1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Плаче кога одам на работа

Дискусија во 'Дете' започната од vikule89, 10 август 2012.

  1. babymama

    babymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    225
    Па нека остави работата на кратко и нека се качи кај вас, додека малиот спие. А овој хорор што и двајцата (ти и детето) го преживувате секој ден на неа нормален ли и е? Јас би и рекла да се качи кај мене, а после нека се симнат доле откако детето ќе стане. Објасни и убаво колку ти е тешко и на тебе, а и на детето секое утро.
     
  2. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    ве читам мамички и се секавам како ни беше на нас кога мајка ми одеше на работа-во живот немаме плачено за тато да не оди на работа
    иако бев од секогаш мамина маза и секако маза на баба(мајката на татко ми), не се секавам дека сум плачела за да остане дома, а брат ми ептен беше тежок за наговарање кога требаше да оди во градинка-после дознавме што била причината, а зимно време беше повеке дома отколку во градинка-главен виновник беа крајниците.

    незнам што би правела кога еден ден би морала мое дете да го оставам 8 часа за да работам-најверојатно би го земала со мене :D
     
  3. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    мамички јас сакав да прашам од која возраст децата може да се носат во градинка ?
     
  4. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.443
    Допаѓања:
    34.263
    Пол:
    Женски
    можеш да го пратиш во јасли , јас сум одела во градинка со 13 месеци мајками морала да почне на работа ....
    Јас се мислам дали со 3 полни или па на 2 да ја пуштам ...
     
  5. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Во јасли земаат бебуши со наполнети 9 месеци. Моето го дадов во градинка на 1 год. и 2 мес.
    (баба не можеше да излезе на крај со штрајк со глад од негова страна додека не се вратам од раб. во 16 часот)
     
  6. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    мојата мома од 8,5 месеци е во јасли а инаку од 9 месеци земаат ние малку порано почнавме ама не примија и така :D
     
  7. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    И јас кога бев 4-5 години плачев кога мама ќе одеше на работа. Не знам зошто. Не дека не сакав да бидам со баба ми, но едноставно не сакав мама да оди на работа...Подоцна тргнав на училиште и така заврши се.
    Можеш да се обидеш да поминуваш повеќе време со него пред или после одењето на работа.