1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Плачење при секс

Дискусија во 'Секс' започната од ma4ence-d, 20 август 2010.

 1. ma4ence-d

  ma4ence-d Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  8
  Дали ви се има случено да плачете за време на секс затоа што све разочарани... Јас со де4ко ми одам две и пол години и никогаш до сега не сум свршила. Понекогаш кога имаме односи го гледам како тој ужива а јас пла4ам ( без тој да примети ) затоа што никогаш не сум го по4уствувала тоа чувство.... Ај ве молам помогнете ми.... Фала ви однапред... :*
   
 2. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Тоа значи дека си фригидна, и нема врска со плачење при секс.
  Мислам дека има ваква тема

  п.с. жал ми е што неможеш да го почувствуваш тој прекрасен струен бран низ телото, ама мора да има некоја причина за твојата блокада.
  И како може дечко ти да не приметува ништо? Зарем не ти е сува вагината, ако неможеш да се возбудиш? :^)
   
 3. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  Јас имам плачено но кога свршив,еднаш можеби два пати ми се случило да заплачам дали од среќа возбуда адреналин нешто така ,,,,баш се чудев тогаш....а кај тебе па обратно....сесилија немора да значи дека е фригидна ама и пресуди веднаш,има некој проблем кој предизвикува ладно однесување за време на сексот мора да лежи во тебе девојко,разговарај со дечкото а ако несакаш посети стручно лице или нешто сл....
   
 4. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  14
  под хитно смени го дечкоти.
   
  На LadyLibra му/ѝ се допаѓа ова.
 5. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  98
  И што кога ќе го смени?Таа треба да открие што предизвикува да дојде до блокада и сето тоа е на психичка база.Првите неколку месеци не свршував ниту јас,но потоа почнав да размислувам поинаку.Се опуштив и не мислев на тоа дека нема да свршам туку дека ќе свршам и се препуштив на самиот момент.Почни да гледаш на тоа од друг агол и потруди се повеќе.Ако не....е тогаш не знам што да ти кажам!
   
  На Angela12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  А каква дијагноза ќе дадеш на некој кој е во врска 2ипол години, а неможе да сврши? :^)
   
 7. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Се случува, после доживеан оргазам.
   
 8. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  47
  Ми се случи еднаш да плачам,ама тоа се немавме видено со маж ми,тогаш дечко три месеци и за време на сексот плачев. Не знам зошто и како,може од возбуда. А за свршување,па и не е толку страшно,сум се изјаснила во повеќе теми. Се придружувам кон Сесилија,а дијагноза за пет годишна успешна врска, а оргазм нема? :^)
   
 9. zoki-poki

  zoki-poki Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  370
  Мене до сега еднаш ми има плачено девојка така, и не дознав што е работата. Изгледа сум рекол нешто што и побудило некои тажни сеќавања. :(
   
 10. ma4ence-d

  ma4ence-d Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  8
  Понекогаш ми е сува а понекогаш и влажна , мојот де4ко не ме приметува затоа што се кријам и мене понекогаш ми е влажна но ретко, тој праве се за да ме возбуди и сето тоа само што јас сум таа што неможи да сврши.... :(
   
 11. ma4ence-d

  ma4ence-d Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  8
  а може ли поконкретно да ми го објасните тој збор “ фригидна „... :*
   
 12. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.298
  Пол:
  Женски
  Фригидност е сексуално пореметување кое доведува до апатија кон сексот т.е. неспособност жената сексуално да се возбуди или да доживее оргазам. Обично проблемот е длабок и психолошки па се третира кај психолог.
  И да те прашам дали додека мастурбираш можеш да свршиш???
   
 13. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  98
  Tоа е бесчувственост и немоќ во половите односи, особено кај жените.Поточно жени кои не можат да доживеат оргазам како ти.
   
 14. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Значи фригидноста нема врска со тоа да неможеш да доживееш оргазам.Има голем процент на жени кои се сексуално активни но не доживуваат оргазам за време на секс,а тоа не ги прави фригидни :) друго е кога една жена неможе да се возбуди,е тука веќе можно е да станува збор за фригидност но и немора да значи,може на тоа да влијаат повеке фактори како на пример,расположение обврски итн,а друго е кога жената ужива во сексот но ете само со пенетрација неможе да доживее оргазам.Извинете што сум оффтопик но сакав да укажам на тоа дека има голема разлика од фригидност и жена која неможе да доживее оргазам за време на сексот.
   
 15. ma4ence-d

  ma4ence-d Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  8
  Да мислам дека свршувам, али точно не знам како изгледа тоа чусвтво затоа што го немам доживеано...
   
 16. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.298
  Пол:
  Женски
  Штом не знаеш како изгледа, верувај немаш доживеано.
  Туку навистина ли имаш 18 години??? Прашувам бидејќи гледам дека некои општи работи не ти се јасни. Без лутиш... ;)
   
 17. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  98
  Па истото го кажавме и ние и каде и да побараш објаснување за фригидност ти го пишува така!
   
 18. ma4ence-d

  ma4ence-d Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  8
  Да 18 имам.... :( не знаев само што е тоа фригидност... али нема веза... позз4е
   
 19. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Мислам дека твојот проблем воопшто не е фригидност. Фригидност е сексуална незаинтересираност, ладен став кон сексот и немање потреба за применување на самиот чин. Според мене твојот проблем не е тоа. Или си една од жените што тешко или никогаш не постигнуваат оргазам, или, твојот партнер не може да те доведе до оргазам. Поверојатно е второто, неискусните и млади машки потешко се снаоѓаат во задоволување на жената на тој начин, прво од неискуство и од неинформираност.
  Експериментирајте, кажи му точно што ти одговара ,што не, и само да знаеш дека многу жени не можат да доживеат оргазам без стимулација на клиторисот, па размислете и на таа алтернатива. Се е до искуството и до информираноста, што искрено мислам дека тебе лично ти фали.
   
 20. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Да,но претходно некаде имаше напишано дека е фригидна,па сакав да ги разграничам поимите,инаку потполно се сложувам со Криси,фригидност е да бидеш незаинтересиран за секс и да не чуствуваш потреба што е далеку поразлично од тоа да неможеш да доживееш оргазам.