1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Планирам да си ја купам книгата...

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од blonde_supergirl, 4 јануари 2018.

 1. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.132
  Пол:
  Женски
  Не видов ваква тема па ја отворив со цел да си кажеме што ни е во план да купиме. Јас ќе ја купам Петар Пан од Бери, на англиски илустрирана, Дневниците на Силвија Плат планирам и нешто од Анаис Нин. А и биографијата од Волт Дизни. Секако, кога ќе стојам подобро со финансии. А вие?!
   
  На elimkd и Someonespecial им се допаѓа ова.
 2. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.578
  Допаѓања:
  6.345
  Во последно време сум ориентирана исклучиво кон поезија. Така што, во план ми се да ги купам сите збирки поезија на Буковски, т.е сите што можам да ги најдам овде. Ама зошто тие се троа поскапички ги оставам за понатаму, утре може да земам нешто од Никола Маџиров, а после се мислам и за Игор Исаковски.
   
  На blonde_supergirl и Someonespecial им се допаѓа ова.
 3. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.132
  Пол:
  Женски
 4. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.915
  Допаѓања:
  48.042
  Пол:
  Женски
  дамата со камелии
  Десеттата симфонија
   
  На toogood, blonde_supergirl и carangigia им се допаѓа ова.
 5. Reader00

  Reader00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2017
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  105
  Пол:
  Женски
  Пауло Коелјо - Вероника реши да умре
   
  На mira.mira, Coco31, Asistentkа и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.780
  Допаѓања:
  157.116
  Пол:
  Женски
  Сакам да ги земам the home editions од Хари Потер. Има една од 2017, една сега Јуни/ Јули ќе излези. Со Слидеринска тема.
   
  На toogood и blonde_supergirl им се допаѓа ова.
 7. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.132
  Пол:
  Женски
  Во понеделник си ги порачувам “Човекот со железната маска“ и “Тројцата мускетари“ од Александар Дима!!
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 8. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.132
  Пол:
  Женски
  Сопругот ми ја порача вчера од купикнига “Гордост и предрасуда“ од Остин. Филмот многу ми е допаѓа, оној со Кира Најтли. Горда и со предрасуди, тој навидум арогантен и таговен, многу ми се интересни нивните надмудрувања. Целата сценографија и костимографија ми се прекрасни. Се надевам книгата нема да разочара. Инаку во моите дома најдов една од Дима, “Лејди Хамилтон“, ретко негово дело, печатено во 40те, а сум го зела од библиотеката на чичко ми кога тој почина. Интересна книга, со развој на ликовите сега засега, па ќе ја видам понатаму.
   
 9. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  929
  Допаѓања:
  896
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.780
  Допаѓања:
  157.116
  Пол:
  Женски
  Планирам да си купам месецов книги, ретко сакам да планирам, повеќе сакам да одам на местото и да одберам ама во Џамбо избор нема голем и ништо ми нема око фатено, има уште Просветно Дело релативно нова книжара во која немам влезено и другар ми кажа дека имало книги, па ќе видам и таму. Каде на друго место во Битола можам да најдам книги? На македонски или англиски.
   
 11. MeckaCia

  MeckaCia Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2016
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.437
  Пол:
  Женски
  Планирам да ја купам Снеговитре на љубовта од Нермин Безмен но не знам каде да ја најдам дали ја има во Матица
   
 12. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.535
  Допаѓања:
  37.499
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На *Ench@nted* му/ѝ се допаѓа ова.
 13. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.915
  Допаѓања:
  25.241
  Пол:
  Женски
  Штотуку ја открив Лусинда Рајли, односно ја прочитав книгата Сенки од минатото и сега сакам да си ја купам било која од неа, со надеж дека и другите и се вака добри.
   
 14. mira.mira

  mira.mira Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2016
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  7.256
  Sakam da ja kupam Lolita no ne mozam da ja najdam.
   
 15. WarriorMind

  WarriorMind Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2018
  Пораки:
  439
  Допаѓања:
  6.767
  Пол:
  Женски
  Снеговите на љубовта
   
 16. khaleesi♥

  khaleesi♥ Нов член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Сакам да ги купам сите книги од сетот Game of thrones. Места од каде би можела да ги купам (не од интернет) и колкава е цената?
   
 17. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.165
  Допаѓања:
  199.929
  Пол:
  Женски
  Академска Книга ако сакаш на англиски, 2800 е сетот од пет книги. А ако сакаш на македонски, да провериш во Топер, ама не знам цена.
   
  На khaleesi♥ му/ѝ се допаѓа ова.
 18. AnnabelLee

  AnnabelLee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  362
  Пол:
  Женски
  Трилби...
  Црн нарцис

  фавс ќе ми бидат, чувствувам.
  Исто и неколку трилери.
   
 19. WarriorMind

  WarriorMind Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2018
  Пораки:
  439
  Допаѓања:
  6.767
  Пол:
  Женски
  Понекогаш лажам
   
 20. AnnabelLee

  AnnabelLee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  362
  Пол:
  Женски
  "Trilby"
  "Tomorrow's Eve"
  "Black narcissus"
  "The egoist"
  "Thais"
  sve ce da bude na angliskom :D