Плачете ли на филмчиња?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од gwen, 20 јануари 2010.

 1. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  71

  на ова клипче чим и на дечко ми му се насолзија очите ( а е тврд орев) значи стварно е претажно ;( ;( ;( за мене нема да коментирам, мислам дека претпоставувате дека сум се истурила од плачење ;(
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.751
  ^ Јас искрено, не плачев.... ама потажно нешто во животов немам видено :(
   
 3. Minniex3

  Minniex3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  12
 4. mia-m

  mia-m Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Не сум некоја голема плачка, ама ако ме погоди некој филм, тогаш... :lol:
  Последно филм што длабоко ме трогна беше Hachiko: A dog's story. Го препорачувам на сите што сакаат убаво да си поплачат, а особено на љубителите на човековиот најверен пријател - кучето. Јас богами не можев да се смирам цел саат после филмов... ;(
   
 5. N.E.87

  N.E.87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  12
  Јас често си плачам на филчиња.Последното нешто на кое се расплакав беше филмот The Ultimate Gift.Сите што можете обавезно да го погледнете ;(
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.350
  Допаѓања:
  97.379
  Не...ама прееска на Сексот и градот плачев...два пати...јбг...пмс... :D
   
 7. Bonny95

  Bonny95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  15
  Хаха...на цртани плачам камоли на некои љубовно-трагични филмчиња :) Се сеќавам како малечка плачев на песнава од Лавот Крал кога го бркаа синот на Скар :rofl: ;(
  http://www.youtube.com/watch?v=Bp_mXkoRzU0
   
 8. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.465
  Понекогаш, кога има тажни сцени што ќе ме трогнат обавезно ронам по некоја солза. Некогаш никако не реагирам, а некогаш нешто и да не е тажно плачам :) Имам плачено на повеќе филмови, пр. " Милионер од предградието" , "Девојките знаат што сакаат" и др., а имам плачено и на цртан, на "Дух - пастувот од Симерон" :$
   
 9. CherryBerry

  CherryBerry Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2010
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  61
  Обично не плачам на филмови освен на Титаник-секогаш ;( А ме зачуди што не плачев на Notebook ама затоа на A walk to remember и тоа како.Исто плачев и на Marley and me ;( Плачам и кога сум во друштво зошто не можам да се воздржам ама секогаш ќе се стуткам некако за никој да не примети :lol:
   
 10. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  152
  на Notebook плачев двата пати кога го гледав :(
   
 11. Iva-Sliva

  Iva-Sliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  42
  Дааааааааааа...плачка ;(
   
 12. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  119
  да и тоа многу иако не сакам да признаам
   
 13. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.867
  ''Green Street Hooligans 1'' кога и да го гледам се отепувам oд плачење на крај. Исто и на ''notebook'' пуштив некоја солза.
   
 14. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.415
  да
  но само еднаш ми се има случено ;(
   
 15. sexy.vampire.girl

  sexy.vampire.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  1
  најмногу сум плачела на ТИТАНИК,ЦРНА ВОДА и ПОГРЕШНО СВРТУВАЊЕ-ЌОР СОКАК!;( ;( ;(
   
 16. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  8.634
  Плачка невидена сум,а дадат некоја поемотивна сцена одма ми се солзат очите. ;( Па,ако сум во друштво одма морам да се избришам или да се скријам. Ќе ме убијат од зафркавање иначе. :D :D :devil:
  Па и со право и на анимирани си плачам. :rofl: :rofl:
   
 17. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  71
  Толку сум емотивна што дури и на филмови плачам :lol: На другите им е смешно и ми се чудат ама што да правам од внатре ми доаѓа :angel: :)
   
 18. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  Мене многу ме погодува музиката и ако е некоја тажна сцена ми доаѓа да заплачам.Инаку имам плачено на титаник и на ноутбук!
   
 19. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  31
  Ах да секогаш кога гледам некој тажна сцена почнувам да плачам .... од шо сум толку емотивна :angel:
   
 20. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.657
  Последниот што го памтам е Remember me...Тоа беше нешто....
  А сигурно имам и на некој друг плачено ама не се сеќавам... :?: