1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Плачење при секс

Дискусија во 'Секс' започната од ma4ence-d, 20 август 2010.

  1. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    Плачење при секс????

    e fala na pom osta :( nisto ne razjasniv :(
     
  2. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Плачење при секс????


    девојки бе видете колку сте се растажиле како да е крај на светот ... па не плачете секој ден сигурно и при секој секс... се дешава кај емотивни луѓе ... и јас сум проплакувала од многу емоции некогаш и од многу среќа .... некогаш и кога ни е најубаво ке сум си помислела леле што кога ќе го немам и ќе немаме вакви моменти што ако го изгубам и оп плачам одма и ќе уништев се ... на секого знае да му се случи а се е тоа подсвесно и не е болест или нешто страшно .... не се секирајте :* :* :* за двете
     
  3. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Плачење при секс????

    па не го напишав ова за да ти помогнам,го напишав затоа што таква е темата,а не си ти единствена тука :devil:
     
    На DESTIN му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Incubus

    Incubus Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    9
    I mene edna mi placese hahahahaa jas si mislev deka ne mu e ubavo ama cudna rabota place i svrsuva
     
  5. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.110
    Допаѓања:
    100.232
    Пол:
    Женски
    Само еднаш, и тоа кога губев невизност зашто типот толку не знаеше што прави што мислам дека ќе се онесвестев од болка. :lol: ама после него никогаш не сум плачела.
     
  6. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Само еднаш ми се има случено тоа и јас уште неможам да си објаснам зошто ми се случи. Можно е да е од возбуда. Сепак чудно ми беше чувството. :^)
     
  7. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    Плачење или смеење после оргазам

    пред неколку години кога бев во странство и без партнерот нормално мастурбирав и ми се случуваше многу често после оргазам да плачам. мислев дека ми недостига дечкото и дека затоа ми се случува тоа.

    но многу често и кога сум со партнерот после оргазам јас повторно имам желба за плачење. ова ми се случи и синоќа па решив да му обрнам повторно внимание и да видам дали и вие имате слични искуства.
    мислам дека имам читано дека оние жени кои се наптнати и под стрес кога дожвуваат оргазми се ослободуваат од сето тоа и плачат или лудо се смеат ( јас се погодив да бидам плачка)

    дали и вие имате слично искуство или сте слушнале нешто? како му го објаснувате ова на партнерот бидејќи мене и покрај толкугодишна врска ми е непријатно да ме види дека плачам после секс како да му објаснам дека незнам зошто плачам којзнае што ќе си помисли...
     
    На jlo му/ѝ се допаѓа ова.
  8. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.893
    плачење или смеење после оргазам

    Jас порано кога маструбирав се чуствував виновна после тоа,не знам зашто,а после секс ништо не ми е :^) имам слушнато,прочитано дека некои жени и мажи плачат после секс,ама не знам зашто :sweat: јас само виновна се чуствував\чуствувам како некој манијак,идиот како нешто грешно да правам,а за сексот гајле немам,после заспивам како трупче :$
     
    На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    плачење или смеење после оргазам

    Нит плачам, нит се смеам. Јас сум чудна сорта. Јас се исклучувам сосема за време на секс. Значи едно време почнав да се плашам да не сум шизофреничар.

    Озбилно. Честопати ми се случува да не се сеќавам на некои делови за време на сексот особено кога сум пред и по оргазам. Или едноставно толку знам да исклучам и да паднам во некој оргазмичен транс, што утредента гледајќи гребнатинки или други траги на љубовта :$ се прашувам - добро што е ова?
    - Па ти сакаше?
    - Како бе јас сакав?
    - Па ти ме тераше.
    - Кога бе?
    - Епа, ТОГАШ!

    :o

    Ама мислам дека иако се работи за силно доживување, никогаш не сум плачела ниту пак се смеам. Јас сум после тоа ко растегната, зен, нирвана, надувана, тивка змија која го заведува партнерот и подготвува за втора рунда.

    Не знам дали кога би имала лошо искуство, единствено можеби тогаш би пуштила по некоја солза
    - Пирамидо мори што се прелажа?! ;(

    :D
     
    На BoyL, peperutkaa и jlo им се допаѓа ова.
  10. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    плачење или смеење после оргазам

    ах мори пирамитке блазе си ти.

