1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пишувал пораки со друго девојче...

Дискусија во 'Канта' започната од Lost, 12 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Lost

  Lost Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Epa vaka odam so de4ko mi veke 2 godini ama pred okolu 3 meseci doznav deka si napravil lazen profil na fb i dekaa si ima pisuvano so edno devojce poraki od tipot: te sakam,koga ne ti vrakam sym zafaten so zenskata i tn..on mi re4e deka bil mn iznerviran koga si gi pisuvale tie poraki ama jas mn sym povredena i plus toa ne znam dali se imat videno so taa... sekoja ve4er mislam na toaa i mn mi e maka inaku jas veke mu kazav deka mu prostiv ama ne mozam da zaboravam.ova ne e nesto koj znae stoo ama maka mi e sto mi rabotel zad grb i so celo vreme mi vika deka samoo mene me saka i sli4no... sto da pravammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm????????????????????????????????????????? :( :worried:
  [mod-kirilica:79mse1te][/mod-kirilica:79mse1te]
   
 2. scorpija986

  scorpija986 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  kako da zaboravammm :(((((?

  а тој и кажал неа дека е лажен профил?
   
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  Многу симптоматични и сомнителни ми се постовите од овој тип денеска, ова е трет веќе како го читам... чуден. :^)

  Девојко, да не звучам навредливо, а се трудам верувај, 19 години не се малку.
  Реално, не се 15, ниту 16.
  Не си веќе средношколка, па да си го замараш мозокот со вакви фејсбуковски драми (на форумов има многу девојки во средно, па не сум прочитала нешто вака бизарно).

  Ако е навистина точно ова со профилов, откачи го дотичниот тип и немој да гледаш позади.
  Гледај си го животот и младоста, излегувај, дружи се и пробај да не ти се врти целиот живот за и околу ФБ.
  Како бре на 19 години имате време за вакви глупости и пишување постови со 4етвор4иња?

  Дечко ти е лажго, неверен и кукавица.
  Ако сакал да те остави, требало прописно да ти раскине.
  А ти си сега моментално поголема кукавица од него и наместо да го откачиш без шанса за ниту едно објаснување, уште му ја мислиш, па и си му простила ... :^)
  Каде избега самопочитта, низ прозорец?
   
  На maja.kostovska и tinkerbelll им се допаѓа ова.
 4. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Jас би раскинала.
  Не може да те прави будала во здрав памет така. :x Очигледно сака да си седи на повеќе столици,а и притоа да се вади дека ти си кривата,т.е дека бил изнервиран во тие моменти.
   
  На katence1993 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lost

  Lost Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  да знаеше таа дека тој му е лажен профилл ...ама од тогаш не се веке во контактт како што знам и профилот е деактивиран...а ти @трендафилка плз не пиши ак не сакаш да пишаш ,колку год имам јасс и дали седам на фб и сл не е твоја рабб ...бтв фала на советот поззззз
   
 6. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  А од каде си сигурна дека пак нема лажен профил?Ако излажал еднаш може да излаже пак нели?Доверба се гради долго време (и 2 год врска не се малку)а потребно е 5 минути и еден глупав непромислен чекор и се да падне во вода.А и да ти кажам право колку и да се лутиш и не ти седопаѓа мислењето на Трендафилка и јас се слагам со неа зашто сепак мислам на 19 год и муабетиве со фб :fubar: се допишувале си праќале пораки ко 1 година средно работава.Незнам ти си знаеш што ќе си правиш понатаму ама јас да сум на твое место и не би заборавила и простила толку лесно а можеби ни воопшто.
   
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  Работата е што со ваквите проблемчиња, вие не барате вистински совет.
  Вие барате поддршка, одобрување, тапкање по рамо дека се' ќе биде в ред.

  Што треба да напишеме - ааааа, погрешил, се случува, ама знаеш, он навистина многу те сака, се збунил, се уплашил, затоа позади грб изјавувал љубов на друга рандом девојка.
  И тебе срценцето ќе ти дојде на место, и волкот сит и овците на број.

  Епа кога веќе бараш мислење и совет, подготви се за нешто што очигледно не го џвакаш деновиве - реалноста.

  Никој нема да ти продава бајки и сказни.
  И како очекуваш да ти помогнеме, кога нема апче кое ќе го голтнеш и ќе ти ја избрише меморијата за ова лошо искуство?
  Какво оправдување да му најдеме нему и пострашно - тебе што трпиш ваков ГЛУПАК?

