1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пишувал пораки со друго девојче...

Дискусија во 'Канта' започната од Lost, 12 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Ти девојче прво да се описмениш. Тоа ти е најголем совет од мене :) И мене ми изгледа дека ти си единствената огорчена која можеби дечко и ја изневерува, па трескаш глупости тука :) И ако не мислиш да си растураш врска што воопшто пишуваш тука? Досадно ти е? Земи ќути си и трај си, и поднесувај си :hai:
    Се најдобро ;)
     
  2. Lost

    Lost Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    xxexx ne sum u nikoj slu4aj ogorcena zlatna mene deckoto ne me izneveruva da odi so DRUGI da se seksa,baknuva itn ogor4ena nikako a so misless ne se ladam so vas a???? I AM JUST HAVIN FUN :))) poz
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Девојче не разонодуваш :) Имаме на што да се смееме, на ваквите неписмени како тебе :lol: Фала ти и на тебе, ајт сега пријатно.
     
    На Rock-a-Fella, bittersweet, Abeja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    СО ЧИСТИ РАЦЕ!
    Еј опасен политичар си. :up:
    Извини морам да прашам:Мислиш дека повеќе би ти помогнале ако почнеме да набројуваме да филозофираме како тој не е вреден за тебе како смеел така како не му е срам, па после дека имаш или немаш право што си му простила, па смири му се, или фати си друг, или оди искуби ја таа со која се допишувал, исечи и ги прстите друг пат да не му пишува и слично?
    Грешиш тука. Некогаш во животот мора да вратиш со иста мера или потполно да го игноририраш, бидејќи било која друга варијанта прави од тебе слаба личност, ако му простуваш вака лесно на секој тешко тебе. Ако тој имал потреба да зборува со друга значи немал потреба од тебе, помири се со тоа, ти самата знаеш што треба да направиш ама мислиш дека некој од тука ќе те разубеди дека не треба да го правиш тоа. Ти најдобро го познаваш, никој од тука не го познава како тебе.
    СО ЧИСТИ РАЦЕ И СО ГОСПОД НАПРЕД!
    Никогаш не го фаќам глувчето со прљави раце, а да не зборам за тастатурата.
    Отидов да се посексам малку на фб. :?: Ај чао
    И уживај малку, што си ја стегнала толку па и ти...
     
  5. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Оф леле јадна ти,од мука почна самата себе да си се тешиш мене така ми изгледа работава,па од што немаш веќе што да напишеш почна да вреѓаш и да кажуваш тука некои демагогии :^) а ова зборов со СЕКСАЊЕВО изгледа омилен ти е а?Ајде прво неколку часа ПРАВОПИС па после ќе дискутираме.Фала пријатно
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  6. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.589
    Допаѓања:
    3.259
    А што воопшто трошиш простор на форумов со твојава глупава тема? :fubar: :fubar: :fubar: :fubar: :fubar: :fubar: |( ... девојко никој не ти одговара со инает или со огорчување. Ти кажуваме за твое добро,а ти како сакаш
     
  7. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Од твоите последни постови сфатив зашто дечко ти барал друга и да ти кажам право мислам дека си го заслужила тоа. Прво бараш помош ,а после ѓи вреѓаш тие што се обидуваат да ти помогнат
     
    На agirl17 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    И ваууууууууууууу, сите сме сеа уплакани, демек некој не зае.ава. а јадни ние неуки, немаме живот..овај си ја заборавивме лозинката де, само од форумов ја знаеме.
    Негоо..убаво е да се забавуваш..Е баш ради овие работи ја обожавам фемина, толку слатко ќе си се изнасмеам, а после уште послатко ке спијам....
     
