1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пијан човек, е искрен човек?!

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од svetle333, 15 мај 2013.

  1. svetle333

    svetle333 Активен член

    Се зачлени на:
    10 март 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    4
    :?: што мислите колку е вистина ова? :drunk: Дали во тој момент ги искажувате чуствата,полесно ви е отколку во трезна состојва ..... или сепак од пијаниот бега и будалиот , па под дејство на алкохол се трескаат само глупости? :x :drunk:
     
  2. dharma03

    dharma03 Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2013
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    18
    Па да, според мене пијан човек е поопуштен, не мисли на последици - а тоа го прави поискрен
     
  3. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    јас искрено не сум се опијанала никогас :^) а за други мислам дека секој е разлиЧен има некој сто се опуста онака и кажува глупости,некој доколку го прасувас несто би ти ја кажал цела вистина,некој е онака прави бејли сто се рекло :^) мое мислење :)
     
  4. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.686
    Допаѓања:
    98.006
    Пол:
    Женски
    Пијан човек е одвратен човек!
     
    На Lovely93, Umbrella22, Anja98 и 6 други им се допаѓа ова.
  5. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    Пијаниот човек можеби би кажал работи што доколку е трезен не би ги кажал но сепак...не треба да претерува. Ако е пијан - не е будала :)
     
  6. ariela09

    ariela09 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    1.765
    Не е така. Не значи дека пијаниот човек секогаш ја кажува вистината. Ако е така тогаш како ги правдате машките кога изневеруваат додека се пијани? Пијани биле,незнаеле шо праеле,не сакале тоа да го направат. Ако ме сваќате што сакам да кажам :)

    Кога си пијан,едноставно се глупираш,толку. Нема филозофија.
     
  7. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Така е. Пијаниот секогаш ја кажува вистината, која не би се осмелил да ја каже доколку не е пијан.
     
  8. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Пијан човек е искрен човек, па не би рекла само се чувствува по опуштено да ги напраи оние работи за кои нема храброст
     
  9. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Пијаниот човек е слаб човек и тоа слаб не се однесува на неговата физичка градба појава во никој случај.
    И далеку е од искрен, никако не би го нарекла искрен тој кој во ваков момент на слабост несвесно го одврзува јазикот ја „испушта“ вистината.
    Не се работи ниту за опуштеност - слабост, слабост е во прашање.
     
  10. vinozito1

    vinozito1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2013
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    3.417
    Пијан човек, нема ни ч од човек .Тоа не е воопшто човек , туку е сосем нешто друго. :devil:
     
  11. V.e.n.e.r.a

    V.e.n.e.r.a Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2013
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    18
    Пијан човек го кажува ја кажува вистината,работи што не би ги кажал ако е трезен.
     
  12. VIN.diesel

    VIN.diesel Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    420
    Порано мислев дека е така но дефинитивно сум се лажел .Пијаниот човек не размислува (збориме фаза на пијанство каде што се контролира себеси ).Алхохолот си го прави своето донекаде но не значи дека ке ја искаже искреноста.Мислам дека пијаниот само кажува она нему што му одговара ,она во он што се пронаоѓа.Не секогаш е реален ,зависно од карактерот на човекот некој е пр агресивен и гледа да се вмеша во проблеми ..Некој е весел и сака само некаква забава .Никако неможам да разјаснам зосто пијаните палат цигара (зборувам) за оние што во животот не запалиле воопшто ,ги мразат презираат цигарите :^) .Каде е тука нивносто ЈАС,искреноста пред себеси дека несакаат цигари .Изговорот наредниот ден после тортурата на заебанции на нивна сметка е дека биле пијани :geek: .
    Чувствата се преувеличуваат ,одат од крајнот во крајност но никогаш пијаниот нема да биде искрен .Ке се искаже низ призма (задоволување на својот карактер,потреби и чувства) .Доколку не успее -ПИЈАН е ! |(
     
    На ariela09 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. jEwElRy

    jEwElRy Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2013
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    244
    Ихии, и те како е поискрен. Само сакам ониие што ме мразат, а се прават дека ме сакаат, еден ден да се опијанат па се’ да ми кажат во лице :devil: . :lol:
     
  14. 1covek

    1covek Активен член

    Се зачлени на:
    13 август 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    6
    Не пијам од кога го видов топиков „Пијан бил и правел глупости, што не ограбел банка ако бил пијан“
     
  15. peterpan30

    peterpan30 Активен член

    Се зачлени на:
    26 август 2013
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    6
    од пијаниот и будалата бега не џабе се рекло можеби некој да но некој не комплетно кога човек е начукан пијан земја не му функционира мозокот така да тој може све нешто да кажи и да не држи место тоа е како резултат на прелетани мисли без контрола во неограничениот број комбинации на играта ЖИВОТ
     
  16. lana.del-rey

    lana.del-rey Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2013
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.300
    Па незнам баш.. зависи кој.. :?:
     
  17. sweet...love

    sweet...love Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2013
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    15
    Јас мислам дека пијаниот човек секогаш ја зборува вистината. :)
     
  18. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Пијаниот секогаш ја зборува вистината...
     
  19. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.021
    Во виното е вистината, и тоа како! Апсолутно се согласувам со напишаното :)
     
    На sweet...love му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    3.216
    Пол:
    Женски
    Одбегнувам алкохол, не знам кога последен пат сум се опијанила или пак, воопшто сум пиела но, сепак, два-три пати во животов сум била пијана. Од лично искуство можам да кажам дека пијаниот (во случајов јас) не е искрен човек. Сакам да кажам дека истото го кажувам и пијана и трезна. Не ми треба поголема количина алкохол во организмот за да ја кажам вистината, едноставно се контролирам, па колку и да сум пијана и да не можам да одам.. Што знам, ми се чини дека и тогаш кога сум била пијана повеќе сум внимавала што кажувам..