1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Писмо до Дедо Мраз!

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од AngelOfArh, 11 декември 2014.

  1. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.288
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Драг Дедо Мраз,
    Те молам нека не кукаат веќе на форумов одредени персони, кои очигледно немаат друга работа освен да мрчат натаму-наваму.
    Фала, пријатно. |(
     
    На LittlePinky, Someonespecial и SimonaTino им се допаѓа ова.
  2. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Драг Дедо Мраз,

    Ако кога бев мала посакував чоколада и барбика принцеза и 5ки. Сега иако е можеби грев. Посакувам да ми донесеш, поголемо трпение и поголема игнорантност и некоја вреќичка трошки надеж за подобро утре. Донеси ми себичност и бесчуствителност бидејќи само така би можела да преживеам во оваа земја. И пренеси му на дедо Боже,дека премногу чека за да суреди некои гадови и извини му се што се дрзнувам да се мешам во негова работа. Донеси им љубов, среќа ,радост, бериќет и беспрекорно здравје и мир во животот и душата на моите блиски. Донеси им храброст на сите преплашени во оваа земја и грижа на совест и едвај некој саат сон на останатите. Отвори им ге очите дека секогаш имаат избор.

    Ти благодарам,
    твојата душичка babyblond
     
    На vitamina, blady, marich и 3 други им се допаѓа ова.
  3. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Dragi Dedo Mraz

    Od sekogas sum veruvala vo tebe i tocno znam deka si nekade po naselbava. Ti gi vidov dvata elena i kocijata na krov kaj komsikata (stvarno, ima svetlecki eleni i kocija na pokriv).
    Anyway, what’s up, man? Pomina edna godina od koga posleden pat ti napisav, how have you been? te vidov na reklamata na Under Armour, mnogu mi izgledas popraven. No worries looking good, man. Vo cellina se izgleda pod kontrola, ovaa godina, so mali isklucoci koga ne sum raspolozena pa I bitch out people around me. Mislam deka bev inzvonredna ovaa godina, ili bar se obidov da bidam dobra so drugi zborovi ne bev konstantno losa. Zatoa te molam ne mi stavaj parce jagle vo djebot, cenata na naftata e kade sto e, pa ovaa godina ne bi mi bilo od korist.
    Santa , da ne dolzam mnogu, da bidam otvorena, ama stvarno sakam nesto da me izraduvas. Sto da e nesto pogolemo, raboticka be Santa, raboticka sakam.Prvo majka mi da mi bide dobra, da ozdravi, a posle znaes ti sto sakam.
    Vo hol ke ostavam mlekce i kolacinja. Znam, znam de, domasni trebalo. E pa neznam da napravam, ama fala ti i bez taa vestina mi pomogna da se omazam. Me znaes, te znam, na mnogu zelbite im gi ispolni, a ne zasluzile,aj sega pokazise i kaj mene.

    Odnapred fala ti mnogu.
    toogood
     
    На vitamina, friendy и AngelOfArh им се допаѓа ова.
  4. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Јас оваа година несакам ништо од дедо мраз, ако сака он нешто од мене нека ми каже ;)
     
    На elisabeta и anina им се допаѓа ова.
  5. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки
    Драг Дедо Мраз,

    За оваа нова година сакам да ми го дадеш списокот на лошите девојки кои нема да добијат подарок,... со телефонски број и маил.
    Молим лепо ;)

    Позз
     
    На Nausicaa и AngelOfArh им се допаѓа ова.
  6. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.547
    Допаѓања:
    95.416
    Пол:
    Женски
    Ќе си кажат овде тие што нема да добијат подарок не се сеќирај :D ;)
     
    На elisabeta и galapce им се допаѓа ова.
  7. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Мил Дедо Мраз

    Навистина би сакала за Нова Година вработување.
     
