1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Писмо до идната јас

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од rici.aaaaa, 19 март 2013.

  1. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Недрага Џени,

    Се надевам дека веќе си при крај со измислувањето на машината за патување низ времето. Те молам, дојди побргу и сечи ми ја главата. Те молам.

    П.С. Сенфот што го јадеше на ден 7 Мај, расипан ли беше?
     
    На ColoursOfTheRainbow, LittlePinky, summer-lover и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Lady-in-white

    Lady-in-white Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2012
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    53
    Драга Lady...

    После долго време затвори болна страница од твојот живот. И после се најлошото помина. На патот понатаму ќе те чекаат уште многу дилеми, проблеми, тешки ситуации. Не се предавај. Крени ја главата и продолжи. Колку и да е тешко запомни. Еднаш ќе бидеш среќна. Само научи да чекаш. И секогаш кога ке помислиш дека нема излез земи си лист и пенкало и направи го она што најдобро знаеш. Пишувај...
    Поздрави до тебе, те сака твојата неразделна половина :*
     
  3. Blue.Ribbon

    Blue.Ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2013
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    78
    Знам дека ќе се смееш на старата јас, но тоа си ти, тоа е твоето минато. Се надевам дека ќе се смееш на работите на кое си плачела, со насмевка ќе се присетуваш на работите кои си ги правела, сите глупости што си ги поминала...Се надевам дека ја најде љубовта на твојот живот, твојот сопатник оној кој што јас неможев да го најдам, некој што ќе те сака без разлика на се. Имаш друштво што е секогаш до тебе, семејство кое те поддржува исто како сега што ме поддржува. Се надевам ќе останиш истата добра личност која што беше и секогаш бори се во животот без разлика колку ниско те спуштил. Верувај во себе ќе успееш :D
     
  4. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    Од: старата Дог
    До:Новата Дог
    Дата на испраќање:07.24.2013

    Hello !! Wie geht's ? :D Како ти е во Минхен ? Убаво е времето а ? Браво, баш ми е мило за тебе,успеа конечно отиде во Германија.Слушам женскиот тим на Баерн Минхен ќе те купеле,ти се оствари сонот конечно.Славна голманка ќе си ејј !,секоја ти чест.Се надевам дека не си се сменила дека сеуште си она девојче кое секогаш се надеваше на најдоброто иако знаеше дека нема да е така.

    ПС: Штом си веќе во Минхен земи ми автограми од целиот тим на Баерн, да се порадувам и јас малце :*
     
  5. ververiche

    ververiche Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    drago ververiche :)

    sega koga stana postara se nadevam dobi odgovor na nekolku dolgopostavuvani zivotni prashanja. sega koga pomina se sigurno i ti sfati deka ne se bitni odgovorite vo zivotot, ne se bitni duri ni prashanjata. ona shto e bitno e ednostavno da se zivee bez nishto da se pobaruva. zoshto koga ne barash nishto dobivash se. a ti go imash ona najvaznoto, go imash tvoeto semejstvo kako nagrada zatoa shto beshe dobar uchenik na zivotot. se gordeam so tebe ;)
     
  6. Youlen

    Youlen Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    194
    Некаде во некои доцни часови, после 1-2 семестри...

    Испит: Нов почеток
    Професор: Идна јас
    Оцена: 10 (десет)

    Се смееш нели? Признај барем еднаш инаетлива главо, да знам дека целосно сум ја исполнила мисијата.
    И како животот? Не е некоја филозофија да го извлечеш максимумот од него нели?
    А ти толку се плашеше. Не беше крај на светот во 2012, нема да биде ни ако не положиш на испит, нема да биде ни ако еднаш поштено не отидеш на некое предавање или вежби. Ех бруцошче мое, целиот живот ќе ти биде факултет, ама не се секирај, ќе го почувствуваш тоа и пред јас да те предупредам. Ти си мојата паметна половина. И нека занеме тој внатрешен глас веќе што е во тебе, без размислување го направи вистинскиот избор. Знам дека ги правиш мама и тато горди уште сега.
    Склопи многу нови пријателства, ја запозна конечно и драгата феминка-колешка. И не те лажам, цврста си, поцврста никогаш не си била. Замина кревкото мое исплашено половинче, кое морам да признаам изгледаше така слатко. Не не, да не се сфатиме погрешно. Мојата сегашна Iron Lady не ја менувам за ништо! Oстани ми драга и цврста колку што си убава :angel: Јас го следам секој твој чекор.

