1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Писател/ка

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Gorddana, 25 декември 2012.

 1. Gorddana

  Gorddana Активен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  23
  Мојата најголема желба.Имам 14 год. и веке 2 год. пишувам романи,приказни,песни....Незнам дали можам да успеам.Се гледа каква држава е Македонија,не се цени мн тука,а и немам поддршка од родителите,мислат дека се глупости.
  Дали вие пишувате и сакате да бидете писатели?
  Дали мислите дека можам да успеам? Дали мислите дека е возможно?
  Ако темава е дупла-клуч. :)
   
 2. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.541
  Зошто не си отвориш блог?

  Тоа ти е најпаметен потег, ем ќе стекнеш публика што ќе те чита, ем може некој потенцијален издавач. Барем сега со интернет е многу полесно да го споделиш тоа што имаш да го кажеш со пошироката јавност. :)
   
  На Gorddana и pamelche им се допаѓа ова.
 3. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.931
  Допаѓања:
  26.822
  Пол:
  Женски
  Потполно се согласувам со тебе Gorddana.. И јас пишувам романи, и веќе имам еден.. :$ Пишувам и песни.. исто така.. токму така како што си напишала, тоа не се цени овде, никаде не се цени, а една најголема уметност.. :inlove:
   
 4. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Има право Saya! Отвори си блоги и пишувај. :)