1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Плачење при секс

Дискусија во 'Секс' започната од ma4ence-d, 20 август 2010.

  1. ma4ence-d

    ma4ence-d Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    8
    Дали ви се има случено да плачете за време на секс затоа што све разочарани... Јас со де4ко ми одам две и пол години и никогаш до сега не сум свршила. Понекогаш кога имаме односи го гледам како тој ужива а јас пла4ам ( без тој да примети ) затоа што никогаш не сум го по4уствувала тоа чувство.... Ај ве молам помогнете ми.... Фала ви однапред... :*
     
  2. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Тоа значи дека си фригидна, и нема врска со плачење при секс.
    Мислам дека има ваква тема

    п.с. жал ми е што неможеш да го почувствуваш тој прекрасен струен бран низ телото, ама мора да има некоја причина за твојата блокада.
    И како може дечко ти да не приметува ништо? Зарем не ти е сува вагината, ако неможеш да се возбудиш? :^)
     
  3. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Јас имам плачено но кога свршив,еднаш можеби два пати ми се случило да заплачам дали од среќа возбуда адреналин нешто така ,,,,баш се чудев тогаш....а кај тебе па обратно....сесилија немора да значи дека е фригидна ама и пресуди веднаш,има некој проблем кој предизвикува ладно однесување за време на сексот мора да лежи во тебе девојко,разговарај со дечкото а ако несакаш посети стручно лице или нешто сл....
     
  4. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    под хитно смени го дечкоти.
     
    На LadyLibra му/ѝ се допаѓа ова.
  5. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    И што кога ќе го смени?Таа треба да открие што предизвикува да дојде до блокада и сето тоа е на психичка база.Првите неколку месеци не свршував ниту јас,но потоа почнав да размислувам поинаку.Се опуштив и не мислев на тоа дека нема да свршам туку дека ќе свршам и се препуштив на самиот момент.Почни да гледаш на тоа од друг агол и потруди се повеќе.Ако не....е тогаш не знам што да ти кажам!
     
    На Angela12345 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    А каква дијагноза ќе дадеш на некој кој е во врска 2ипол години, а неможе да сврши? :^)
     
  7. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Се случува, после доживеан оргазам.
     
  8. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    47
    Ми се случи еднаш да плачам,ама тоа се немавме видено со маж ми,тогаш дечко три месеци и за време на сексот плачев. Не знам зошто и како,може од возбуда. А за свршување,па и не е толку страшно,сум се изјаснила во повеќе теми. Се придружувам кон Сесилија,а дијагноза за пет годишна успешна врска, а оргазм нема? :^)
     
  9. zoki-poki

    zoki-poki Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    370
    Мене до сега еднаш ми има плачено девојка така, и не дознав што е работата. Изгледа сум рекол нешто што и побудило некои тажни сеќавања. :(
     
  10. ma4ence-d

    ma4ence-d Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    8
    Понекогаш ми е сува а понекогаш и влажна , мојот де4ко не ме приметува затоа што се кријам и мене понекогаш ми е влажна но ретко, тој праве се за да ме возбуди и сето тоа само што јас сум таа што неможи да сврши.... :(
     
  11. ma4ence-d

    ma4ence-d Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    8
    а може ли поконкретно да ми го објасните тој збор “ фригидна „... :*
     
  12. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Фригидност е сексуално пореметување кое доведува до апатија кон сексот т.е. неспособност жената сексуално да се возбуди или да доживее оргазам. Обично проблемот е длабок и психолошки па се третира кај психолог.
    И да те прашам дали додека мастурбираш можеш да свршиш???
     
  13. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Tоа е бесчувственост и немоќ во половите односи, особено кај жените.Поточно жени кои не можат да доживеат оргазам како ти.
     
  14. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Значи фригидноста нема врска со тоа да неможеш да доживееш оргазам.Има голем процент на жени кои се сексуално активни но не доживуваат оргазам за време на секс,а тоа не ги прави фригидни :) друго е кога една жена неможе да се возбуди,е тука веќе можно е да станува збор за фригидност но и немора да значи,може на тоа да влијаат повеке фактори како на пример,расположение обврски итн,а друго е кога жената ужива во сексот но ете само со пенетрација неможе да доживее оргазам.Извинете што сум оффтопик но сакав да укажам на тоа дека има голема разлика од фригидност и жена која неможе да доживее оргазам за време на сексот.
     
  15. ma4ence-d

    ma4ence-d Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    8
    Да мислам дека свршувам, али точно не знам како изгледа тоа чусвтво затоа што го немам доживеано...
     
  16. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Штом не знаеш како изгледа, верувај немаш доживеано.
    Туку навистина ли имаш 18 години??? Прашувам бидејќи гледам дека некои општи работи не ти се јасни. Без лутиш... ;)
     
  17. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Па истото го кажавме и ние и каде и да побараш објаснување за фригидност ти го пишува така!
     
  18. ma4ence-d

    ma4ence-d Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    8
    Да 18 имам.... :( не знаев само што е тоа фригидност... али нема веза... позз4е
     
  19. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Мислам дека твојот проблем воопшто не е фригидност. Фригидност е сексуална незаинтересираност, ладен став кон сексот и немање потреба за применување на самиот чин. Според мене твојот проблем не е тоа. Или си една од жените што тешко или никогаш не постигнуваат оргазам, или, твојот партнер не може да те доведе до оргазам. Поверојатно е второто, неискусните и млади машки потешко се снаоѓаат во задоволување на жената на тој начин, прво од неискуство и од неинформираност.
    Експериментирајте, кажи му точно што ти одговара ,што не, и само да знаеш дека многу жени не можат да доживеат оргазам без стимулација на клиторисот, па размислете и на таа алтернатива. Се е до искуството и до информираноста, што искрено мислам дека тебе лично ти фали.
     
  20. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Да,но претходно некаде имаше напишано дека е фригидна,па сакав да ги разграничам поимите,инаку потполно се сложувам со Криси,фригидност е да бидеш незаинтересиран за секс и да не чуствуваш потреба што е далеку поразлично од тоа да неможеш да доживееш оргазам.