Писмо до Дедо Мраз

Дискусија во 'Дете' започната од Snow-Queen, 3 ноември 2014.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Кога ќе почнете да ги пишувате писмата со вшите дечиња до Дедо Мраз, и што ќе пишува во нив.
  Еве јас прееска, испринтав 3 примерока за 2те внучиња и за син ми.
  Да ги пратиме навреме (Лапониа е далеку :D ) за да стигнат следниот месец!
  Штом ќе го напишеме ќе го искуцаме и нашиот текст.[​IMG]
  Letter To Santa Writing Paper.jpg
   
 2. WORRIED.BT

  WORRIED.BT Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 декември 2012
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  73.896
  Пол:
  Женски
  sekoja godina na pocetok na dekemvri pisuvame pismo so kerka mi-so bebeto uste ne sme pisuvale mal e na razbira uste...ama lani naidov na aplikacija vo koja se vnesuvaat podatoci so ime slika i uste nesto povrzano so deteto i koga ke se pusti aplikacijata izgleda kako da mu se obraka dedo mraz licno...epten se izraduva kerka mi oti epten verodostojno izgleda a taa e golema pa ne e lesno da ja izlazes.ako ja najdam ke ja postiram...
   
  На joy1 и mh23 им се допаѓа ова.
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  И мојот е мал, во Декември годинка. Ама на јатрвами дечињата е 3 и 5 годинки, и они ќе пишувале и одма, а Никола зошто Никола не пишува, па нина ти напиши место него. И така да се договоривме сите тројца да сме пишувале наместо син ми. :lol: Како и да е ќе биде чувано, и нек се радува кога ќе потпорасне
   
 4. mh23

  mh23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2013
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  45
  Можеш да ми кажеш како се вика апликацијата сакам за внучето да ја инсталирам сега За нова година фала однапред
   
 5. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.460
  Допаѓања:
  59.763
  Јас сум „old school“, не ги куцам туку ги пишуваме :D . Пред да научат да пишуваат го цртаа она што го сакаат, а откако научија, почнаа да пишуваат.

  Само веќе е доста. Големи се, редно е да им признаам дека не постои.
   
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.455
  Допаѓања:
  186.204
  Пол:
  Женски
  И јас лани ја излажав малата со апликацијава, ама многу беше добра, поверува малечково. Колку повеќе инфо внесуваш за детето толку беше поверодостојно.
  Се надевам ќе биде и годинава популарна да видам дали ќе помине :)
   
 7. WORRIED.BT

  WORRIED.BT Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 декември 2012
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  73.896
  Пол:
  Женски
  ne e u[te aktivna aplikacijata...stom dobijam info za aktivacija ke vi go pratam linkot
   
 8. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.748
  Допаѓања:
  254.415
  Пол:
  Женски
  Ние секоја год пишуваме рачно писмо и мама после го ,носи' во пошта.Мн е еуфорична околу празникот.Досега подарокот и го оставав пред врата на 31 навечер .И она веруваше дека е дедо мраз :)
  Годинава е веке 6 год поголема но уште е убедена дека црвениот дедо постои :)
   
  На anina, Hipica, leona83 и 2 други им се допаѓа ова.
 9. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.111
  Допаѓања:
  17.370
  Пол:
  Женски
  Kerka mi go napravi spisok so igrackite sto gi saka,dodusha sekojden si dodava ushte po edna igracka,duri da dojde Bozik sigurno ke ispolni edna tetratka :lol: mi kazuvse sakala da mu pisi na Dedo Mraz deka minatava godina bila mnogu poslusna i bila mnogu dobra ucenicka i zatoa gi zasluzuvala site igracki sto se na spisokot :D.

  Tuka kaj shto ziveeme ima edna prodavnica i sekoja godina postavuvaat postensko sandace samo za pismata od decata sto se do Dedo Mraz,pa ko ke go napisi ke odime da go ispratime :)
   
  На Hipica, joy1 и Snow-Queen им се допаѓа ова.
 10. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.390
  Пол:
  Женски
  Ех колку вам ви е лесно додека децата ви веруваат во Дедо Мраз.
  Ние од Дедо Мраз (читај мама) уште од сега имаме нарачка, ама не нешто едноставно.
  Нов мобилен со маска со уши. Нов лап топ. Гардероба за славење на Нова Година и што уште не. Банка да бев ќе банкнотирав до сега. Блазе си ви.
   
 11. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.972
  Пол:
  Женски
  А ние така се лажеме за да бидеме мирни цело време ( зошто нема подарок за деца кои не ги слушаат родителите), да јаде ( ручек и овошје после тоа) итн. И пред некој ден му викам на син ми : смисли што сакаш од дедо мраз за да му напишеме писмо? И он ни пет ни шест ми вика, ама мамо јави му се на мобилен , така побрзо ќе го порачаме подарокот:)
  Е ај сега кој е бројот на моб.на дедо мраз:)
  Инаку подароците ги оставаме под елка и на 01.01 ги отвараме.
   