    Нареден семестар:

    http://www.youtube.com/watch?v=agrXgrAgQ0U
     
    На Monroe и Ingvild им се допаѓа ова.
  7. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.945
    Допаѓања:
    8.615
    Пол:
    Женски
    Драга eliesaab,
    најлошата твоја особина е што на луѓето не им даваш само 2 шанси туку повеќе, а луѓето се повеќе те искористуваат, :!: а тоа да се разбереме не чини . . .
    Додуша и ретко се наоѓа таква личност како тебе, но луѓето и онака не се менуваат (си остануваат исти со и без дадената шанса) и тоа треба да го прифатиш ;)
    Иако немаш вистински/а другар/ка сепак не ја губи надежта, бидејќи нели таа последна умира ?
    Не се лути за ова , вистина е :wasntme:


    Најдобрата твоја особина е тоа што никогаш не ги слушаш другите кои ти велат дека неможеш и со многу труд на крајот им покажуваше дека си успеала, и секогаш се движиш се поблиску и поблиску до целта!! Сакаш да им помагаш на сите, а и така треба . Големо :clap: браво за тебе
    Вредно девојче си на мајка ти :angel: ,а воедно и 5ки си редиш како пчела в лет

    Се надевам дека во иднина твојата лоша особина ќе ја надминеш (иако не сум баш сигурна :^) ) , а добрата засекогаш ќе остане (во тоа не се сомневам) !!!
    Како и да е, секогаш нижи успеси како на школското поле,така и на љубовното :$

    Со среќа , и никогаш не заборавај прво себе да се сакаш,а потоа другите :hai: :hai:
    Je t'aime beaucoup :*
     
  8. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Со Respect од ColoursOfTheRainbow од 2013!!!
    Мила, сега е 11 август 2013 год.
    1 Како иде теоријата со вонземјаните? Веруваш ли уште?
    2. Жити се одлучи ли се на кој факултет? Јас уште сега му ја мсилам
    3 Знам дека и таму сигурно имаш барем малку проблеми со самодоверба. Жими се, работам на тоа. Запомни дека You have the eye of the tiger; Smile because you always did and you will
    4 Сега сум ниска, а ти? Без гајле „Скапите парфеми се во мали шишенца ;) И тврдоглава да бидеш!!!
    5 Не вреди да се нервирам за работи и луѓе што не вредат
    6 Моментално се трудам да ослабнам, се е за тебе. Ако не сам успеала ОДМА да си се Ванала за работа! You are fighter not quiter!
    7. Немој да се навраќаш на старите грешки како ја сега. Знаеш ли дека сега кога сакам друг претходната љубов уште ме маче? Немој, со живото треба напред не назад! Ќе гo поправам тоа ветувам ти и ПРОСТУВАЈ силна си !
    8. Ако си станала многу богата и си снемала respect идам со снајпер глава ќе снемаш. Никогаш не губи respect. Ти си хумана и добар коњ, куто :D
    9 Сект да бидеш „Падната од Венера“. Не се менувај, up со шпанскио :D Биди чудна, смешна и креативна! И луда. И сакај ги Еминем и Шакира.
    10. Сакај си ги друрарките. Сега они ти се се!
    За крај Live for nothing or die for something (Nothing is impossible at all!)
    P.S. Не се нервирај ако не си научила точак да возеш! Angar!
     
  9. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    Драга Марија

    се надевам дека уште си онаа која е секогаш е насмеана,храбра,самоуверена....уште си во врска или мажена? со кого? продолжи да бидеш таа од поранот.е. вистинската ТИ,а тагата? се надевам дека не постои :) сигурна сум дека како жена си успешна,а за мајка незнам :lol: (се разбираме нели?!) ќе ме израдуваш ако ми кажеш дека си среќна со човекот што го сакаш :) а другарките? уште сте во контакт нели?! бидејќи знам дека не остана во родниот град.
    БИДИ ТОА ШТО СИ
    поздрав :*
     
  10. hellowooorld

    hellowooorld Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    107
    Здраво идна јас,ти го пишувам ова во твоите најубави и најлуди години. Биди секогаш каква што си беше, немој за никого да се менуваш. Вредиш многу повеќе отколку што ти мислиш. Најди човек што ќе те сака и ќе ти се оствари сонот, прошетајте го светот. Запиши се на филолошки факултет, најди си работа, знај повеќе од 5 јазици. Имај прекрасно дете кое ќе те слуша. Биди жива и здрава, весела и среќна. Не дозволувај ништо да ти ја тргне насмевката од твоето лице. Додека го читаш ова, верувам дека сите овие работи се исполниле и дека конечно можеш да ја заборавиш онаа болка од твоите најубави и налјуди години. Со љубов, само твојата единствена половина.
     
