Планиран или спонтан секс?

Дискусија во 'Секс' започната од Theodora, 26 февруари 2011.

 1. Denna

  Denna Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  87
  доста испланирано и ограничено ни е времето за гледање,па и сексот е речиси секогаш таков....Тоа е,шо да праиш,обврски...работи..
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  292
  какво планирање веке си знаеме секоја вечер обавезно (едино кога е трета нема) а непланирано е тоа преку ден (бидејки се случува и тоа)
   
  На Joanna_ и Petar80 им се допаѓа ова.
 3. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.273
  Допаѓања:
  21.953
  Било каков. И едниот и другиот со вистинската личност се топ!! :P :inlove:
   
  На Petar80 и unhappyy им се допаѓа ова.
 4. Antonija123

  Antonija123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  71
  Нема ништо подобро од спонтан секс со партнерот, ма нема ништо подобро од спонтаност во секој поглед, не сакам планирање, не е толку возбудливо и интересно
   
  На Hapburn Audrey и mili4ka123 им се допаѓа ова.
 5. NEA

  NEA Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  411
  Пол:
  Женски
  Сакам кога имам планиран секс, значи знаеш што те чека и цело време на некој начин тука ти е паметот, но сакам и кога имам спонтан секс, возбудливо и неочекувано, полно со страст.
   
 6. aruba

  aruba Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Ммммммм некако најдобро ми е доаќа кога планираме... односно кога нема да се видиме неколку дена и цело време планираме како и што ќе биде и скоро секогаш излегува според планот. Само малку ми е криво што тогаш немаме време за многу многу романтики туку дирекно одиме кон целта.
  Не е лошо кога ќе дојде и така одненадеж, понекогаш и двајцата како да не го сакаме тоа да ог направиме, но одкако ќе го направиме е прекрасно. :)
   
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.882
  Допаѓања:
  51.970
  Пол:
  Женски
  Повеќе сум за планиран.
   
 8. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.366
  Пол:
  Машки
 9. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.334
  Допаѓања:
  119.356
  Пол:
  Женски
  Спонтан ... коа сме планирале или гости иделе па сме заседнале и ни се спиело коа си заминале, или сме излегле па коа сме се вратиле ни било до секс што од изморреност што од алкохолот
   
 10. Hapburn Audrey

  Hapburn Audrey Активен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
 11. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.116
  Пол:
  Женски
 12. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.893
  Допаѓања:
  20.358
  Пол:
  Женски
  Ние живееме на 3-тиот спрат на куката , се дешава , особено во последно време , да сме на 1-виот спрат , односно кај свекор ми и свекрва ми , да сме сами у соба , и ке си се мазиме и бакнуваме , а на овој му е доволно само еден дирти поглед и господинот се буди , па непланирано завршаваме работа у wc :$ исто еднаш тргнати за на гости кај моите , си завршивме работа у кола ( а моравме да го продолжиме патот неколку километри плус за да излеземе од населеното место ) :D . Штознам и спонтаниот и планираниот си имаат свои доблести и свои маани :)
   
  На Dadusicka, Hristov и Petar80 им се допаѓа ова.
 13. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.500
  Допаѓања:
  44.631
  Пол:
  Машки
  Битно е да е убав Секс
   
  На MilaP и SummerGirl им се допаѓа ова.
 14. Скопјетесакам

  Скопјетесакам Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  9.198
  Зависи од ситуација :D
   
 15. flavor

  flavor Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  235
  Planiran seks mi lichi na neshto ko da ide nekoj u bordel na zakazhan termin, taka da sum za spontan poishe.
   
  На Dadusicka и joy1 им се допаѓа ова.
 16. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.812
  Допаѓања:
  139.760
  Нема ништо подобро од спонтаноста:inlove:
   
  На SrceKameno, Згодно Момче, КикиМаус и 6 други им се допаѓа ова.
 17. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.500
  Допаѓања:
  44.631
  Пол:
  Машки
  Си се омрсила тии спонтано затоа си со таква мисла.
   
 18. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.116
  Пол:
  Женски
  Vo pravo si (y)
   
 19. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.812
  Допаѓања:
  139.760
  Јас сум секогаш со спонтани мисли :lol:
   
  На Згодно Момче, КикиМаус, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  294
  Пол:
  Женски
  Секогаш сексот ни е планиран
   
  На SrceKameno му/ѝ се допаѓа ова.