  Твој проблем, сркај си што си надробила и искрено и ова го кажувам без грам горчина, ниту надменост - те жалам.

  Корисничкото име ти одговара совршено на персоната каква што си.
   
  На agirl17, Rock-a-Fella, ohoho и 2 други им се допаѓа ова.
 8. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.763
  И ти ако сакаш совет, тогаш прифаќај од сите. А не само селективно оние кои ти одоговараат.
  Не дека е нечива работа твоите години, ама сепак имаат влијание годините на твоите одлуки, твоите мислења и проблеми. Твојов "проблем" искрено на 19годишна девојка не треба да и биде проблем. А дечкото колкав е? предпоставувам дека е твоја возраст или постар и нему пак ич не му личи на годините да се замара со лажи профили.
  Да откријам дека дечко ми има лажен профил на фб за да се удвара на девојчиња ќе му раскинам не зашто "варал" туку зашто е глуп и дете и се спуштил на толку ниско ниво
  Ја изневерил твојата доверба, те направил будала во туѓи очи (во очите на таа другата и нејзините другарки и сите што ќе разберат). И велел- те сакам на друга и ти си му простила. Го избришал профилот и не бил во контакт со неа....ќе помине време, ќе ти мине фрката и тој пак ќе направи нов лажен и ќе најде нова жртва. Знае, си му простила еднаш па голема работа.
  А дали се имаат видено, мислам дека да. Кој будала би пишувал на имагинарна личност дека ја сака, без да ја запознае. Мада и за ова не сум сигурна, зашто имаше случаеви по форумов кои патеа од платонска љубов :D може дечко ти е еден од нив, оние што се заљубуваат во слика

  И што си мислиш за во иднина ако му простиш? на секога ситна кавга и негова нервоза ќе си бара он утеха во друга?
   
  На moniiiii му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Ако те сака нема да прави лажни профили.....и уште на друга да и кажува те сакам..Извини ама ако еднаш направил вакво нешто во иднина сигурно пак ќе излаже зошто ти ете веќе си му простила еднаш. И подобро е сето тоа да се спречи на време....
  Како не се наоѓа бе еден асален, сакаш со мене сакаш, ако не чао пријатно, што мораат да лажат, па девојка/ дечко колку ради реда на секој чекор ќе најдеш...
  Нема начин да дознаеш дали повторно лаже, а да те советувам да го проверуваш не ми пага на памет зошто е крајно глупо...како така ке се сокрие....така да, ако не можеш да заборавиш подобро среќата побарај ја на друго место, зошто психата долго ќе те мачи.
   
  На Lost му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lost

  Lost Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  не е имагинарна ,се знаат они инаку таа е во италија и затоа мислам дека се немат видено.....
   
 11. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.096
  Бреееј арогантноста што ја приметувам кај некои девојки што се подолго на форумот во однос на поновите (како овој случај) ги преминува сите граници. Некои до толку се 'удомиле' што се понашаат како новиве да им седнале у дневна на маса. Какви се тие навреди јас имам 26 год. и користам фејсбук имаш нешто против тоа??? Девојчето си има проблем и има многу начини да се каже она што ти го мислиш за нејзиниот проблем а да не звучи вака како што звучеше. Ако си напната оди исексај се можеби ќе ти помине...
   
  На fairy88, Hova, Sunshine555 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.763
  Ахам. Епа тогаш големи се шансите да не се знаат. Ама како и да е, коа бил нервозен, кога сакал муабет, кога имал потреба од некого, не те барал тебе туку си пишувал со неа. Ова мора да ти е многу болно, јас не би простила и да живеам во страв цело време дали од додека е дома си бара утеха и муабет со друга

  А зашо би правел лажен профил, зашто не од неговиот? ова е уште потажно и лошо што ептен се потрудил околу тоа да сокире

  Јас мислам вака: типот те има тебе, му се засвиѓала девојката ама несакал да те остави зашто не ја знае лично, се надевал дека ќе ја запознае, а тебе те имал како резерва. Ако лично не му се допадне она, ти остануваш тука. Си правел избор, не те откачувал тебе зашто сепак 2год врска и знае ти ќе бидеш тука ако нешто иде наопаку.
  Немора да значи дека е вака, ама во мојава глава ова ми е најлогично објаснување сега
   
 13. Lost

  Lost Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  јас многу пати се трудев да го најдам соодветниот најлогичен одговор ама колку и да барам НЕМА за жал и затоа пишав на фемина. а до некаде може и да си во право... не знам тој период бевме страшно скарани и раскинени да се каже можеби си барал резерва кој знае...
   