  11. summer-lover

    summer-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Женски
    Здраво самрче
    Епа што стана со тебе..со балетот?До каде стигна,доби некоја награда?Што бидна со *****?Сеуште си заљубена?Биди среќна и продолжи да играш балет,секогаш смеј се и почитувај ги саканите.Зачувај си ги најдобрите другарки не се дели од нив,уживај кога си со нив...СМЕЈ СЕ! :rofl: Прави смешки,радувај се ..едноставно уживај во животот....
    П.С продолжи со пишувањето на фемина и достигни розево цветче :*
     
  12. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    Како си ми Лејтонке ?
    Искрено се надевам дека си добра, дека храбро чекориш и ги совладуваш препреките во животот.
    Среќна ли си ? Дали сеуште живееш во љубовна бајка ? Дали саканиот сеуште е тука до тебе, да ти дава неизмерна љубов и среќа, да ти дава подршка дали ?
    Се надевам дека си успешна, среќна и исполнета со љубов. Доколку не си биди силна, биди храбра, не плачи, знаеш дека се се случува со причина издржи се ќе биде во ред.
     
  13. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Здраво, здраво!
    Ти препорачувам да останеш тука со мозокот, ај дај не бегај уште малку остана до распуст! :fubar: Треба да се поправа физика, хемија, географија, математика... а, ти види се! Ти се молам издржи до распуст, после лумпувај колку сакаш!!! :sweat:
    А, да, и да не се замислуваш многу, зошто, ти ме правиш да бидам дрска!!! Ти!!! Да, слушаш!!! Извини... ЧИТАШ!!!! А? Епа ако да, послушај! :!:
    Чао и не заборавај! :hai:
     
  14. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.688
    Допаѓања:
    1.988
    Драга Меј од иднината..

    Се надевам дека очичките сеуште ти светкаат како дијаманти само овој пат не од тага туку од радост.
    Среќна ли си, кажи ми искрено? Не заспиваш со солзи повеќе нели?
    Ги оживеа ли конечно соништата, се бориш ли уште? Остана ли тоа вечно дете иако си веќе возрасна? :angel:
    Се сеќаваш ли уште на една личност.. знаеш добро на која, ако не ти текнува од одма значи одамна си го преболела.. тоа е добро.
    Ти реков дека ќе мине.. само требаше да имаш малце повеќе трпение, јас бев тој тивкиот глас во тебе што постојано ти шепкаше - Изржи уште малце.. вистинската љубов допрва доаѓа.
    Се надевам не ти остана никаква трага од него веќе и си среќна.. А ако пак се деси некое чудо и тој сеуште е тука, тогаш подобро би било за него да не те повредил пак зошто јас Меј од минатото од сега му се заканувам дека црно му се пишува.
    Ајде сега пофали се.. што има ново.. успеа ли да отпатуваш каде што сакаше? Стави ли тетоважа?
    И ајде пофали се кој е новиот среќник..мора да го има, сигурно има плави очи и личи на Рајан Гослинг :P И немој да ми кажеш дека и тој е Шкорпија |(
    Сеуште ја чуваш твојата најдобра другарка како сестра нели? Немој никогаш да ја оставиш.. без неа нема да преживееш.
    Сигурно си многу сменета.. и сигурно си станала плавуша :D
    Остани ми во добро здравје и расположение..
    па пиши ми да не му ја мислам јас Меј од минатото. :*
     
    На kolovoz и Elena69221 им се допаѓа ова.
  15. lightning123

    lightning123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    391
    Драга лајтнинг од иднината
    ти го пишувам. ова за да се потсетиш на себеси во минатото. Се сеќаваш ли кога по цел ден спиеше затоа што беше преморена? не прави го тоа веќе. не дозволувај да се измориш поради туѓи потреби. се сеќаваш ли колку беше среќна кога тој првпат ти прозборе? денес сигурно тој и ти сте одалечени како марс и венера. Продолжи да ги сакаш јазиците и отвори некој речник ако си ги подзаборавила. Доцнам за училиште, чао :* :)
     
  16. Barbie07

    Barbie07 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2013
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    590
    Пол:
    Женски
    Драга Барби..
    Сега е 02.05.2014,писмов ќе го добиеш на 17-18 таму некаде месецов...
    Насмеј се ! Се ќе биде добро. Матрурата ќе помине совршено,воопшто да не се замараш.Само напред и со исправена глава.Епа не се другите којзнае што подобри од тебе! Надмини ги проблемите ! Се ќе помине..остави времето да си ја врши работата..И наместо да се замараш со проблеми,земи учи за матура и планирај си го одмрот..Животот е убав ! Само е исполнет со сиви моменти,кои мора да ги поминеме,а ти ќе ги поминеш сигурна сум.И..секогаш после дождот доаѓа сонце :sun: :f: :) :*

    02.05.2014
     
    На Antoninaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Здраво,
    Се надевам ќе имаш добар повод за прослава и ќе го отвориш ова писмо побргу од очекувано.

