1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Платaмона (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од crazylady, 20 јули 2013.

 1. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.103
  Допаѓања:
  8.149
  Me интересира нешто повеќе за ова место ?
  Дали бил некој , како се движат цените ?
  Има многу ефтини понуди од туристичките агенции, па се двоумам меѓу ова место и Паралија.
  Вие што мислите каде е подобро ?
   
 2. Wild-girl1234

  Wild-girl1234 Активен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  ај нешто за платамона?
   
 3. m.i.g

  m.i.g Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.060
  Допаѓања:
  5.683
  Пол:
  Женски
  Ај... еве јас :) Мн пати сум била таму,ова лето не сум сеуште појдена ама ако не во август,во септември секако.Дека е блиску,тоа е факт значи нема мн да се мачи човек по пат,убаво место е и ефтино.Можи да се најди сместување лесно,искрено не знам колку одат цените бидејќи јас си одам на свое,но сепак апартманите се убави,мало е местото што значи дека кај и да најдиш смештај до плажа то е 5 мин најмногу.Храната е ефтина (додуша мн македонци си носат од дома за да не купуваат таму) ама сепак секој со можностите.Има многу бутици и кафичи за тие што се за таков живот,а на 10тина мин возење понатаму е Неа Пори,е сега тоа е повеќе фамилијарно место.Порано имаше пазар во четврток мислам,ама моиве се таму баш овај период и кажаа дека пазарче повеќе нема.Плажи нема многу,тие што се пред кафичите Afros,Mythos,Arte и др се со камчиња,а малку понатаму има 2 мали плажи во ваква форма :D )( тие се песочни.Има и хотели Diaz,Kymata и уште еден во центарот ама заборавив како се вика,тие се најубави.Др не ми текнува што да ви кажам.Кој има прашања нека праша слободно :)
   
 4. LejdiD

  LejdiD Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2011
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  152
  Дај ставете некоја слика од плажите и има ли медузи? И каде поточно се наоѓа блиску до паралија ли таму негде?
  ПС не е така ефтино гледам понуда 340 евра апартман за 10 ноќевања. За тие пари и на остров ќе најдам :D
   
  На Quuen му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  22
  и јас ќе го споделам моето мислење за платамона.Ние бевме оваа година во Неи Пори но 3-4 пати пешачевме до Платамона.Платамона е доста поефтина од Неи Пори,па ние и таму си купувавме храна..Кафиќи има насекаде ,но плажите им се утка.Две мали ,тесни плажички...Навечер е прилично интересно и има мнногу дуќани ,интересна облека итн.

  А што се однессува до пазарот во Неи Пори кој е во петок го имаше кога јас бев пред две недели
   
 6. m.i.g

  m.i.g Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.060
  Допаѓања:
  5.683
  Пол:
  Женски
  ^ Јас мислев на пазарот во Платамона,тој беше во четврток,ама мислам дека повеќе нема пазар,а во Неа Пори си е во петок и го има сеуште.Инаку,баш денес моиве се вратија од Платамона,преубаво било,имало многу луѓе посебно млади,кафичите биле полни до 7 сабајле.Сега ми е криво што не појдовме и ние :(
   
 7. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.201
  Допаѓања:
  7.918
  Dosta interesno mesto,no samo za setanje,ne i za prestoj bidejki vo Platamona nema ubavi pesocni plazi,pa bi bile prinudeni da gi posetuvate okolnite turisticki mesta. So ceni skoro da e slicno so Nei Pori,mozebi za nijansa poeftino. Definitivno vo Platamona go imam probano najubavoto giro.