    На vitamina, butterfly4, elisabeta и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    Па и јас сакав тоа да го пишувам ама си реков како ќе ми го достави во олку политизирана држава, кога ти требаат многу врски. Одма на царина ќе му го одземат. :)
    Искрено посакувам да има работа за сите.
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Ќе им даде по едно пакетче плус на дечките од царина па ќе го пуштат да помине без поголеми проблеми. Плус, облеката на Дедо Мраз таман се надоврзува на бојата на владеачката партија, гарант и тоа ќе му донесе некој олеснувања за влез во Мк :wasntme:
     
    Последна измена: 15 декември 2014
    На anina му/ѝ се допаѓа ова.
  10. bubamara12345

    bubamara12345 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    610
    Дедо Мраз, те молам дојди и кај нас :)
    Донеси ни здравје и бериќет на сите. Не барам многу, само тие што ги сакам и се составен дел од мојот живот да ми се здрави и живи. Подари ни среќа, љубов и многу заеднички радосни моменти.
    На сите што сте пишале во темава ви посакувам се да ви се исполни.
    AngelOfArh
    Поскоро твојата желба да стане реалност.
    Дедо Мраз не ги заборава добрите деца.:)
     
    На SimonaTino и AngelOfArh им се допаѓа ова.
  11. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Уште едно дете :D
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    25.561
    Пол:
    Женски
    image.jpg :D
     
    На AngelOfArh му/ѝ се допаѓа ова.
  13. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Драг Дедо Мраз оваа година несакам ништо посебно само сакам љубов повторно да се заљубам во некој друг некој кој ќе ме сака некој кој ќе ме направи среќна да направи да го заборавам минатото ве
    е да нема солзи и да сакам новата 2015 да ми биде исполнета со радост ,здравје и мир за мене и мојте најблиски.
     
  14. Daddy's Girl15

    Daddy's Girl15 Активен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Драги Дедо Мраз...Кога без мала имав многу различни и убави желби за своите 9, 10 или 11 години, а банални и непромислени за сега...Па во оваа година би сакала да ми донесеш среќа и здравје сите домашни проблеми би сакала да ми се решат и да прекинат кавгите низ дома...Би сакала малку љубов и внимание од оние кои ми се најбитни, да им бидам барем малку битна и јас во нивните животи...Не би сакала да бидам толку разочарана од животот уште сега, сакам сакам да цветам во очите на моите родители можеби некои моменти ми оставија некоја лузна, од некоја пеживеана борба но би сакала и тие да заминат...Би сакала лугјето околу мене да не ми продаваат магла и ветер ...Пошо дојде време и пари за леб да се нема ...Би сакала барем 1 верен другар, барем некоја драгоцена личност која би била до мене и би направила се до мене, би ми го посветила целото време на мене , на личност која ке и бидам единствена ... :)
     
  15. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.055
    Допаѓања:
    76.056
    Пол:
    Женски
    Дедо Мраз, не сакам никаков подарок, сакам само љубов. Вистинска љубов. Освежување, преродување. :l:
     
  16. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.547
    Допаѓања:
    95.416
    Пол:
    Женски
    Dedo bel, fala ti najprenajmnogu za ostvarenata zelba, dodusa malku pokasno ama ne me zaboravi. Godinava donesi mu na moeto bebule sila i trpenie da si dosedi kaj mamichka do Maj, na nas zdravje i mir, da sozdademe podobro utre za nasheto bebule. Te sakaat familija buckovci!
     
    На happygirl, vitamina, Viktorijaaa5 и 5 други им се допаѓа ова.
  17. marich

    marich Активен член

    Се зачлени на:
    3 април 2015
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    201
    Пол:
    Женски
    Дедо мразз една моја препорака до тебе,сакам да ми донесеш пакетче со мир среќа и насмевка која што вечно ке биде на мене .....
     
    На vitamina, DVAANGELA, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. N0NamE

    N0NamE Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    2.136
    Пол:
    Машки
    Da pazis kako vlagas preku Odzak :D :D da ne se otepas ne za drugo posle nisto od poklonot :P
     
  19. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.803
    Пол:
    Женски
    Aaa dedo mraz,moram da se zablagodaram najprvo.
    Dobiv se sto posakav.Duri zaboraviv deka sum pobarala nesto.Ti blagodaram.
    Istite zelbi gi imam i za narednata godina.
    Ako ne sum zasluzila,pogledaj mi malku niz prsti.Ke nadohnadam.(fingers)
     
    На toogood и artemidis им се допаѓа ова.
  20. girl.09

    girl.09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    54
    Драг Дедо Мразз, јас оваа година си бев послушна, па донеси ми ти мене само една вреќа пари, другото ја сама ќе си купам :lol:

    Мала шега и оваа година како минатата, донеси ми здравје, среќа, љубов, многу радосни моменти со блиските и успех за училиште и секое останато поле:)
     
    На toogood му/ѝ се допаѓа ова.