    Се прашувам, дали веќе стана мајка ? Како помина бременоста ? Ги надмина ли тие стравови, дилеми и несигурности околу родителството ? Ако не се случило, не очајувај, животот има подобри планови за тебе.

    Се надевам дека си искрено среќна во бракот.

    Дали веќе се чувствуваш безбедно ? Не ми е намерата да те потсетам на лошите мигови во ваков триумфален момент, само сакам да се осигурам дека се завршило. По толку долго време, нема простор за паника ако не се случило ништо.

    Се надевам дека стана жената која сакаше да бидеш. Ќе бидеш добар родител, независна жена и сопруга која ужива во вниманието кое го добива. Стабилно стои на границата меѓу толеранција и премолчување.

    Биди среќна, насмеана. Триесеттите следуваат, можеби ќе бидат еднакво добри како среќната дваесетка.
     
  18. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Драга Д....

    Се надевам дека моментално (за 5 години од сега) го имаш животот за каков што сонуваше и испаднало баш според твоите замисли. Секогаш сум била горда на тебе зашто си била позрела од возраста и секогаш си ги исполнувала целите за кои ќе си се одлучела, си правела пресврти во твојот карактер доколку сфатиш дека грешиш и си била успешна во тоа, и тоа многу. Можам да замислам колку си сега разумна и зрела. Само се надевам дека твоите размислувања за иднината не се промениле и дека токму тоа и го живееш моментално. Но, те молам без „вака требаше, онака требаше, или можеби не беше време за тоа“ муабети кои ме вадат од такт. Посакувам да си многу смирена и трпелива личност, вистинска дама, полна со љубов и разбирање, каква што му доликува на тој покрај тебе. Се надевам живееш во куќата за која толку зборувавте како ќе ја уредите со твојот прекрасен сопруг кој моментално ти е најсакан дечко на кој му се восхитуваш и ја планираш иднината со него. Се надевам се сакате исто или повеќе, а разбирањето и почитта меѓу вас растат од ден во ден. Знам дека имате веќе две дечиња, не ви се чекаше вас. :D А не би се бунела и трето да е на пат. :wasntme: Единствено што не знам драга Д е за каква професија си се одлучила, памтам дека беше прилично дискутабилна и неодлучна на оваа тема. Знам знам, одамна имаш сфатено дека не си кариера тип како што мислеше, туку семејство тип. Но се надевам тоа не те спречило да завршиш факултет и да влезеш на задоволително работно место какво и што сакаше. Се надевам дека твојот шеф не е манијак, доста беше до 20-тите што немаше спас од нив. :^) Се надевам дека мама и тато се добро, а поготово мама на која толку ѝ должам, се надевам дека е здрава и среќна. Чувај ми ја. Поздрав и да знаеш дека не очекувам да добијам повратен одговор на моето писмо, нека остане мала слатка тајна. ;) Но секако дека го знаеш тоа, па ти ме знаеш најдобро. :lol:
     
  19. nikol97

    nikol97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    587
    Пол:
    Женски
    Драга Ник..

    Што се случуваше со тебе во оние најлудите години? зошто се заљуби? зошто дозволи да бидеш повредена? Како и да е.. се надевам дека го доби она што го посакуваше, она што го сонуваше и оној живот за кој мечтаеше..А што се деси со твојата љубов? сеуште ли ја посакуваш таа љубов? Се секаваш ли како те лажеа? сеуште ли е така ? се надевам дека не е.. А ги оствари ли твоите сништа ? Стана ли мајка ? и се надевам дека не беше толку лошо како што претпоставуваше дека е :) Запамти што ти зборуваше твојот татко..ГЛАВАТА СЕКОГАШ ГОРЕ! поздрав :*
     
  20. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.467
    Допаѓања:
    39.687
    Пол:
    Женски
    Здраво Емоушнл (рачунам 5 години од сега)
    Се надевам дека успеа да го исполниш она што си го зацрта.
    Знам дека лесно се откажуваш и тешко остануваш мотивирана ама ова навистина ти значи.
    Ги започна двете најглавни работи кои сметаш дека се најпотребни за оформување на твојата личност, а тоа се сакана личност и кариера. Сега си на почетокот, во темелите, а кога ќе го читаш ова писмо се надевам дека имаш остварена кариера и среќен брак. Се надевам дека си цврста и одлучна и дека си ги поминала препреките кои ти стоеле на пат. Останува уште да станеш мама иако мислиш дека никогаш нема да бидеш спремна на тоа. Се најдобро...па тогаш ќе пишеме ново писмо...за следниот период во животот...поздрав.