1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Плачете ли на филмчиња?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од gwen, 20 јануари 2010.

 1. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  Сигурна сум дека до сега немало цура што не заплакала на филм, серија, емисија, документарец?
  Кој е последен пат сте заплакале и на што??(се мисли на горенаведеново)
   
  На lokumche му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Само на два филма досега сум плачела, а и сумљам дека ќе се зголеми тој број. Ама секогашкога ги гледам редовно си плачам: Титаник и Гладијатор.
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.937
  Допаѓања:
  66.101
  Пол:
  Женски
  Jas obicno pred da dobijam si placam na filmcinja, togas nekako poveke me pogoduvaat. Posledniot film bese The Notebook i stvarno me pogodi...pa si pustiv nekoja solzicka :)
   
 4. bubaaa

  bubaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  7
  Poslednite solzi mi bea za My sweet November, filmot bese navistina tazen ;(
   
 5. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.853
  Пол:
  Женски
  аааааааааа си плачам јас и тоа како.А бе мразам што сум типичен рак(хороскопски) така да секоја ситница ме расплакува,затоа си потплакувам и на шпански серии ако има тажна сцена :lol: :lol: ;( :lol: :lol:
  А најмногу имам плачено на еден филм што ич не ми текнува како се викаше,љубовен,девојката ќе умри на крајот,ептеннннн беше тажно ;( ;( ;(
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  А walk to remember?
   
  На Chair му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  34
  Lele jas kolku plachev na Titanik, i toa vo kino :lol: Do dusha site plachea, ama drugarkata do mene shto sedeshe , sirota,,, koshulata i ja napraviv ziva voda od solzi... se brishev od nejzinata koshula :lol:
  Bash vchera zaplakav na Avatar,,,
  Si placham na filmchinja ete ako imaat nekoj silen moment...
  Isto i na dokumentarci za siromashtija, glad, tragedii od toj vid.... Sega plachev za tragedijata na haiti shto se desi... gledav na CNN bebe povredeno na glavata od zemjotreso 18 dena staro i reporterot/ doktor isto taka, mu pruzashe prva pomosh....
   
 8. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  На peperutka20 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.853
  Пол:
  Женски
  Да,да,да фала!
  Стварно е добар филмот
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ептен е добар. Приказната му е... има и книга од Николас Спаркс, по неа е и сниман филмот.
  Ама каков е тој типот, со тие очињата лелееее.. Само заради него го имам по милион пати гледано филмот :P
   
  На Feelsogood и peperutka20 им се допаѓа ова.
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.853
  Пол:
  Женски
  Со другарка ми го гледавме два пати едноподруго и се скинавме од плачење,повеќе за него отколку за неа.
   
 12. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.649
  Сум плакала на Титаник и тоа многу и на Самрак плакав ама само затоа што и јас сакам некој да ме сака како Едварт :lol:
   
 13. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  76
  Баш сега пред едно саат време плачев на Титаник. Го имам гледано преку 20 пати ама секогаш ми застанува срцето на тој филм... незнам зашто.... ;( Позз***
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.937
  Допаѓања:
  66.101
  Пол:
  Женски
  hehehe pa kako da nema zasto. najubaviot film na site vreminja :)
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  дефинитивно е најубав, како и со приказна, така и со одлична, беспрекорна продукција и режија. Значи алал им вера. Незнам дали ваков филмски бум ќе се роди уште еднаш. Сум го гледала мал милион пати и ќе го гледам уште толку.
   
 16. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  60
  ma jok kakvo placenje,,, edinstveno mi se nasolzija ocite malku na twilight 2 zaso bese zalennnnnnn
   
 17. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  more vcera ne da sum se iznaplakala na titanik za site pari :) a sum go gleala poveke pati ama pak placam koga i da go gledam..znam da se rasplacam ili da mi se nasolzat ocite koa gledam nekoja tazna zivotna prikazna od onie sto gi davaat na a1 na vesti ili na nekoi sto baraat pomos za operacii i sl..ili na sve za ljubav koa gledam kako deckoto ja zaprosuva za zena devojkata ili majka i kerka se srekavaat posle dolgi godini i sl. A cudno inaku ne sum placka,znaci koga se naogam vo nekoi teski zivotni situacii ne placam tuku sum cvrsta,ili sum se skarala so nekogo ili me povredil nekoj ne placam,solza ne pustam kao kamen da sum,vnatre vo dusa mi e tesko ke prepuknam ama solza ne mi tece,a na takvi prikazni i filmcinja na televizija solzite sami mi tecat..e ajde de :)
   
 18. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  160
  Dali placam procitaj go nikot i se ke ti bide jasno .
  Zena se smee po potreba a place koga saka.
  Jas sum golem emotivec na filmovi posebno otidoa solzite i da sakas da gi sopres toa e ,ama da ne se lazeme i taka nekoj da mi kaze nesto tazno sto mu se slucilo odma se sozivuvam so rabotite i situacijata sto se slucila i mu pravam drustvo so potplakuvanje :D
   
 19. Izzie.Stevens

  Izzie.Stevens Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  4
  Ако ви се плаче, освен нормално Титаник, би ви ги препорачала и "If only", "P.S. I love you", "City od angels"... Супер се за липтање! :)
   
 20. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
  Ретко,па можам да кажам дека и ич не плачам на филмчиња.