1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Плачот на виолината (Dudaktan Kalbe) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од femina.sk, 10 септември 2010.

 1. femina.sk

  femina.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  144
  Плачот на виолината
  Мојата омилена серија.Колку вие ја следите?Кажете го вашето мислење. :)
   
 2. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Плачот на виолината

  Уфф преубава серија имам гледано две три епизоди али многу ми се допага
   
 3. SingleI

  SingleI Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  0
  Јас не мислев да ја гледам но кога ке влезам во дневната мама веќе ја гледа :D па мора да се вклопам и јас ... Па да ви кажам добра серија , ја глеам за да ја убијам досадата ;)
   
 4. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  го гледам и многу ми е убав, но нема да има убав крај!
  Инаку Хусеин Кенан... :inlove: :inlove: :inlove: преубав ми е, личи на еден мој асистент!
   
 5. Lady01

  Lady01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  8
  ја следам секоја епозода акде кој занае што ке се случи кажувајте :)
   
 6. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  :o Зошто нема убав крај? :( Прочита некаде, ја гледаше или ... ? (Инаку тоа требаше означено како спојлер, не дека Кенан е убав да биде скриено ;) )
   
 7. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Како што гледав на youtube Лами ќе се омажи за Џемил на крај, Кенан изгледа ќе умре
   
 8. HappyOne

  HappyOne Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  77
  Гледав неколку епизоди и ми баш ми се допаднаа иако не гледам често такви тажнички , и баш ќе ми биде жал ако заврши така :(
   
 9. LittleMissSunshine

  LittleMissSunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  22
  Типот што го глуми Кенан е фантазија и заради него сакав да ја гледам ама откога ми кажаа како завршува се откажав :(
   
 10. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327
  На крај Лами ќе се омажи за Џемил, а Кенан ќе се самоубие!
   
 11. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  561
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Иако е поинтересно кога серијата има поинаков крај, јас сепак си сакам кога среќно завршува...
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Ај кажете повеќе за крајот, и јас ја загледав серијава :tmi:
  како тоа ќе се омажи за Џемил? :o па нели се омажи за стариот? ај детаљи малку :wasntme:
   
 13. femina.sk

  femina.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  144
  Епа ќе се разведи од стариот после некое време ќе се венчат со Џемил па ќе се разведат..И на крај пак со Џемил ќе остане,а Кенан ќе се самоубие.. ;(
   
 14. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Кенан ќе се самоубие зошто тој и Лами се брат и сестра, а таа ќе го роди детето и ќе се омажи за Џемил
   
 15. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  561
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Боже глупости, па вакви тралалај серии гледаме да се расположиме... Без хепи-енд ич не ми се гледа ;)
   
 16. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  А како ќе заврши серијата? знае некој?
   
 17. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Го видов крајот на серијата.......Лами ќе остане со Џемил а Кенан ќе се самоубие....пишеше писмо па мислам дека е за Лами бидјеки не разбирам турски не разбрав што зборуваа..и така....ќе заврши тажно а според мене и глупаво..:)
   
 18. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Е стварно глупости ако излезе дека се брат и сестра |( Е од каде тоа? Ајдеее турскиве серии почнаа се повеќе на шпански да личат.
   
 19. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  2 епизоди имам само изгледано :worried:
  ама ме интересира таа жената на Џемил каде е? нели трудна беше? :?: како тој се заљуби во Лами?
   
 20. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  На Џемил жената падна од скалите и умре.