1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пијопол - Друштвена игра 18+

Дискусија во 'Слободно време' започната од honey-bunny, 10 декември 2014.

 1. honey-bunny

  honey-bunny Нов член

  Се зачлени на:
  3 април 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  8
  Случајно на Facebook ми се појави реклама од играва, која според информациите на фан страна треба деновиве да биде пуштена во продажба. Ми се чини добри домашни забави ќе паднат зимово
  хихи

  https://www.facebook.com/pijopol

  10484942_314333535426615_4072180319192505629_n.jpg
   
  На Mr.Lover, КикиМаус, realGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.360
  Допаѓања:
  5.836
  Јa имa некoј игрaвa дa спoдели искуствa прaвилa,слики;)
   
 3. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.518
  Пол:
  Женски
  Ја имам играно и многу е интересна. Некои карти од тема секс се претерани, ама среќа не ми се паднале до сега. :D Совет: играјте ја со некој послаб алкохол. :rofl:
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.360
  Допаѓања:
  5.836
  Има ли некој хуман во ЛП да ми ги напише картичките?:sweat::wasntme:
   
 5. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  657
  Допаѓања:
  2.115
  Пол:
  Женски
  Од каде може да ја купиме и колку пари е да не знае некој?
   
 6. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  2.603
  Пол:
  Женски
  Има на фб една страна се вика Купи од дома таму ја продаваат за цената не ми текнува
   
 7. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.472
  Допаѓања:
  155.073
  Пол:
  Женски
  http://pijopol.mk/?product=пијопол
  Сега гледам поевтина е од пред два месеци кога планиравме да ја земаме со друштвото.
  Не знам дали можи да се најди низ продавници, само за овде знам. @CrAzZyYy
   
  На CrAzZyYy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  657
  Допаѓања:
  2.115
  Пол:
  Женски
  дада, баш и јас видов вчера, мора да ја земам во скоро фала ти многу :D
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.951
  Допаѓања:
  75.607
  Пол:
  Женски
  Јас сакам да ја играм ама не можам да најдам соодветно друштво за ова :| :D
  Ај ќе биде еден ден.
   
 10. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  64
  Со мене ајдеее :rofl: и имам такви другарки :yawn:
   
 11. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.300
  Допаѓања:
  18.044
  Пол:
  Женски
  Ејј и јас сакам. :D
  А инаку, знае некој да сподели какви сѐ правила/картички има?
   
 12. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  12.551
  Пол:
  Женски
  Дали сеуште има да се купи играва на интернет? Ми треба итно за на одмор :D И дали може двајца да играат или мора повеќе? :?:
   
  На Alex99 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sagittarius989

  sagittarius989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  318
  Пол:
  Машки
  Ако му потреба на некој играч нека пише :) :) :)
   
 14. Lolo5

  Lolo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2017
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  796
  Пол:
  Женски
  Се продава уште ова?
   
 15. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.866
  Допаѓања:
  14.221
  Пол:
  Женски
  и јaс би сaкaлa дa јa прoбaм игрaвa се прoдaвa ли уште?
   
  На Mr.Lover, sagittarius989, Lolo5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Mr.Lover

  Mr.Lover Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  1.028
  Пол:
  Машки
  се продава :D
   
 17. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.866
  Допаѓања:
  14.221
  Пол:
  Женски
  epa kade moze da ja najdam? :)
   
 18. Mr.Lover

  Mr.Lover Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  1.028
  Пол:
  Машки
  сум ја видувал во продавници за играчки
   
 19. Lady_021

  Lady_021 Активен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2017
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  kade mozam da ja najdam ? na net moze da se igra ?
   
 20. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.163
  Допаѓања:
  23.019
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам играно, жени бевме поќето ,али не со тие правила баш баш како што е во картичките пошто има некои ептен од ептен, ги прескокнувавме тие, студентски денови беа тоа :rofl: Ако ја играте спремете се на многу пиење, глава не можевме да крениме 2 дена, пошто има картички кај што ќе треба на екс цела чаша, 2 голтки 3 голтки и така натака...
  Знам се сеќавам дека ходникот требаше да го одам на една нога али не успеав за жал....:rofl::$
   
  На Annora му/ѝ се допаѓа ова.