba posebno odrzuvanje na mestoto, oti HEPATITIS C mozes da dobies |( t.e. zoltica, zatoa vnimavaj koj ke ti go stavi, i kako ke go stavi na koj del od teloto sakas pirs :rofl:
    [mod-kirilica:8zr2lj9b][/mod-kirilica:8zr2lj9b]
     
  18. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски


    Да да информирана сум за се во врска со пирсовите,сакам да ставам на веѓата но затоа се распрашувам каде ставаат во Штип и се разбира се да е хигиенски и како што треба,да не го ставам со страв дека ке ми биде нешто,а за хигиената немам гајле одговорна личност сум за такви работи :) btw одвај чекам да наполнам 18 од татко ми за роденден ке имам тетоважа :) си го сакам татичко (панкер во душа) :lol:
     
  19. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Да, немам никаков остаток од пирот на папокот. Само ми остана така затемнет дел (дупката што се затвори сега е со малце потемна боја од останатиот дел од кожата, ама не се приметува).
     
  20. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    јас сум имала прво на нос имав 13 год и сите ауу ај и они си ставиа,го извадив си ставив на брада под усна на 15 год,на 16 ставив на пупак моите незнаеа за на пупак и си го носев 3 години,сакав на јазик имав закажанпо се и еден ден пред да идам деЧкото скина конци нека му е лесна земјата,сеа ќе бидам мама па се двоумам за горната усна на страна а на вега несакам ни да помислам така да се е пролазно само интересно едно време секако треба и да се внимава посто јас цело уво си го наредив сама и на крај ми казаа у болница хепатитис б од менгуски :D :D