Планиран или спонтан секс?

Дискусија во 'Секс' започната од Theodora, 26 февруари 2011.

 1. Joanna_

  Joanna_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2018
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  535
  Пол:
  Женски
  Планираме секогаш. Не живееме заедно па затоа планирама или кога е тој сам дома или јас.
   
 2. Dr.G

  Dr.G Активен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2018
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Машки
  Spontan I bez obvrski najuvbavo.Uste da najdam takva sto ke saka takov sex bi bilo super :)
   
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.257
  Допаѓања:
  157.251
  Планиран.
  Договорен барем една недела унапред.
  Договор заверен кај нотар, во присуство на, барем, тројца сведоци.
   
  На Desi1991k, cavalli, Lolo5 и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  1.946
  Пол:
  Женски
  Планиран но воопшто не е добро така. Да се договараш за секс бе (facepalm), ама морам така поинаку не можи не е до мене
   
 5. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.323
  Допаѓања:
  53.824
  Пол:
  Женски
  Спонтаното е најубаво:inlove:
   
  На Роберт 7, diskreten32, Petar80 и 3 други им се допаѓа ова.
 6. star83

  star83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  239
  Kombiniran.
   
  На cavalli и pharmacy им се допаѓа ова.
 7. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.649
  Допаѓања:
  19.355
  Пол:
  Женски
  Спонтано
   
 8. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.186
  Допаѓања:
  49.739
  Пол:
  Женски
  Го обожавам спонтаниот најубав ми е :inlove:
   
  На diskreten32, Роберт 7 и Desi1991k им се допаѓа ова.
 9. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.498
  Допаѓања:
  25.478
  Пол:
  Женски
  Планиран си шваљер, реедовен со сопруг, спонтан со нов шваљер:rofl:

  сите се убави на посебен начин:$
   
  На LoneWolfGuy, hunter26, Роберт 7 и 5 други им се допаѓа ова.
 10. mira.mira

  mira.mira Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2016
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  5.548
  Sekakov I sekade samo so ljubov .
   
  На Dadusicka и baba Rada им се допаѓа ова.
 11. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.962
  Допаѓања:
  50.008
  Пол:
  Машки
  Секс е секс, ако правилно го практикуваш секако ќе биде убав:rock:
   
  На Desi1991k му/ѝ се допаѓа ова.
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.498
  Допаѓања:
  25.478
  Пол:
  Женски
  Ај објасни ми правилно практикување:?:
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 13. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.962
  Допаѓања:
  50.008
  Пол:
  Машки
  Кога ќе дојдеш на кафе;):rofl: се зезам, кога ќе уживаш у него де а не ради реда да е..
   
  На Milobebence и baba Rada им се допаѓа ова.
 14. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.346
  Допаѓања:
  5.657
  Пол:
  Машки
  John know nothing Snow.


  Иначе на темава, планиран.
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 15. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.962
  Допаѓања:
  50.008
  Пол:
  Машки
  Ти моја фамилија беше, не биди предавник сеа
   
  На baba Rada и Stark им се допаѓа ова.
 16. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  976
  Пол:
  Женски
  Почесто планиран.
   
  На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
 17. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.894
  Допаѓања:
  12.858
  Пол:
  Женски
  спонтан!
   
  На Desi1991k, diskreten32 и Davidmfo им се допаѓа ова.
 18. Davidmfo

  Davidmfo Активен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Машки
  Zavisi od situacijata ama pocesto planiram :)
   
 19. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.620
  Допаѓања:
  16.264
  Пол:
  Женски
  Порано беше спонтан, што е многу подобро и поубаво.
  Сега нема ни спонтан ни планиран. Ако бидне, бидне.. како шеф ќе одлучи да биде во текот на вечерта-ноќта.
  А убо му викам на мм, искористи пауза од работа, дур е она у градинка..
  Така да...
   
  На cresa-jagoda, Davidmfo и WildMk им се допаѓа ова.
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.257
  Допаѓања:
  157.251
  Ама убав е тој... Ко ќе ти се пружи прилика, не мојш да се донасладиш :!:
  :$
   
  На Milobebence и Цвет88 им се допаѓа ова.