1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Плачење при секс

Дискусија во 'Секс' започната од ma4ence-d, 20 август 2010.

  1. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Jао после добри 4 месеци апстинација, не да плачев урлав од
    оргазмине што ми се исподешаваа
    :lol: :lol: Tоа солзи радосници фрчеа :rofl: Jас на таван се качив, дечко ми ]:) ]:) во 2 години толку полуден го немав видено...Eх како и да е, се изнаплачав!
    Aма најозбилно солзи мераклиски и радосници ми дојдоа :!: :$ A оргазмите не се броеја!
    сигурно повеќе од 10 беа!
    пази 4 месеца без секс бев. затоа овој рекорд ми се деси!
    :lol: и наравно солза моја, солза бистра :lol:
     
    На BoyL, citiesinflames, anichka94 и 7 други им се допаѓа ова.
  2. brancetoo

    brancetoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    42
    Имам плачено да кога тој не ме разбирал и правел работи што не ги сакам но тоа било еднаш а и тогаш бев под депресија и се ми сметаше! ;(
     
  3. one_girl

    one_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2015
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    И јас го имам истиот проблем. Никогаш не сум дожувеала оргазам за време на секс и не чувствувам никакво задоволство.. Не можам да ги сфатам останатите кога зборуваат колку било убаво чувството да имаш секс. Како се лекува фригидноста? Може ли некој да ми помогне? Ова чувство е ужасно :worried: Имам односи со дечко ми само заради него, но јас на тоа гледам само како обврска.
     
  4. Lotus-14

    Lotus-14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Вака не е само до дечкото со кој имате однос, тоа што недоживувате оргазам може да е бидејќи не сте доволно опуштени. Пробајте експериментирајте, пробајте пози кои не сте ги правеле до тогаш. Ако пак неможете целосно да се препуштите, некоја чаша винце добро би ви дошло мислам. Разговарајте со партнерот, не во смисла да му префрлате вина и слично. Објаснете му и пробајте заедно да дојдете до решение за тоа што ви се случува.
     
  5. one_girl

    one_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2015
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Тој ужива во сексот и секогаш доживува оргазам. Јас сум таа што не чувствува задоволство :worried: Но се плашам дека ќе се скараме ако почнам таква тема. Еднаш му спомнав и беше навреден, дека не можел да ме задоволи и слично ама сигурна сум дека не е до него проблемот. Јас многу тешко се возбудувам и не ми е убаво кога имаме секс. А кога мастурбирам можам да дојдам до оргазам. Имам читано многу за фригидност, но сеуште не знам како да ја надминам :worried:
     
    На BoyL и the drummer им се допаѓа ова.
  6. NovusOrdoSeclorum

    NovusOrdoSeclorum Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    1.044
    Допаѓања:
    2.269
    Пол:
    Женски
    One_girl пред некој ден во една тема те ребрев поради твоето размислување, бидејќи на сексот гледаш како на давање на нешто многу важно и ценето, на партнерот и сега искрено жалам поради тоа, бидејќи кај тебе тоа и се случува.
    Сега пак налетувам на тебе и ми е искрено драго што можам да ти помогнам.
    Кај тебе а и кај сите жени кои страдаат од фригидност се појавува истиот проблем. Преценување на својата сексуалност, нелагодност од конзервативни причини, убеденост дека правиш нешто погрешно, нешто гнасно, дека даваш дел од себе на некој да го искористи. И почнува тоа така и да станува.
    Фригидноста е секогаш психичко пореметување. Секоја здрава жена е способна да доживее и вагинален и клиторисен оргазам, првично клиторисен, па вагинален подоцна, со сексуалното развивање и честа пенетрација.
    Прво отфрли ги сите сексуални предрасуди. Престани да мислиш дека некому се даваш, бидејќи на таков начин навистина стануваш само една кукла без емоции. Престани да мислиш дека правиш грев. Опушти се и ослободи ја твојата највалкана фантазија. Секоја жена ја има.
    Не се срами од себеси и од својата сексуалност и ќе се доживееш во целост.
    Биди поздравена.
     
    На one_girl, the drummer и Lotus-14 им се допаѓа ова.
  7. one_girl

    one_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2015
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Сум пробала со сите совети што ги имам добијано, но не ми помага :worried: Секогаш се обидувам да не мислам на други работи што ќе можат да ми го одземат задоволството, секогаш размислувам "валкано" за време на секс, се обидувам да се опуштам.. правам се што можам, но ништо досега не помогнало. Не чувствувам ни некаква најмала убавина, а не пак да доживеам оргазам.. се плашам дека тоа нема да се случи никогаш. :worried:
     
  8. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.425
    Пол:
    Женски
    Зошто да плачете? Ќе му речете не сакам, ќе кажете што ви смета и толку. Тој да си врши работа а вие да плачете? Нему да му е гајле за вас ќе запре, ќе рече чекај малку, што е работата. Стварно нема смисла. :^)
     
  9. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки
    Ако не сте задоволни од сексот немојте да плачете..едноставно побарајте си нов партнер со кого ќе се чувствувате поубаво посреќно и позадовлно..ипак скапи се солзите..да се трошат за сексуално незадовлство..доколку некој некој не знае да ве задоволи и притоа си ја увиде грешката и вашите солзи..тогаш тој не е за вас..;)