  На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.111
  Допаѓања:
  17.370
  Пол:
  Женски
  Veruvale vo D.M. ili ne isto na site ni se fajka,poklonite Mama Mraz mora da gi kupi :) i od godina vo godina se poskapi i poskapi,kerka mi kolektira Monster high kukli,tie sto gi ima na spisokot koshtaat $25 edna,do sega 6 se na spisok( a mama mraz vejke gi kupi) ima i zamok za kuklite sega nov e uste go nemame kupeno oti ceka D.M. da i go donesi,toj koshta $110,i da ne nabrojuvam drugi raboti nishto ne e evtino i ednostavno :). lani pokraj kukli i igracki glaven poklon barashe samsung galaxy 3 tablet i normalno go dobi.
   
 13. WORRIED.BT

  WORRIED.BT Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 декември 2012
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  73.896
  Пол:
  Женски
  На Hipica и joy1 им се допаѓа ова.
 14. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.224
  Пол:
  Женски
  Не знам како ви веруваат децата во Дедо Мраз. Моево ми ги превртува очите и тоа иронично во стилот „ај не ми продавај пуканки„. Минатата година се изнамачив да најдам „Дедо Мраз„ и да му го даде поклонот и тоа на 31. Сакаше кола со далечински управувач. Му ја купив најубавата. Откако си замина Дедо Мраз, син ми ми вика - А од кај ја купи колата? И јас го убедувам дека не знам, дека Дедо Мраз му ја донесе бидејќи бил мирен бла, бла. И на крај ми рече - Јас, мал, не верувам во него, ти голема уште веруваш?:|:o::):@facepalm)
  И така завршивме со црвено-белиот дедо.
   
  На buba4e89, nevermet18, Anna-Banana и 5 други им се допаѓа ова.
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Еве го нашето
  [​IMG]
   
  На Beautiful-Princess, nevermet18, elena.mak и 2 други им се допаѓа ова.
 16. pilenka

  pilenka Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  704
  Допаѓања:
  3.391
  Мојата ќерка уште верува во Дедо Мраз, уште малку ќе полни осум години, но најверојатно и е така убаво и мене ми е мило, вика па како да не верувам бе мамо кога што ќе му напишам во писмото, тоа ми носи.:D Додуше, скромна е многу, пишува по една до две работи, оваа година му побара јојо и гооолемо розево мече.(waiting)
   
 17. mamita83

  mamita83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2014
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  414
  Decki kjerka mi pobara masha i medved za nova godina pa ve molam pisete ako znaete kade mozam da najdam
   
 18. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  1.876
  Допаѓања:
  26.406
  Пол:
  Женски
  Ако станува збор за играчка од Маша и медвед - може да најдеш во продавниците за играчки. Цената не им е баш прикладна за квалитетот, а квалитетот ништо посебно. Ама дете како дете може ќе се израдува.
  [​IMG]

  П.С Дедо мраз, дај фрли еден грст снег, не е фер.;(
   
 19. Вини-пу

  Вини-пу Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  Еве дел од писмата меѓу кои се двоумам. Изберете и вие :) Letter To Santa Writing Paper.jpg SantaLetter_BC.jpg 8.5-x-11-Template-Santa-Wish-List.jpg dear-santa-letter-stationery.jpg reindeer-message-letter-santa-claus-6802965.jpg letter-to-santa-templates-dear-santa-list-2.jpg
   
  На iki26 и joy1 им се допаѓа ова.
 20. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.684
  Допаѓања:
  25.038
  Малечки сме ние за писмо до Дедо Мраз но со душа чекам да почне да разбира и да и го ,,направам филмот :~:,, дека постои и дека им носи подароци на послушните деца. Мене ми е нормално малечко дете да расте со помислата дека постои толку добар дедо, да му се радува, да го очекува и новогодишните празници да му бидат разубавени со ,,постоењето на Дедо Мраз,, Бледо се сеќавам дека пред Нова Година пред врата ми стигнуваше пакетче, а после 2 минутки мама си идеше од работа:wasntme:. Ахам... мама и Дедо Мраз едно по друго секоја година.(facepalm)
  Внучињата мои ептен ги бев уфилмила со Дедо Мраз, се радуваа и многу беа умни, па заедно пишувавме писмо но настојував да имат скормни желби во писмото за да може да им ги оствари Дедо Мраз (читај Тете Мраз). :lol:
  Е сега за мојата малечка која реков дека не разбира, амааа јас веќе и раскажувам за Дедо Мраз, како изгледа (и она го опишува), слушаме песнички за него, имаме играчка Дедо Мраз па деновиве ми е во план да ја прошетам низ град за да ги види Дедо Мразовците па и да се сликнеме.
  За две години мислам дека и писмо ќе пишеме, се во свое време. Нема да ја поштедам од приказната за Дедо Мраз, има да верува а јас се од себе ќе дадам за да биде така. :rofl:
   
  На do-re-mi и artemidis им се допаѓа ова.