1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Плачете ли на филмчиња?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од gwen, 20 јануари 2010.

  1. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Сигурна сум дека до сега немало цура што не заплакала на филм, серија, емисија, документарец?
    Кој е последен пат сте заплакале и на што??(се мисли на горенаведеново)
     
    На lokumche му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Само на два филма досега сум плачела, а и сумљам дека ќе се зголеми тој број. Ама секогашкога ги гледам редовно си плачам: Титаник и Гладијатор.
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Jas obicno pred da dobijam si placam na filmcinja, togas nekako poveke me pogoduvaat. Posledniot film bese The Notebook i stvarno me pogodi...pa si pustiv nekoja solzicka :)
     
  4. bubaaa

    bubaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    7
    Poslednite solzi mi bea za My sweet November, filmot bese navistina tazen ;(
     
  5. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    аааааааааа си плачам јас и тоа како.А бе мразам што сум типичен рак(хороскопски) така да секоја ситница ме расплакува,затоа си потплакувам и на шпански серии ако има тажна сцена :lol: :lol: ;( :lol: :lol:
    А најмногу имам плачено на еден филм што ич не ми текнува како се викаше,љубовен,девојката ќе умри на крајот,ептеннннн беше тажно ;( ;( ;(
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    А walk to remember?
     
    На Chair му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Peace.Love.Happiness

    Peace.Love.Happiness Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    34
    Lele jas kolku plachev na Titanik, i toa vo kino :lol: Do dusha site plachea, ama drugarkata do mene shto sedeshe , sirota,,, koshulata i ja napraviv ziva voda od solzi... se brishev od nejzinata koshula :lol:
    Bash vchera zaplakav na Avatar,,,
    Si placham na filmchinja ete ako imaat nekoj silen moment...
    Isto i na dokumentarci za siromashtija, glad, tragedii od toj vid.... Sega plachev za tragedijata na haiti shto se desi... gledav na CNN bebe povredeno na glavata od zemjotreso 18 dena staro i reporterot/ doktor isto taka, mu pruzashe prva pomosh....
     
  8. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    На peperutka20 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Да,да,да фала!
    Стварно е добар филмот
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ептен е добар. Приказната му е... има и книга од Николас Спаркс, по неа е и сниман филмот.
    Ама каков е тој типот, со тие очињата лелееее.. Само заради него го имам по милион пати гледано филмот :P
     
    На Feelsogood и peperutka20 им се допаѓа ова.
  11. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Со другарка ми го гледавме два пати едноподруго и се скинавме од плачење,повеќе за него отколку за неа.
     
  12. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Сум плакала на Титаник и тоа многу и на Самрак плакав ама само затоа што и јас сакам некој да ме сака како Едварт :lol:
     
  13. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Баш сега пред едно саат време плачев на Титаник. Го имам гледано преку 20 пати ама секогаш ми застанува срцето на тој филм... незнам зашто.... ;( Позз***
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    hehehe pa kako da nema zasto. najubaviot film na site vreminja :)
     
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    дефинитивно е најубав, како и со приказна, така и со одлична, беспрекорна продукција и режија. Значи алал им вера. Незнам дали ваков филмски бум ќе се роди уште еднаш. Сум го гледала мал милион пати и ќе го гледам уште толку.
     
  16. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    ma jok kakvo placenje,,, edinstveno mi se nasolzija ocite malku na twilight 2 zaso bese zalennnnnnn
     
  17. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    more vcera ne da sum se iznaplakala na titanik za site pari :) a sum go gleala poveke pati ama pak placam koga i da go gledam..znam da se rasplacam ili da mi se nasolzat ocite koa gledam nekoja tazna zivotna prikazna od onie sto gi davaat na a1 na vesti ili na nekoi sto baraat pomos za operacii i sl..ili na sve za ljubav koa gledam kako deckoto ja zaprosuva za zena devojkata ili majka i kerka se srekavaat posle dolgi godini i sl. A cudno inaku ne sum placka,znaci koga se naogam vo nekoi teski zivotni situacii ne placam tuku sum cvrsta,ili sum se skarala so nekogo ili me povredil nekoj ne placam,solza ne pustam kao kamen da sum,vnatre vo dusa mi e tesko ke prepuknam ama solza ne mi tece,a na takvi prikazni i filmcinja na televizija solzite sami mi tecat..e ajde de :)
     
  18. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    Dali placam procitaj go nikot i se ke ti bide jasno .
    Zena se smee po potreba a place koga saka.
    Jas sum golem emotivec na filmovi posebno otidoa solzite i da sakas da gi sopres toa e ,ama da ne se lazeme i taka nekoj da mi kaze nesto tazno sto mu se slucilo odma se sozivuvam so rabotite i situacijata sto se slucila i mu pravam drustvo so potplakuvanje :D
     
  19. Izzie.Stevens

    Izzie.Stevens Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    Ако ви се плаче, освен нормално Титаник, би ви ги препорачала и "If only", "P.S. I love you", "City od angels"... Супер се за липтање! :)
     
  20. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ретко,па можам да кажам дека и ич не плачам на филмчиња.