1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пијанки

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од mar17, 30 октомври 2010.

 1. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  107
  Со моето друштво еднаш во викендот одиме во кафана или преку еден викенд,за да си го направиме меракот,да се напиеме и почастиме.Најчесто пиеме вино ама во одредени количини,значи никако опивање,поготово затоа што сме женско друштво.. и по некое машко :lol:
  Практикуваме кафана,ама последниве неколку недели ми се одвраќа одењето во кафана затоа што прво што приметувам се собрале 16 годишни девочиња,порачале 3-4 шишиња вино и се налеваат како да не виделе...Потоа пијано ја напуштаат кафаната и одат во дискотека и таму продолжуваат со пиење...Искрено изгледаат бедно и мизерно,без достоинство..

  Колку често одите на пијанки и што подразбирате под овој поим?
  Што прво ви паѓа во очи влегувајќи во кафаната,меаната,кафичот...?
  Со кој практикувате да одите,женско друштво или мешано ?
   
 2. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Не се собираме многу често, само кога има повод. Не одиме по кафани туку се собираме кај некоја другарка или другар што таа вечер е сам/а дома. Се собираме само женско друштво а понекогаш и мешано (зависи од поводот). Пиеме само пиво, а понекогаш и вотка (ја сечеме). Секогаш сме пиеле во одредени количини и пазиме како се однесуваме (ако испиеме малку повеќе но ретко се случува тоа).
   
 3. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Порано почесто, многу често. :D
  Сега и не толку многу.
  Во кафана прво гледам кој има, што народ се збрало, обрнувам внимание на музиката и каде е нашата маса.
  Одиме мешано друштво, дури и повеќе машки сигурно, така што секој пат пола и више од собраното е пијано. :D
   
 4. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  213
  Додека бев средношколка излегував со друштвото во парк и пиевме, некогаш и пред свирка ќе пиеме и така, ама сега тоа слабо...
   
 5. veronikaveronika

  veronikaveronika Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2011
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  132
  Хмм...кафани :^)
  Во наше време- се собиравме по дома, во парк или негде низ на клупа, пред продавничка :lol: и таму си пивнувавме. Башка и поевтино ни беше од налевање по кафичи.Ама тогаш важеа поинакви закони, без проблем се купуваше и вино и пиво и вотка по 21ч. А после тоа на журка :rock: :rock:
  За пиење по кафани, па уште и певаљка, ми делува :drunk: :drunk: :drunk: - ај ке речам патетично.
  Инаку да-дефинитивно сум за пијанка, посебно со женско друштво. А со оглед на тоа што поодамна не сум пиела од и од 2 пива-ке летнам :rock:
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Ми се чини подостарев за пијанки. Пред три години некаде секој викенд организиравме со друштвото, ама сега некако не ми е по мерак. Кога ќе видиш девојчишта пијани е многу грда слика :x
  Инаку читам нешто кафани ова-она... за мене пијанка е кога ќе се собереме друштво некаде надвор, во природа, во парк (иако сега тоа е скоро невозможно: поради новите закони полицајците не‘ ловат на невидено) или евентуално кај некого дома, ако е сам/а. Си купуваме пиење (се разбира пред 19 часот :lol: ), обавезно и грицки или ако сме дома приготвуваме нешто и се веселиме до миле волје.
   
 7. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  213

  Еј ќути, порано друго беше времето, а сега мислам од 5то одд. се пијанчат, излегуваат полуголи по дискотеки ау, катастрофа :?: и тоа што викаш со цајканиве, нас пред нос ни го истурале пивото :o А сега исто си потпивнувам јас ама не до крај да не можам да стојам што се вика... :) :rock:
   
 8. BubeFeminka

  BubeFeminka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  порано во тинејџ годините се собиравме секој викенд и пиевме како лудиии, еееј алкохоличарка колку само алкохол имам испиено во животот....црниот дроб ќе ми фати цироза :D :D :D :D но сега веќе по ретко, не дека не пиеме веќеее, ама мислам дека малце пораснавме за да продолжиме со детските понашања...тетеравење по улици, повраќање, лигавење... :puke:
   
 9. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  225
  Леле кога бев во средно училиште,па и 1-ва или 2-ра на факултет излегувавме многу како по дискотеки,кафичи секаде и знаевме да се опиеме добро и паќаа разни заебанции.Но,тоа траеше негде околку четири години.Додуша и сега со добро друштво знам да се напијам неколку чаши алкохол ,но со мера. :lol: :lol:
   
 10. MalataNena

  MalataNena Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  181
  Омилена работа со другарките...седнуваме по дома и пуздер се праиме барем 3 пати годишно...мора и тоа да има :D
   
 11. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.647
  Најомразеното нешто на мајка ми и на него.
  Куплерај, што вика мама :lol:

  Често се збираме на вакви пијанки, често се опијануваме и правиме глупости. Што е најжално, често по овие пијанки излегуваме во јавност :tmi:
  Една или еден ќе се опие, сите го мкнат. До сега немало некои поголеми бруки во јавноста, ама меѓу нас и тоа како... :$
  Знаеме убаво да си поминуваме. И кога сме со машки и кога сме само ние :drunk:

  добро де, има некогаш и досадни пијанки, ама тоа се зависи од друштво :)
   
 12. Lily52

  Lily52 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  36
  На нова година се опијеа моите другарки :) но јас и мојата др другарка не
   
 13. lady11

  lady11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2013
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  72
  Mногу ретко :drunk:
   
 14. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.755
  Допаѓања:
  61.043
  Ја пронајдов темева, па да го кажам моето мислење...
  Спагам во категоријата на луѓе (најверојатно многу мала!!!) кои никогаш во животот не се опијаниле, никогаш не испиле ниту една чаша алкохол. Не дека не сум пробала алкохол, но ниеден вид не ми се допаднал - пиво, вино, жестоки пијалоци... Па затоа, едноставно пијам само сок и вода!!! Некои мои пријатели ме убедувале - напи се малку, само за да наздравиш, но јас сметам дека тоа не сум ЈАС и дека може да се наздрави и со сок. Така ги воспитувам и моите синови (24 и 16 години) - за се во животот треба да се биде умерен!!!
  Се ближи Нова Година, па сликата на пијани млади луѓе по улиците ме ужаснува. Мој апел до сите ФЕМИНКИ - пијте алкохол во ограничени количини, за добро расположение и убава забава треба да се биде трезен!!!
   
  На vinozito1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.239
  Допаѓања:
  77.061
  Пол:
  Женски
  Ретко, во кафани не одиме, кога излегуваме тогаш излегуваме во некој клуб без претходно да се запиеме некаде. Ако организираме пијанка тогаш тоа е пијанка во студентскиот дом со тамошното друштво.