1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пластична операција пред камера

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од baba Rada, 6 април 2018.

 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.572
  Пол:
  Женски
  Пинк тв секој четврток почна со емитување на новиот ријалити со наслов "Тренутак из сна", на кој ќе можеме директно, пред будно око на камерата, да гледаме како си го менуваат физичкиот изглед избраните среќнички...бесплатна пластична операција, корекција, бесплатен ботокс, филери, средување заби, фризерај, маникир и педикир..убавина:)

  Е сега, што ми е прашањето..дали кога би имале и ние во Македонијава наша вакво шоу, дали ќе се пријавите или ќе ве јаде страм??

  Јас би се пријавила прва:emo:
  :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.572
  Пол:
  Женски
  Аууу..значи само јас имам храброст да се соголам и јавно да го покажам пред камерите моето змиско тело:?:

  Размислувам..ете и ми направат корекции, ме направат поубава, помлада, сиските да ми гледаат угоре..и што од тоа??
  Што ќе ми се промени во животот??:?:
   
  На BlackAndWhiteSwan и Lolo5 им се допаѓа ова.
 3. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.177
  Пол:
  Женски
  Немам потреба од исправки засега. :D Коа ќе влезам во години. Но и тогаш тоа би го правела приватно, а не пред камери. Здравје, само пари да има на претек.
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  9.689
  Допаѓања:
  134.864
  Пoвеќе прилики, ќе си ги oствaриш перверзиите штo нa стaри гoдини ги имaш :D Вaкa збрчкaнa, пoтешкo.
   
  На martovsko cveke, Dadusicka, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.572
  Пол:
  Женски
  Зарем луѓево подлегнуваат на хирур.зафати поради остварување на перверзиите???
  Бре Бриџо..значи цел Холивуд е перзиверзи:P
   
 6. Mamli

  Mamli Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2017
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  4.237
  Пол:
  Машки
  @baba Rada Што ќе ти се промени во животот? Па, можеби ќе бидеш новата Лила Филиповска :D
   
  На Rama, realGirl и baba Rada им се допаѓа ова.
 7. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.160
  Допаѓања:
  105.600
  Пол:
  Женски
  Имаше порано ваква емисија, Ребека беше водителка и контратубекс им беа спонзор знам од таму за него знам и операцијата баш пред камера беше. Поинакви се викаше мислам емисијата. Претежно се пријавуваа прилично млади за корекција на нос/уши, нешто што цел живот комплекс им било, за вакво нешто вреди да одиш под нож мислам, па дури и на емисија ако не можеш да си приуштиш да платиш сам.
  За корекции од типот поголеми гради/задник/липосукција...па не знам баш
  Јас не би се изложила никогаш на оперативен зафат од корективна хирургија. По никоја цена, чак ни за без пари :shake:
   
  На Kolumbo, Victorian, theunforgiven и 8 други им се допаѓа ова.
 8. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  9.689
  Допаѓања:
  134.864
  Кaде oтиде ти дo Хoливуд, тaму инвестицијa се викa. Пa и нa Бaлкaнoт пoчнa. Ти викaј си гo кaкo ти oдгoвaрa.
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 9. carangigia

  carangigia Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2017
  Пораки:
  870
  Допаѓања:
  6.124
  Пол:
  Женски
  Го прочитав насловот и одма помислив @baba Rada ја има креирано оваа тема :$ :D
  Задоволна сум од изгледот и не би правела пластична операција.
  Тие што се одлучиле за овој чекор мислам дека е подобро да го направат без камера.
   
  На CaraMia, Rama и baba Rada им се допаѓа ова.
 10. Mamli

  Mamli Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2017
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  4.237
  Пол:
  Машки
  Кај нас мислам дека и немаме таков кадар за пластична хирургија со оглед на тоа што поголем дел од нашите девојки истите работи ги прават во Србија. Во Србија навистина таа индустрија цвета последната деценија.

  Неколку пати ја имам фатено британската емисија за корекција и навистина ги прават добро, но претпоставувам дека сите кандидати се chery picking за коишто претходно комисијата има утврдено дека имаат можност да изгледаат ваууу после операциите.
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  9.689
  Допаѓања:
  134.864
  Пoдoбрo aмa и пoскaпo, тoa е изгледa услoвoт, бесплaтнo aкo дoзвoлиш целиoт прoцес пред кaмери дa се oдвивa.
   