 14. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.763
  Епа за жал и ние само можеме да погодуваме. А вистинската приказна ја знае само тој

  Разгледај си ги опциите сама и заклучи дали вреди пак да ризикуваш со човеков и да си ја погазиш гордоста. Дали воопшо тој направил нешто во твојот живот со што би заслужил 2ра шанса
   
 15. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  69
  Лост, тој има девојка со која е во врска 2 години и која според постов многу го сака и сега се допишува со лажен профил со некоја од Италија?! И ти не знаеш што да правиш? Мислам дека всушност знаеш,само ти е тешко да раскинеш долга врска, разговарај со него бидејќи можеби се допишува на фб и тоа е некој чуден начин за неверство ако им кажува на други девојки дека ги сака, а што е во реалниот живот? Не на фб? Според ова тој може да те изневерува или веќе го има направено тоа, не се замарај за џабе со такви будали, се гледа дека заслужуваш добро момче според тоа што отворено си кажуваш за проблемов и знаеш дека е погрешно што си му простила,но сепак го сакаш и го признаваш тоа, се најдобро и апсолутно се согласувам со МСкорпионка, таа има право да згреши и да напише и да побара совет за тоа,а девојката што имаше напишано дека таа само советувала, и ја соочувала реланоста, те молам кажи ова ли е реалноста(цитирам)
  Девојко, да не звучам навредливо, а се трудам верувај, 19 години не се малку.
  Реално, не се 15, ниту 16.
  Не си веќе средношколка, па да си го замараш мозокот со вакви фејсбуковски драми (на форумов има многу девојки во средно, па не сум прочитала нешто вака бизарно).

  Ако е навистина точно ова со профилов, откачи го дотичниот тип и немој да гледаш позади.
  Гледај си го животот и младоста, излегувај, дружи се и пробај да не ти се врти целиот живот за и околу ФБ.
  Како бре на 19 години имате време за вакви глупости и пишување постови со 4етвор4иња?
  Што е советот те молам?! Да не се користам 4етворчиња ли?! Сешто...
   
  На Lost му/ѝ се допаѓа ова.
 16. scorpija986

  scorpija986 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  мое мислење е дека не треба да фрлаш во вода 2 годишна вркса поради некој си ете да го наречам кризен период на твојот дечко да запознава нови луѓе... па крај краева и пишал од лажен профил зошто не и пишал од вистинскиот....разговарај со твојот дечко, дозволи му да ти објасни, направете пауза ако е потребана само за да видите дали можите еден без друг.. ПОЗДРАВ
   
  На Lost му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lost

  Lost Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  фала ви многу на сите што се обидувате да ми помогнете ,така од сите ваши советии се надевам дека ке го најдам решението :!: :* :* :* :* поз
   
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  И јас користам ФБ, како и повеќето од половина на форумов и никој не се потресува за вакви работи.
  Ниту бев дрска, ниту арогантна, напротив, се трудев да сум што покултурна (од петни жили за ваква невидена глупост), за да девојчето на свои 19 години размислува малку потрезвено.


  Од друга страна, ти не можеш да се пофалиш со култура, а твојата последна многу културна реченица е доказ за тоа.

  И не ми се обраќај мене те молам, ајде најди и решение на огромниов проблем на девојкава...

  Beat it!
   
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Lost

  Lost Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  @trendafilka за тебе ако не е НЕКОЈЈ ГОООЛЕМ проблем тоа ,за мене е ,ако не беше немаше ни да барам совет од вас...3 месеци се обидувам да го заборавам тоа а не можам и решив да пишамм тука...а ти мн паметна се правиш а од тебе немав НИКАКОВ АИР и плз ако не лагаш да помогнеш не пиши ...I DONT NEED U :)
   
 20. Srculence--91

  Srculence--91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  51
  Јас мислам дека малку си претерала со простувањето, би требало барем малце да останете на некоја дистанца, да не контактирате некое време додека не ви се расбистрат мислите. Ако тој навистина те сака ке те моли ке ти го докаже тоа. Ама да знаеш дека тој што еднаш направил такво нешто нема да се двоуми и за втор пат... Остави го малку нека се олади... Позз
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.