  9. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020

    Тој те сака , тоа што направил профил лажен е поради тоа што сака да прави тестирања и разни работи на други девојки и да види како ке реагираат за да не згреши кај тебе

    - мислам ке те замолам чедо божје да не се сомневаш во твојот дечко :fubar:
     
    На agirl17, lolyta777 и Sunshine88 им се допаѓа ова.
  10. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Зашто ја пушташ женска ти вака да се експонира по форуми? :rofl:
    Мислиш ќе ти прости?
    хахаха џоук, се поднамести самиот, темава испадна за зезање што да правам, боље да се зезам него да се карам, така ме научил животот
     
    На lolyta777 и zhap4e им се допаѓа ова.
  11. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Па тогаш и ти спаѓаш во таквите како нас дремачи на форуми,што не земеш да си го средиш ти твојот живот наместо да го губиш времето по форуми...изгледа премногу ти е досадно леле те жалам -јадна ти грев си :doh:
     
  12. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Девојче јас да сум на твое место, искрено би го проверила сето ова, и доколку е вистина би раскинала. Нема потреба зошто ти само да се трудиш,а тој да си шврља наоколу на фб или во живо. Зашто летс фејс ит денес 80 посто од врските што ги знам да се растуриле, се растуриле поради фб, за жал. Тоа е тоа такво време ни дојде. :)

    П.С Луѓе дај бре оладете малку не мора секоја тема во бојно поле да се претвора. :*
     
  13. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.285
    Допаѓања:
    101.277
    Пол:
    Женски
    А која ти е поентата што бараш совет??? Стварно не можам да разберам, ем бараш совет, ем напаѓаш. Ако навистина имаш 19 години редно е да пораснеш и да се однесуваш како зрела особа.
    И уште нешто, ти имаш проблем со дечко ти или со ФБ како социјална мрежа? Ако е второво тогаш пиши му на основачот Зукенберг и таму жали се дека дечко ти те лаже на фб, а не овде да навредуваш некој кој сака да ти помогне.
     
  14. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Тогаш што бараш овде ако не сакаш да слушаш совети?
    Аха ете ме просветлија.
     
  15. infinity

    infinity Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    30
    леле бе луге многу далеку стигнавме со муабетот а Што е толку траГиЧно Што деЧко му пиШувал со друга Женска на фб и тоа со лаЖен профил???? за некои тоа е неверство???многу омаЖени девојки на форумов изјавиле дека фантазираат за секс со девојка???и Што знаЧи тоа дека ги изневеруваат маЖите???? Според мене дефиниција за неверство е кога двајца партнери( кои имаат партнери со кои се во врска или брак) применуваат или само еднаШ примениле секс,е сега дека му играл валкана игра зад грб тоа е факт но дека ја изневерил не мислам јас така позз и без препуцаванја ете јас сум нова па Што ке стројам малку :D :D :D
     
  16. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Тоа си индивиуално. Кај мене пак психичкото неверство е пострашно од физичкото.
    Ете пример.
    1 случај - дечко ми отишол на одмор со другари, се опиле, се попалил на некоја и легнал со неа, наредиот ден не и знае ниту име, ниту сака да ја види пак
    2 случај - ете ко со девојчето, дечко ми е со мене, немал секс со друга, ама има некоја 2ра девојка што му се свиѓа, си пишуваат, излегуваат на кафе, си прават муабет, кога му е тешко и кога му треба некој за разговор ја бара неа, во неа бара утеха за сеа, со неа дели радости....значи му се свиѓа али иде полека со неа. Тука нема физичко неверство

    За мене 2риов случај е полош, зашто сум немоќна и го губам полека и вистински. Не дека го оправдувам првиот случај, ама овој ми е далеку поболен
    Значи секој различно си ги сфаќа работите, и секој си има болни точки и граници до каде може да трпи
     
    На Mermaid, peperutkaa и Lost им се допаѓа ова.
  17. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    му прости? :o а каде е тука почита кон тебе ма ајде ти се молам пак сега те копкало тој штом стигнал до таму со фб кот гледа му простуваш абе да бидиш сигурна дека нема со тоа да прекини напротив имаш 19* години па ајде биди малку позрела жено фати шлепниму све у фаца нека си клепа кутриот нека моли нека се покај вистински за грешката а не ти му простив како да е тој последната лигајца на светот со лажен профил :puke: ма ми се гади од вакви типчиња карактер нула а пак и жена без карактер псс ноу комент
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.