  На baba Rada и carangigia им се допаѓа ова.
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.572
  Пол:
  Женски
  Втората епизода ја гледав од шоуто и баш рачунав дека многу коштаат сите тие третмани што и беа направени на девојката.
  За бесплатно улепшавање вреди и да се оди пред јавност..но зошто да биде срамно, зошто би се криеле..јас навистина не гледам дека тоа е нешто што не треба никој да го види.
  Би сакала и кај нас да имаме вакво шоу.
   
 13. carangigia

  carangigia Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2017
  Пораки:
  870
  Допаѓања:
  6.124
  Пол:
  Женски
  @Bridget @baba Rada сега се сетив дека одамна гледав на нет епизода од реално шоу каде девојките се натпреваруваат, а главната награда е бесплатна пластична операција.
  Еве делче од емисијата разликата ќе ја видите на 03:29. Превод не ви треба :rofl:

   
  На Lolo5, Bridget и baba Rada им се допаѓа ова.
 14. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.572
  Пол:
  Женски

  Многу е убаво кога ќе видиш некој од ружно пајче да стане лебед, кога од искомплесирана душичка ке стане самоуверена особа...супер...Подобро вакви шоу да има отколку оние безобразнине, парови, фарми и како ли се викаа(незнам оти не ги гледам).
   
  На Dadusicka, Lolo5, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.328
  Допаѓања:
  246.522
  Пол:
  Женски
  Јас гледајќи ги ваквите шоуа се разубедив дека сакам импланти или липосукција. Сакам добри гради ама многу страшна ми е процедурата да се дојде до нив :|
  Ако соберам храброст и ја би ко баба Рада ;)
   
  На Dadusicka, Lolo5, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. CaraMia

  CaraMia Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2018
  Пораки:
  924
  Допаѓања:
  18.657
  Пол:
  Женски
  Имаше и пропадна.
  Македонска работа.
  Се викаше Поинкави,Ребека беше хостеса:lol:
  Мислам д-рПетановски ги правеше интервенциите.
  Емисијата дополнително ја рекламираше аптеката на ќерка ли му беше Маја Петановска,и таа пропадна аптеката и го рекламираа контратубексот гел тогаш прв пат се појави на пазарот.
  И така.
  А фини емисии беа:?:
   
  На Kolumbo, TutiFuti, Lolo5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  19.446
  Змиско или зимско?
  Ако е ова второто, welcome in the club. :D
  Шала..

  Инаку би, носот да ми го средат, да не личи на пунета бабура со месо. И колковите да ми ги сецнат малце, зошто не сум во план да изигравам Ким Кардашијан. Цицките ми се океј, мевот исто, усните супер. Значи само нос и колкови. Може и плава или бела да ме офарбаат успат, не се жалам.

  Баш ми е гајле ако е јавно шоу, само нека иде бесплатно.
   
  На Victorian, theowndemon, ivi1987 и 4 други им се допаѓа ова.
 18. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.087
  Допаѓања:
  163.423
  Пол:
  Женски
  Ем паничар сум, ем општо мразам (лично за себе) јавно истакнување 8-| Така да, не би отишла по свој избор за разубавување под нож во никој случај, а уште помалку на телевизија. :shake:
  Кој има храброст и причина (посебно ако е нешто што намалува самодоверба) – нивно тело, нивен живот и приватност... go ahead. :D
   
  На Victorian, theowndemon, Gosh и 6 други им се допаѓа ова.
 19. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.572
  Пол:
  Женски

  Аха, да..браво како ти текна, одамна беше тоа, можеби 20 години..Тоа беше др.Митановски, хирург пластичар од бившата воена болница, прв што отвори приватна ординација за пластика во нас.Аеродром
  Убава емисија беше, но се случи еден инцидент, една неуспешна операција каде што пациентката ја изгуби градата, па се тужеа и незнам што бидна до ден денес.
   
  На Lolo5 и CaraMia им се допаѓа ова.
 20. CaraMia

  CaraMia Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2018
  Пораки:
  924
  Допаѓања:
  18.657
  Пол:
  Женски
  Ах бабе,ме издава меморијава,детиште тогаш јас што да запамтам а Петановски а Митановски,а пета-клоца а мито-рака исто ми е:lol:
  Важно хостесата ја памтам добро,преубавата Ребека:nod:
   
  На Lolo5 и baba Rada им се допаѓа ова.