1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пица

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од lovergirl19, 28 јануари 2011.

 1. lovergirl19

  lovergirl19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  24
  Сега баш во моментов ми се пријаде пица ама на диета сум ;( затоа ја отворив темава ... моја омилена е маргарита дефинитивнооооо!! која е вашата???
   
  На zhap4e и stronggirl636 им се допаѓа ова.
 2. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Oбожаватели на пицаааа!!њам њам..

  Пицааааа....мммм.
  Обожавам,мислам дека можам цело време да јадам. Најмногу ми се допаѓа капричиоза,вегетаријана,таа со 4 сирења и уште 2-3 други ама не знам како се викаат :D
   
 3. stronggirl636

  stronggirl636 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  5
  Oбожаватели на пицаааа!!њам њам..

  капричоза ми е омилената ! сега баш ми се отвори апетитот со темава :(
   
 4. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  430
  Допаѓања:
  111
  Oбожаватели на пицаааа!!њам њам..

  еве и уште еден верен обожавател на пица ...највеќе сакам да јадам стелато ,капричиоза и џеновезе мммм :)
   
 5. lovergirl19

  lovergirl19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  24
  Oбожаватели на пицаааа!!њам њам..

  голееем обожавател на пици сум !!! сте ја пробале ли пицата хаваи?? кога бев на одмор во грција ја пробав и ми се допадна многу штета што тука ретко ја прават...
   
 6. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  34
  Oбожаватели на пицаааа!!њам њам..

  туна пица дефинитивно
   
 7. stronggirl636

  stronggirl636 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  5
  Oбожаватели на пицаааа!!њам њам..

  каква е таа пица хаваи баш ме интересира??
   
 8. lovergirl19

  lovergirl19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  24
  Oбожаватели на пицаааа!!њам њам..

  ананас, шунка, печурки и моцарела или друг вид сирење може мноогу е убава!!! ја препорачувам!!
   
 9. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  ОБОЖАВАМ! :inlove: Можам само тоа да јадам и да не ми е доста.Инаку сакам различни да пробам иако најчесто јадам Маргарита или Капричиоза.
   
 10. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  Кога ќе почнам да јадам пица - дојди запри ме... да те видам :D
  Страствен обожавател и вечен воодушевувач на нејзиното височество - пицата.
  Секаква ја сакам. Убава таа :inlove:
   
 11. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Кој не јаде...зарем има таков... :o Вегетаријана, маргарита, наполитана, четири сирења..мхм...мхм... со многууууууу кечап и убаво винце...фантазија у раскош.. :lol:
   
 12. white.kitten

  white.kitten Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  76
  Уфф моето најомилено јадењее <3 ми се пријаде во моментовв ухх
  најомилена ми е маргарита xD
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Едно од моите омилени јадења. Ја сакам капричиозата, стандард е таа, нема кој не ја јаде.
  Исто ја сакам рустика и на врвот КВАТРОСТАЏОНЕ (ама во мала димензија, затоа што прејадува).
   
 14. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Мојата омилена храна :inlove:
  На голем одмор само тоа јадам :lol:
   
 15. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Нешто најдобро! Капричиоза и диабло омилени :) уффф ми се пријаде :tmi: :pizza:
   
 16. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.166
  за пица капричиоза душа давам...тоа ми е најслатко, сношти јадев со дечко ми мммммммммм (на крај прејадов и ми беше тешко :D )
   
 17. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Везувио .. дека не јадам печурки .. :lol:
   
 18. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Juicy ако можеш да ми кажеш каква е таа пица? Бидејќи и јас не сум по печурките, само ги вадам од капричиозата :D
   
 19. Isidora-Veles

  Isidora-Veles Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  124
  Моето омилено јадење - капричиоза :l: :pizza: :l:
   
 20. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Леле темавааааа лиги почнаа да ми течат :D ја обожавам дабил пицата во Штип