1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пијалоци од кои се слабее?!

Дискусија во 'Диети' започната од Jule.Sk, 2 мај 2012.

  1. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.654
    Допаѓања:
    95.754
    Пол:
    Женски
    О не.... Не е 1500, 2600 е и доколку се пие два пати на ден трае околу 20 дена доколку се пие еднаш трае 40 дена. Јас го пијам еднаш и за еден месец ослабев 5 кила и 9цм во обем. Но повеќе за ова во Хербалајф темата, нема смисла да се повторуваме :D
     
  2. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.654
    Допаѓања:
    95.754
    Пол:
    Женски
    Не дека не се враќа туку и стекнуваш здрави навики за исхрана. Јас сум презадоволна, ова е единствениот начин кој го знам а кој вклучува пристојна исхрана без гладување но делува навистина многу. Е сега доколку го пиеш еден месец и нагло прекинеш па им се фрлиш на тортите и хамбургерите ке ги вратиш нормално. Колку што сфатив тебе не ти се даваат пари, во тој случај пали патиките и на трчање, немаш друго чаре, а ако дома вистински ги запознаеш со производот и ќе те охрабрат да го конзумираш, нема поздрав производ од шејкот дефинитивно.
     
  3. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.654
    Допаѓања:
    95.754
    Пол:
    Женски
    И да си кажам ја за сите напитоци кои ги имам испиено во животот за слабеење. Прво водата со лимон, и обична и минерална, од еден до 7 секој ден една недела ги накачував лимоните и потоа назад да ги намалувам до еден, што добив а што изгубив, одвај 2 кила намалив а добив страшни болки во желудникот а ми кажаа сум Б крвна група сум можела да ја поднесам оваа напивка, варени круши. Потоа чаеви, сва и свакакви, добив дијареа, едвај го собрав после стомакот а откако помина дејството на чаевите добив тешка опстипација. Сега сум на шејкот Хербалајф, прочитав имал шеќери, ама ве молам какви шеќери, кој паметен Нобеловец ќе стави во напиток предвиден да го регулира нивото на шеќер во организмот еден куп шеќер. Во тој случај ја ослабев не знам како, со оглед на тоа што досега ниеден од претходно наведените напитоци не ми помогна а со шејкот ослабев 5 кила за еден месец и 9 цм во обем. Навистина не планирам да работам со Хербалајф, единствено еве вака да отварам некому очи бидејќи очигледно има навистина многу незапознаени и такви кои шират невистинити гласини, а лиценцата ја купив за да можам да си јадам поефтино, мене ми се исплати навистина, се чувствувам одлично. Да не ширам многу, како и во претходниот пост што напишав, за шејкот имаме веќе тема и таму можете да си се информирате.
    Со среќа!
     
  4. majicka

    majicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    954
    Пол:
    Женски
    - на сабајле можите една чаша млака вода,во неа една супена лајца мед и една супена лајца цимет
    - една шолја млеко,без шеќер само со едно лајче цимет
    - една чаша јогурт со едно лајче цимет
    8)
     
  5. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
  6. antihrist

    antihrist Активен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Ах јас што да пијам за да ослабам пред свадба? :)
     
  7. Ognenija

    Ognenija Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2012
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    586
    Абе луѓе, ја почнав со диета и читам секаде пишува многу вода да се пие и си пијам ја по литар ипол отприлика на ден, дури и кога не ми се пие и стомакот како на Том ми стана :|
    Да не ми се прошири желудникот случајно од водава? :wasntme:
     
  8. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    А кај да и го најдам тој ѓумбир и кељ :D иначе фала :*
     
  9. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Кељ на пазар, ѓумбир во секој супер маркет. :)

    Според мене навистина добар пијалок е секое утро во топличка (млака) вода да се раствори малку лимонов сон, една лажичка мед и малку цимет. Пијте го ова секое утро и ќе има резултати. :)
     
  10. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Еве нешто што прочитав на нет:
     
  11. lipstic

    lipstic Активен член

    Се зачлени на:
    26 август 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Напиток кој го топи салото на струкот

    Денсека лутајки по интернет страните погледнете што најдов.. па сакав да ве прашам да не пробал некој и да каже ако има резултат :)
    Со помош на едноставен напиток кој ќе ве освежи, можете да ги намалите и масните наслаги кои „сакаат“ да се соберат на клучните места на телото.Осум чаши вода се наведува како основа на секоја здрава исхрана. Без разлика дали сакаме да изгубиме килограми или да ја одржиме постоечката тежина, водата помага сите телесни функции работат без поголеми потешкотии.