    искрено едно време ме загрижуваше ова после не обрнав внимание, но не се работи за вина или слично јас уживам во сексот максимално ниту пак расмислувам на нешто за време на чинот. но кога ќе се заврши кога треба да се истуширам или да лежам тогаш наплив на емоции и солзите сами течат.

    чудно но вистинито..
     
  11. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Плачење или смеење после оргазам

    Жоел, можно е, но мене не ми се случило. Едино - ја знаеш онаа фразана - толку беше добро, што мислев ќе заплачам од среќа :)
    Епа такво нешто ми се случило, а и на моите другарки колку што успевам да разберам од нив, кога збориме на оваа тема. Но не класични солзи.

    Искрено не знам зошто е тоа така кај тебе. Но не се чуствуваш лошо нели?
    Се случува можеби, сите реагираме поинаку ;)
     
    На jlo му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Плачење или смеење после оргазам

    Да, ми се има случено да плачам после недоживување на оргазам.
    Онака, од мака.
    Што немало огномет, ниту момакот бил барем блиску до целта.
    :(
    Да сум имала во близина цвет, би ја играла играта - фригидна, нефригидна, фригидна, нефригидна...
    [​IMG]

    Еднаш ми се има случено да ме совладаат премногу емоции за време на оргазам, ми се идеше да заплачам силно, ама како што кажа Пирамид, баш од среќа. :)

    Инаку регуларно после оргазмот сум во зен состојба со мирна блажена насмевка.
    Јас, вечното блебетало, тогаш - замолчувам.
     
    На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
  13. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Плачење или смеење после оргазам

    Џоел срцка мислам дела веќе има ваква тема...ама тоа модераторките ќе средат. :)

    Јас да ти кажам да, ми се има случено и мене. И немај гајле не е ништо негативно туку напротив позитивно. Тоа значи дека уживаш со сите сетила и најважно емоции, дека ти било преубаво. Додека трае водењето љубов се исклучуваме на некој начин и се препуштаме на играта ... а после доаѓаат напливи на емоции и ете кај некого се манифестира со плачење. Доказ дека навистина се чувствувале ко на седмо небо. ;)

    А за тоа дека некои плачат и ради икс др причини како не доживување оргазам или неможност да се опуштат и препуштат и сл. тоа е друга приказна.
     
    На lolyta777 и joelle им се допаѓа ова.
  14. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Плачење или смеење после оргазам

    Ми се има случено да плачам после оргазам и мислам дека тоа е заради силните емоции и ослободување на насобраната енергија. Дечко ми малку чудно ме гледаше. :D А да се смеам хистерично досега не ми се случило.
     
  15. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.671
    Допаѓања:
    97.722
    Пол:
    Женски
    Плачење или смеење после оргазам

    Ми се случува да плачам ама не на секој оргазам,некој помине тивко некој...уфф баш знае да ме подигне од место.. :$ :$ :$
     
    На Tomka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    Плачење или смеење после оргазам

    џули фала ти на коментарот ме утеши онака...

    инаку не не се чуствувам лошо напротив преубаво ми е и не мислам на ништо додека се сексаме доживувам и по два оргазма некогаш но изгледа некој силен наплив на емоции. значи за тоа зборам не дека ми се плаче од мака или од лошо дека било...

    и патем се извинувам ако темава е дупла барав во секс но не сретнав. ако има ве молам линк и право во канта бацки за сите
     
  17. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Плачење или смеење после оргазам

    Има има тема, плачење за време на секс. Ќе ги спојам, слични се :)
     
    На joelle му/ѝ се допаѓа ова.
  18. marince87

    marince87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    160
    И јас си плачам, не сум била единствена, али за време на оргазмот посебно ако ми е продолжен.
     
  19. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Ми се случува да плачам но кога тотално уживам во сексот! :)
     
  20. misspretty

    misspretty Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    6
    Плачев кога го имав првиот секс... незнам зошто, веројатно зошто ми беше премногу убаво и брзо свршив и ми дојде така :) И дечко ми ќе се расплачеше од шо беше среќен :D