Планетариум

Дискусија во 'Слободно време' започната од blonde_supergirl, 29 октомври 2016.

 1. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.116
  Пол:
  Женски
  Здраво Феминки... Ќе одам за Скопје утре, па ќе посетам неколку места, како зоолошката и Луна паркот. Што се однесува на Планетариумот, еднаш се јавив и ми кажаа дека треба да се собере група од околу 20 члена, па она што ме интересира е дали луѓево се интересираат за астрономија, за да тие групи се прават често (доколку се прават често)? Значи ете да пројавам желба за да одам утре, за колку дена се собира една група? Или треба да се чека посета заедно со ученици?
  Инаку, како е внатре? Простете доколку ја има темава на форумов, ако ја има, би сакала линкче до неа зошто јас неможев да ја најдам. Поздраввв :f::f::$