    Во зависност од потребата и степенот на физичка активност, препорачаната количина може да се менува, а овошјето и зеленчукот кои во себе содржат висок процент на вода како лубеницата и компирот исто така допринесува за нејзино достигнување.

    За овој најздрав напиток да биде уште поблаготворен и ефективен при губењето на килограмите, нутриционистката Синтија Сас осмислила напиток кој ја намалува подуеноста и го подобрува варењето.

    Освежувачката „саси вода“ не е еден од оние невкусни и непријатни мешавини кои ќе мора да ги испиете со затнат нос. Покрај тоа што ќе ве разбуди, ќе го освежи и вашето тело и темелно ќе го исчести од внатре.



    Саси вода:

    - 8 чаши вода

    - 1 кафена лажица рендан корен од ѓумбир

    - 1 свежа краставица, излупена и исецкана на тенки кришки

    - 1 лимон исецкан на кришки

    - 12 листови нане

    Состојките помешајте ги со водата. Оставете преку ноќ да отстои за да испуштат арома, па конзумирајте го во текот на следниот ден. Осум чаши распоредете ги во текот на денот.

    Овој напиток нема да направи чуда, но со умерена исхрана поделена на пет помали оброци, редовна физичка активност, вашиот струк ќе стане потенок, а стомакот рамен без ниту еден ден гладување.
     
    На macence4 и Jule.Sk им се допаѓа ова.
  12. astra20

    astra20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    42
    напиток кој го топи салото на струкот

    Го пијам веќе една недела.Мнооогу е освежувачки.Го праам со 2 л вода (8 Чаши) ама го пијам на два дена.Пазам на исхрана ,вежбам по 30 мин на ден.Ептен ми е погоден за топливе денови. За една недела долниот дел од стомахот го намалив за 4 цм,струкот за 2цм.Неможам да кажам дека е баш од напитокот ама се заедно делува :)
     
    На EmGreen му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Mrs.Bass

    Mrs.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    897
    Допаѓања:
    7.317
    напиток кој го топи салото на струкот

    нане свежо кај да најдам ? а ѓумбир мелен мислам има во тинексот?м? :)
     
  14. astra20

    astra20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    42
    напиток кој го топи салото на струкот

    Нане свежо има на пазар 15 денари е китка :) ,само чувај те го во фрижидер да не се исуши топло е бајаги.Ѓумбир имаш и пакуван во сите маркети,јас го земав од Биона , има и пакуван и рефус :) .
     
    На Mrs.Bass му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Корен од ѓумбир се продава? Затоа што вели рендан корен од ѓумбир.

    А овој пакуваниов како изгледа и која е цената?
     
  16. babymama

    babymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    225
    а не можеш да дадеш подетална информација за тоа што имаш читано? :)
     
  17. EmGreen

    EmGreen Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    189
    Lets bring this forgotten topic back to life!

    Баш читав за истава Sassy вода и кога гледам и тука е спомната :D Баба Меца изгледа продолжи да спие и летово па тек сега го дознавам рецептот. Не боли да се проба. Планирам да почнам да ја пијам од задутре... секако ако успеам утре да најдам корен од ѓумбир... :tmi:

    Туку тие што веќе сте почнале да ја користите - има резултати? Задоволни? Освен astra20, она си пишала. Ќе си се измерам и јас утре :)
    And more important дали ќе има ефект ако наместо корен (ако не најдам) употребам рендан/прашкест/зачинест во ќесиче што се продава ѓумбир?
    Онака дискутабилно.... бездруго ќе ја пробам :)

    Се за лепота со што е можно помалку труд yeaaahhh [​IMG]



    ...се шалам, ќе вежбам [​IMG]
     
  18. gagic

    gagic Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    62
    Ја читав темава па ако мозе некој да ми одговори колку лажици гјумбир да стаам бидејки имам само во прав а таму писува свеж ? :)
     
  19. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Зелен чај... ако одиш да го береш на планина!!
     
  20. nenamk

    nenamk Активен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Здраво девојки
    Сакав да прашам дали ѓумбирот(во прав) вас целосно ви се раствора? веке втора недела го пијам ова но ѓумбирот ми се таложи и малку ми е грозно кога го пијам тоа. Дали треба да го сменам? уште немам некои видливи резулти освен тоа што многу често одам во тоалет :) ама ќе бидам упорна