1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пијан човек, е искрен човек?!

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од svetle333, 15 мај 2013.

 1. svetle333

  svetle333 Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2013
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  4
  :?: што мислите колку е вистина ова? :drunk: Дали во тој момент ги искажувате чуствата,полесно ви е отколку во трезна состојва ..... или сепак од пијаниот бега и будалиот , па под дејство на алкохол се трескаат само глупости? :x :drunk:
   
 2. dharma03

  dharma03 Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  18
  Па да, според мене пијан човек е поопуштен, не мисли на последици - а тоа го прави поискрен
   
 3. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.750
  Пол:
  Женски
  јас искрено не сум се опијанала никогас :^) а за други мислам дека секој е разлиЧен има некој сто се опуста онака и кажува глупости,некој доколку го прасувас несто би ти ја кажал цела вистина,некој е онака прави бејли сто се рекло :^) мое мислење :)
   
 4. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.139
  Допаѓања:
  84.780
  Пол:
  Женски
  Пијан човек е одвратен човек!
   
  На Lovely93, Umbrella22, Anja98 и 6 други им се допаѓа ова.
 5. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  Пијаниот човек можеби би кажал работи што доколку е трезен не би ги кажал но сепак...не треба да претерува. Ако е пијан - не е будала :)
   
 6. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  Не е така. Не значи дека пијаниот човек секогаш ја кажува вистината. Ако е така тогаш како ги правдате машките кога изневеруваат додека се пијани? Пијани биле,незнаеле шо праеле,не сакале тоа да го направат. Ако ме сваќате што сакам да кажам :)

  Кога си пијан,едноставно се глупираш,толку. Нема филозофија.
   
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.317
  Пол:
  Женски
  Така е. Пијаниот секогаш ја кажува вистината, која не би се осмелил да ја каже доколку не е пијан.
   
 8. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  334
  Пијан човек е искрен човек, па не би рекла само се чувствува по опуштено да ги напраи оние работи за кои нема храброст
   
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.037
  Допаѓања:
  77.365
  Пол:
  Женски
  Пијаниот човек е слаб човек и тоа слаб не се однесува на неговата физичка градба појава во никој случај.
  И далеку е од искрен, никако не би го нарекла искрен тој кој во ваков момент на слабост несвесно го одврзува јазикот ја „испушта“ вистината.
  Не се работи ниту за опуштеност - слабост, слабост е во прашање.
   
 10. vinozito1

  vinozito1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  3.414
  Пијан човек, нема ни ч од човек .Тоа не е воопшто човек , туку е сосем нешто друго. :devil:
   
 11. V.e.n.e.r.a

  V.e.n.e.r.a Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2013
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  17
  Пијан човек го кажува ја кажува вистината,работи што не би ги кажал ако е трезен.
   
 12. VIN.diesel

  VIN.diesel Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  420
  Порано мислев дека е така но дефинитивно сум се лажел .Пијаниот човек не размислува (збориме фаза на пијанство каде што се контролира себеси ).Алхохолот си го прави своето донекаде но не значи дека ке ја искаже искреноста.Мислам дека пијаниот само кажува она нему што му одговара ,она во он што се пронаоѓа.Не секогаш е реален ,зависно од карактерот на човекот некој е пр агресивен и гледа да се вмеша во проблеми ..Некој е весел и сака само некаква забава .Никако неможам да разјаснам зосто пијаните палат цигара (зборувам) за оние што во животот не запалиле воопшто ,ги мразат презираат цигарите :^) .Каде е тука нивносто ЈАС,искреноста пред себеси дека несакаат цигари .Изговорот наредниот ден после тортурата на заебанции на нивна сметка е дека биле пијани :geek: .
  Чувствата се преувеличуваат ,одат од крајнот во крајност но никогаш пијаниот нема да биде искрен .Ке се искаже низ призма (задоволување на својот карактер,потреби и чувства) .Доколку не успее -ПИЈАН е ! |(
   
  На ariela09 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. jEwElRy

  jEwElRy Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2013
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  211
  Ихии, и те како е поискрен. Само сакам ониие што ме мразат, а се прават дека ме сакаат, еден ден да се опијанат па се’ да ми кажат во лице :devil: . :lol:
   
 14. 1covek

  1covek Активен член

  Се зачлени на:
  13 август 2013
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  6
  Не пијам од кога го видов топиков „Пијан бил и правел глупости, што не ограбел банка ако бил пијан“
   
 15. peterpan30

  peterpan30 Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2013
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  6
  од пијаниот и будалата бега не џабе се рекло можеби некој да но некој не комплетно кога човек е начукан пијан земја не му функционира мозокот така да тој може све нешто да кажи и да не држи место тоа е како резултат на прелетани мисли без контрола во неограничениот број комбинации на играта ЖИВОТ
   
 16. lana.del-rey

  lana.del-rey Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.305
  Па незнам баш.. зависи кој.. :?:
   
 17. sweet...love

  sweet...love Активен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2013
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  15
  Јас мислам дека пијаниот човек секогаш ја зборува вистината. :)
   
 18. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.535
  Допаѓања:
  6.163
  Пол:
  Женски
  Пијаниот секогаш ја зборува вистината...
   
 19. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.379
  Допаѓања:
  19.148
  Во виното е вистината, и тоа како! Апсолутно се согласувам со напишаното :)
   
  На sweet...love му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  2.508
  Пол:
  Женски
  Одбегнувам алкохол, не знам кога последен пат сум се опијанила или пак, воопшто сум пиела но, сепак, два-три пати во животов сум била пијана. Од лично искуство можам да кажам дека пијаниот (во случајов јас) не е искрен човек. Сакам да кажам дека истото го кажувам и пијана и трезна. Не ми треба поголема количина алкохол во организмот за да ја кажам вистината, едноставно се контролирам, па колку и да сум пијана и да не можам да одам.. Што знам, ми се чини дека и тогаш кога сум била пијана повеќе сум внимавала што кажувам..